Minulý zápasPříští zápas
Domácí
LIT
Hosté
ZLN
pátek 22.10.2021, 17:30
16. kolo
Domácí
ZLN
Hosté
BNO
neděle 24.10.2021, 15:30
17. kolo

Tabulka
V P SK B
1. PCE 8 2 1 3 48:33 29
2. HKR 8 2 0 3 37:23 28
3. MBO 8 1 1 3 40:21 27
4. TRI 6 2 3 1 41:28 25
5. SPA 6 3 1 2 47:35 25
6. PLZ 6 1 2 4 42:37 22
7. OLO 5 3 0 3 27:20 21
8. CEB 6 0 2 5 39:41 20
9. BNO 3 4 1 5 36:41 18
10. KVA 5 0 2 6 38:38 17
11. LIB 4 0 3 6 26:38 15
12. LIT 3 1 2 7 37:42 13
13. VIT 3 1 0 6 18:31 11
14. KLA 1 2 2 8 33:53 9
15. ZLN 0 1 3 10 24:52 5
Narozeniny
boban [16. 10. - 46 let]
bobes [16. 10. - 46 let]
brazdil38 [16. 10. - 27 let]
cukras [16. 10. - 17 let]
Hexer [16. 10. - 31 let]
mezakuri [16. 10. - 38 let]
radko [16. 10. - 17 let]
Robbart [16. 10. - 27 let]
Subbit [16. 10. - 35 let]
trafo [16. 10. - 26 let]
Vydrys [16. 10. - 35 let]
Zdenis4 [16. 10. - 48 let]
Svátky
Dnes slaví: Havel

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz
Shoemakers Zlín - shoemakers.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodLegenda, Kuba 36, Honza | před 6 lety | ... Výjezdy

A máme tu první zprávu z výjezdu v nové sezóně. Jako obvykle je necenzurovaná, psaná pod vlivem hypnotik i legálních nealkoholických drog a pro ty z vás, kteří naše legendární reporty čtou poprvé a hrdě se řadí mezi gramatické nácky, je zde upozornění, že veškeré citace v uvozovkách jsou psány v příslušných dialektech moravských, valašských i slezských a pro lepší autentičnost jsou uváděny s úmyslnými pravopisnými chybami, díky nimž vynikne výslovnost v originálním znění. Pro lepší orientaci jsou tyto citace navíc opatřeny kurzívou či tučným textem. Omlouvám se za polopatistické vysvětlování, ale mezi generací odkojenou Facebookem se holt najdou neuvěřitelně zabednění jedinci. Ale už dost keců, pojďme na report!

VÍTĚZNÁ PREMIÉRA VE WERK ARÉNĚ

Aneb

„ALE STĚ MI DOJEBALI TIKET!“Naše multikulturní sluníčko nám na první výjezd sezóny pěkně svítí a tváří se, že ještě dlouho bude krásný den, zatímco od jihovýchodu již táhnou černí mraci bubáci. Dopřávám si luxus odvozu až před zimní stadión spolu s Fredym, což je kolega bubeník. Když přijedeme na místo, všímám si, že plocha před zimákem je poseta hokejovými bágly. To naši starší dorostenci čekají na autobus na zápas. Na parkovišti je ovšem plno, tak jsem zvědav, jak se páni autobusáci mezi sebou dohodnou, až pro nás přijede pan Mikeska se svým Stříbrným šípem. Pro neznalé poměrů dodávám, že pan Mikeska je náš dvorní fanklubácký šofér a Stříbrný šíp je jeho věrná tuněná Karosa 735.

Za nezbytných úšklebků platíme výjezd a jelikož už dorazil i Kuba, jdeme společně pro výbavu. Každému jeden buben a dvoje paličky, bereme i HFC vlajku a také náš nový megafon, který si dnes odbude první křest na hostujícím stadiónu. Kuba si zálibně prohlíží dvě obrovské bedny s novou bubenýřinou, jelikož uvnitř hoví si jeho nový nástroj se spoustou cingrlátek navíc.

Jo, prosím vás, teď do kumbálu nechoďte, je tam fakt brutální bordel, ani vlézt se tam pomalu nedá.

Šak já tam uklidím …

Kubík nicméně neodolá pokušení párkrát si na celý zimák bouchnout, načež se zezdola ozve nakvašený pan ledař:

„Kurva, di s tím bubnovat do lesa!“

Hajný je lesa pááán …

Když se vrátíme před zimák i s výbavou, překvapeně zjišťujeme, že náš výjezdový bus ještě stále nepřijel. Bílý dvoupatrák pro dorostence už tam však stojí. "Do toho nelezte," informujeme. Radeček tedy volá panu Mikeskovi a po chvíli se začne řehtat, prý:

„Kurva, do prdele, já jsem zapomněl, Radečku, ale už jedu!“

Samozřejmě, že je pan Mikeska v tu chvíli už dávno na cestě a také se to potvrdí, když přijede na místo sotva minutu po telefonátu. Projeví se jako chladnokrevný řidič, jelikož bez zpomalení vjede na plac před zimák, frajersky obkrouží tu dvoupatrákovou obludu a profesionálně zacouvá na milimetr přesně. Vítáme se s naším dvorním panem řidičem v nové sezóně, už je to patnáctá nebo snad šestnáctá? O tom chvíli polemizujeme, ale stálo by to za to zjistit. Autobus je plný ze tří čtvrtin, což je tak trochu ostuda, ale v Třinci nás bude mnohem víc, jelikož se už na stejné trase do Slezska řítí úderné žlutomodré komando Shoemakers Zlín.

Poslední účastníky zájezdu nabíráme dole na náměstí a pak ještě v Želechovicích. Libujeme si, jak je vizovická autostráda prázdná, tedy na to, že je pátek odpoledne. Bývají tu prý kolony až do Liptálu. Nyní si to šviháme nerušeně až k Sirákovu, kdy už tam musí pan Mikeska občas kopnout jedničku, protože na dvojku se ta hrůza moc vyjet nedá. No a nitro si šetříme pro případ, kdybychom se zas museli předhánět s Limberským v jeho nové káře.

A tu již zazní tradiční popěvek: „Zááá-pááál-te Vse-tííín!“, sotvaže mineme ceduli se stejnojmenným názvem valašské metropole. Popěvek však zdaleka nezní tak zuřivě a nadšeně, jako se řvával v dobách, kdy derby bylo ještě aktuální, kdy nás Jíra Dopita nasíral každý den, kdy jsme konfrontovali Vlašákovu provokativní osmnáctku na dresu a: „Čéch-má-nék jé homo-sexu-ál“. Když si teď uvědomíme, kam osud zavál výše jmenované, je to docela úsměvné.

Před námi se plouží nějaký drobný Fiátek a jeho šofér se nemá k tomu, aby přidal nebo alespoň uhnul. Aha, má na zadním skle žlutozelený dresík Honzy Tomajka a ještě se nám pošklebuje. Pan Mikeska ho vytroubí a rozjede se na něj tak rychle, až nebohý Fiátek cvrnkne olejovou skvrnu.

Uhni, Vesane!

Mineme pestrobarevné kulisy na vsetínské periférii, kde se počet obyvatel od naší poslední návštěvy opět zdvojnásobil. Ona osada by v případě nouze mohla posloužit jako humanitární přístřešek pro ubohé běžence, kteří v žádném případě nejdou do Evropy za hmotnými statky a pečenými holuby. Aspoň tam budou mezi svejma.

První tradiční zastávka na pumpě hned za Vsetínem proběhne v klidu, nic zaznamenání hodného se nepřihodilo, jen snad ty tatranky s přepsanou cenou 2.99 za kus. Tak to si beru hned tři. Ukáže se však, že budu nejspíš potřebovat nějaké pořádné brýle popelníky, jelikož mě paní čerpadlářka zpraží, že na cenovce je připsáno 299 Kč za kg a ne 2.99 Kč za ks. Zrudnu, dva kousky vracím a natruc platím kartou…

Potkáváme též poněkud nervózního řidiče náklaďáku (chachar jak poleno), jemuž se pranic nelíbí, když mu naším autobusem zatarasíme cestu k čerpadlu. Jakmile mu však popojedem, chlápek si natankuje do náklaďáku celých 5 litrů. Ano, čtete správně: slovy PĚT litrů.

Radeček se šoféra z oné Avie ptá, zda kvůli pěti litrům musel předvádět takový tyjátr, načež chlápek odpověděl:

„Šak to je močka, ja teho vice neberu, bo mi to vydrži na pěcet kilometru.“

No, Ostravsko je sice region razowity, ale že by tam přestávaly fungovat přírodní zákony? Spotřeba Avie litr na stovku, to je tak na Nobelovu cenu.

Pak následnuje cesta dlouhá, předlouhá, poněvadž na sever ze Zlína žádná dálnice nevede a tak se ploužíme přes Valmez a Nový Jičín. Tam jsou jako vždy kolony a tu nám najedou do cesty na přechodu vstoupí dvojice nějakých mladých telat ženského rodu, aniž se předtím rozhlédnou. Pan Mikeska dupne na brzdu, pak na plyn, stáhne okénko a zařve na ně:

„Máte nějak napilno, ne??“

Za chvilku konečně dorazíme té nové čtyřproudové betonce, kde na to pan Mikeska šlápne. Být za tři hoďky v Třinci autobusem, to je docela šibeniční termín, ale i přesto oproti plánu stavíme ještě na druhé tradiční pumpě před výjezdem na Těšín a Opavu. Tady už je veselo. Dveře čerpací stanice se rozlétnou a interiér zaplaví naše žlutomodré náplavy. Uvnitř je pult z občerstvením, situován bokem vzadu. Upoutá nás cedule „PTEJTE SE NÁS, NA CO CHCETE.“ To byla asi chyba.

„Můžu sa vysrat aj tady do teho koša?“ zazní ihned zvědavý dotaz.

Ťuťa a don Corleone se nevešli do minivanu Shoemakerů, tak museli holt vzít zavděk naším vandráckým autobusem. Prvně jmenovanému zkřížila cestu z toalety dvojice seniorek, tak je výmluvně popohnal:

„Šup, šup! Honem, holky!“

Obě babičky se na něj podívaly se zálibným úsměvem jako na kadeřníka Zohana. Asi je svou galantní poznámkou poněkud vyvedl z míry, jelikož si z regálu vybraly časopis, ale zapomněly za něj zaplatit. Nikdo by si toho býval nevšiml, ale že jsou seniorky poctivé, tak se ta starší "přiřítila" o chvíli později:

„My jsme Vám zapomněly zaplatit za ten časopis, tak tady máte peníze.“

Nebylo to však tak jednoduché, poněvadž časopis bylo nutno nejprve namarkovat elektronickou čtečkou s pípátkem. Tímhle faux pas mi obě dámy hodně připomněly Helgu a Šarlotu z filmu Účastníci zájezdu, jen byly asi o generaci starší. Jak to dopadlo, bohužel nevím, jelikož byl dán hromadný povel k odjezdu.

Tak už to nebude daleko, za směrovou cedulí Dny NATO s přisprejovaným FUCK OFF USA sjíždíme z dálnice na okresku směr Třinec. Jsme už tak blízko Polska, že ve vzduchu cítíme bigos a gołąbki. To zelí v nich už ovšem musí být hodně na pochodu. Pobaví dvojjazyčná cedule s názvem obce Hnojník x Gnójnik, tomu snad rozumějí i Poláci, ne? Zvláštní, že Střítež už pozbyla své polské mutace Trzycież. No a když jsme u té Stříteže, najednou to pod námi zarachotilo a náš autobus několikrát poskočil přes nerovnosti legendárního střítežského přejezdu, jako bychom právě přejeli nebohé oběti protestní hladovky za vyšší kapesné. Tak, už jsme za přejezdem, už se nám nemůže nic horšího stát.

Na kruháku otáčíme vpravo, pokračujeme lesem, mineme odbočku k původní Werk Aréně a pokračujeme dál do města, až stavíme před novou Werk Arénou, do níž se hospodárně investovalo z evropských rozvojových fondů. Nezbývá než se pořád po Gorolsku ptát, kemu a viela musiali te cypi na gmině europskej sypnič, oby dostali dotacje na stavbym?

No nic, teď mají v Evropském parlamentu jiné starosti, vraťme se k Werk Aréně, kde již Radeček rozdává vstupenky na zápas. Máme ochotné asistenty, Bibi přebírá ten nejtěžší buben, jde pevným krokem a neuhýbá před překážkami. Cestu mu přehradí trojitá červenobílá páska, ovšem Bibi kráčí dál, napne svaly, páska udělá třikrát „rup!“ a Bibi pokračuje jako Terminátor dál, sledován vyděšeným ostřížím zrakem bezpečnostní kamery.

Podstoupíme zběžnou preventivní prohlídku a už jen rychle do sektoru D1, jelikož zápas právě začal. Shoemakers již zabrali celé dvě spodní řady a jsou slyšet velmi zřetelně. I Mireček s novým megafonem se činí a je to naprosto v pohodě, takže je nám až žinantní se do supportu přidávat svými bubny. Kuba se beztak zdržel někde na akreditaci a jak znám jeho vyřídilku, asi jim to tam dává pěkně sežrat. Tleskáme tedy paličkami a bubny necháme chvíli odpočívat.

Utkání začalo ve vysokém tempu, gólman Štůrala se rozhodně nenudil. Už ve druhé minutě se měl po vyloučení Jirky Ondráčka co ohánět a to když po akci Erika Hrni netrefil poloodkrytou klec Kreps. V páté minutě si Štůry smlsnul na Polanském, jehož střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil. O minutu později se kotouč nepříjemně odrazil a na Martina Adamského zírala téměř opuštěná zlínská klec, naštěstí však nedokázal poslat puk přesně mezi tři tyče. V osmé minutě začali růžky vystrkovat i hosté, Patrik Urbanec využil zaváhání třineckých ve středním pásmu a jeho střelu zastavila až spojnice za Hamerlíkem. Pak konečně došel Kuba, namotivovaně vzal buben a okolní sektory už zase nadávaly. Do konce třetiny však viděl už jen jednu větší šanci, v 16. minutě slovenský brankář vychytal v tutovce Veselého.

Po přestávce se ještě někteří ze žlutomodrých příznivců, kterým se nechtělo čekat ve frontách, vydali okusit třinecké piwo. To však udělali chybu. 3 minuty po začátku se k puku dostal Tomáš Sýkora, jehož střela Hamerlíkovi propadla až za čáru - 0:1. O tři minuty později se kotouč odrazil k Pavlu Kubišovi, který z podobného místa poslal puk do horního růžku za Hamerlíkem - 0:2. I po několika šancích na obou stranách však zůstalo skóre nezměněné.

Třetí třetina nabídla velké množství nesmyslných, ale i oprávněných vyloučení. Ve 46. minutě byl vyloučen kapitán Veselý, kterého následoval Tomáš Sýkora. V přesilovce vypálil od modré Irgl a kotouč se odrazil k Jiřímu Polanskému, který kotouč dopravil za Štůryho - 1:2

V této třetině moc šancí z naší strany k vidění nebylo. Třinečtí hráli prim, ovšem my jsme měli v bráně zeď jménem Tomáš Štůrala, který hasil chyby v obraně a zneškodňoval jeden pokus za druhým.

Konec poslední části okořenil opět sudí Hribik, jenž poukázal, že stále existuje Hribikovné. Pruhovanej poslal ševce poslal na popravu, nabídl Ocelářům přesilovku 6 na 3! Ta jim však příliš nevyšla a první tři body byly na světě. "Což si nas něpotlačil vice, ty cype," stěžovali si domácí.

Náš voj poté uposlechl pokynů pořadatelů a vypotácel se v různém stupni euforie ven z Werk Arény. Zatím klid, roztahaný žlutomodrý štrůdl v poklidu lavíruje po cestě směrem k parkovišti s autobusem. Tu nás upoutá naprosto luxusně vytuněný trabant. Celý červený, s ocelářským logem draka, všude chrom, blikátka, halogeny, vlaječky, na kolech ozdobné puklice z Trambusu, fakt nádhera. Blahosklonně jim kyneme, tak jako patriarchové kynou lůze z podhradí, vděku se však nedočkáme, jelikož nás krasopisně vyfakují.

„Kurva, ovcomrdi, ale stě mi dojebali tiket!“ zaznělo odkudsi zezadu.

Toto výmluvné zhodnocení situace dnes večer zaznělo – a to zajisté nejen v Třyňcu – ještě dlouho po zápase. Ten pocit, když se zadaří potrollit celou sázkařskou komunitu v Česku... Na druhé straně, sázkovky by nám za to mohly (a měly) končetiny líbat. Takhle se napakovat…

Malý rozruch způsobí nějaký třinecký posměváček, za kterým vystřelí Mireček, aby mu to náležitě vysvětlil. To už jsme v tu chvíli na parkovišti a čekáme na opozdilce. Nakonec se vrátí všichni ve zdraví a ve chvíli, kdy se rozjedeme, zjistíme absenci jistého výjezdníka z přední části. I posíláme jej v jeho nepřítomnosti do zadní části a častujeme jej nevybíravými přízvisky z oblasti vylučovací a rozmnožovací, jelikož se ukázalo, že onen troufalý muž odskočil si naprosto nadrzo vedle do Tesca, a místo aby si tam alespoň nakoupil, tak se tam drze vykecával! Tak jsme jej vyzvedli na křižovatce, kde jsme tím zatarasili provoz ve všech směrech a vypadli jsme odtamtud radši rychle pryč. Na ty nechvalně známé dopraváky z Dusteru fakt nejsme zvědaví.

V autobuse se po většinu času poklimbává a neuvěřitelné vítězství našich barev na třineckém ledě se nijak zvlásť neprožívá. Což vcelku trefně komentuje Ťuťa známou písní z pohádky Princové jsou na draka:

„K životu na zámku mám jednu poznámku, je tu neveselo, je tu truchlivo.

Nálada se rázem zlepší ve chvíli, kdy přijedeme na jeden z četných kruhových objezdů v Novém Jičíně. Pan Mikeska ochotně provede náš tradiční rituál, kdy objedeme kruhák kolem dokola tolikrát, kolik jsme v zápase dali gólů, za což si vyslouží bouřlivý aplaus a skandování: „Hónza Mikeska!“ a „My ti, Honzo, děkujem!“

Na zpáteční cestě dáme už jen jednu zastávku. Rychle prchnu na záchod a zamknu se tam, jelikož na dveře již za několik okamžiků netrpělivě buší naše dámy. Ano, správně, na dveře chlapského záchodu. Nějaké prase se zde ovšem netrefilo do mušle a celý obvod záchodového trůnu je potřísněn a kontaminován. Přežiju to a po druhém zabušení už otvírám.

„Tady jsou ale chlapské záchody,“ namítám výmluvně.

„To je jedno!!“ odpovídá rezolutně dámská přesila v počtu pěti hlav.

„Tak jo, jak chcete. Ale někdo to tu nechutně ochcal.“ upozorňuji se škodolibým úsměvem.

Dámy nakouknou a pokrčí nosánky.

“FUJ! Tak tam nejdu!“

A rázem všechny poslušně stojí frontu na dámské.

“Beztak to tam ochcals ty,“ směje se Tomiiik, který celý dialog vyslechl.

Pak se vrátím do prodejny a to se dějí věci. Je tu veselo a rozverná rozprava pokračuje.

„Můžete mi z té bagety jen vytáhnout rajče?"

„Je ten chlebíček dietní? Já už měsíc totiž držím chlebíčkovou dietu.“

„Dám vám kilo za zítřejší noviny s oslavným nadpisem Ševci vyhráli.“


Mezi Vsetínem a Vizovicemi se spustí prudký lijavec, ovšem podle zpráv ze Zlína je doma zatím sucho a ani kapka. Zbývající kilometry si krátíme rozvernými popěvky, parodující nepříliš nadějně vyhlížející mezinárodní situaci. Zejména po úpravě legendární lidovky Vysoký jalovec mám pocit, že nás za to asi brzo zavřou.

Za co, šak máme demokratické právo vyjadřovat se, jak chceme, ne?

(Muhehe :-)

Vychrtlý Afghánec
Vysoký jako já
Zkope tě, má milá,
Těžkýma botama …

Uvázali kózu u tr-tr-tr, u tr-tr-tr
Uvázali kózu u trna
Imigrant ju v nóci vymr-…


No, tak raději toho už necháme, už po nás beztak jdou.

Za Vizovicemi už po dešti ani památky, tak systematicky vysazujeme jednotlivé skupinky výjezdníků na smluvených zastávkách na znamení.

Před odbočkou na Březnickou ulici potěší pan Mikeska členy Játro Tuning Teamu, jelikož prohlásí, že má pro ně exkluzivní odvoz až do Monaka, což je legendární (nejen) fanklubácká hospoda. Následný jásot ovšem krotí prohlášením, že nabídka neplatí, zbude-li tu po nás v autobuse bordel. To je skvělá motivace, takže se Játro Tuning Team snaží po sobě skutečně uklidit.

Vylézáme u zimáku, vykládáme zavazadla a odnášíme je do kumbálu. Na kostce svítí červený digitální čas 22:14. Což je na odjezd z Třince ve tři čtvrtě na osm velmi slušné. Že se nám nechce s bubny tahat, dojdeme si se smíchem pro dvoukolák. Jako správní rebels nahážeme na dvoukolák bubny i Fredyho, který zapne megafon a za řevu sirény na celý zimák si dáme sprint s naloženým dvoukolákem až pod rožek. No ještě že tam v tu chvíli nikdo nebyl, v tom tichu to muselo být slyšet až na Kudlov.

Vše následně uložíme (hodíme, švihneme na zem), zhasneme, zamkneme a vracíme se před zimák, kde na nás trpělivě čeká Lečík, načež se nám dostane luxusního odvozu až před barák. Naprosto nádherný závěr za parádním prvním výjezdem v nové sezóně, který nastavil laťku hodně vysoko.1 2
Třinec Zlín
Hráno: 18.9.2015, v 17:00, Werk aréna Třinec, Třinec


Přečteno: 2628x (naposledy 16.10.2021, 14:53) | Komentářů: 1


Komentáře k článku (1)


Cork: Lak(22.09.2015)
dd


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2021, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.1546 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu extraligy zbývá:
[LIT-ZLN, 22.10.2021, 17:30]
Dnes slaví:

Karel Buřič64 let
Petr Šivic64 let
Související clánky
ládné clánky
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 686