Minulý zápasPříští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
TRE
čtvrtek 18.8.2022, 17:30
Zubr Cup

PRE
Hosté
ZLN
úterý 23.8.2022, 18:00
Zubr Cup
Narozeniny
Adell [24. 5. - 27 let]
bacek [24. 5. - 30 let]
borin [24. 5. - 44 let]
Entrex [24. 5. - 50 let]
Koblih [24. 5. - 27 let]
michelin [24. 5. - 56 let]
Moler [24. 5. - 32 let]
Pepe 2007 [24. 5. - 15 let]
Stick [24. 5. - 34 let]
Svátky
Afaika [Jana]
Darebak [Jana]
Džejdží [Jana]
čaja-16 [Jana]
foussice [jana]
HC [jana]
jaaanapu [Jana]
Jája [Jana]
Jana [Jana]
JanaS [Jana]
Janča [Jana]
Janina [Jana]
Janinka97 [Jana]
Janis [Jana]
Janka [Jana]
Janka 77 [Jana]
Janule [Jana]
Januliiik [Jana]
Janulita [Jana]
Janulka [Jana]
janulkajaja [Jana]
Janulkaxxx [Jana]
Jenny [Jana]
JKJana [Jana]
Ocko [Jana ]
OveckaJaninka97 [Jana]
podesvice [jana]
pralinka [Jana]
prdka [jana]
sesi [Jana]
silda [Jana]
SmurfetteJane [Jana]
stehlíček [Jana]
valik [Jana]
YANKA [jana]
yanyska [Jana]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz
Shoemakers Zlín - shoemakers.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodOhodnoťte hráče

Kuba 36, asistence: Legenda | před 7 lety | ... Výjezdy

Ochutnávkou před výjezdem roku do Olomouce, pokud jde tedy o cestu vlakem, byl výjezd do Pardubic. Početně malý, svým způsobem ovšem velký. A to nejen co se týče utkání. Ti, co nejeli, udělali chybu!

Říkal jsem si, že se i v den výjezdu konečně po dlouhé době vyspím, ovšem už v 8.55 mě několikrát na sebou budí telefonátem Legenda. "Má něco Bibi vzít?" táže se. "Tak jo, ať vezme megafon," odvětím. Když se však doplazím s bubnem a židlí před jedenáctou do trajflu, potkávám Bibiho - a megafon nikde. Legenda mu nic nevzkázal?

"On mi zavolal, když mi akorát jel tento trolejbus," dozvím se.

Tak proč mě kurva budil tak brzo?

Schválně, řekl Legenda.

V Malenovicích k našemu údivu nastupuje právě on, třebaže měl jet už dřívějším spojem. "No já sice nastoupil, ale potkal jsem známého a tak jsem zase vylezl. Sice na mě Radek a Tommy volali, ať jedu, ale co už," vysvětluje.

Když se na nádraží podaří nějakým záhadným způsobem nakoupit ty správné jízdenky, najedou vidím zdrhat Bibiho závratnou rychlostní pryč. Za chlast mu zbytek zájezdu urval ruce hned, na co by se ale tahal zbytečně s batohem a deštníkem. Běžel tedy vzbudit poblíž bydlící nadšenou tchýni a udělal si z jejího bytu úschovnu.

"Ale asi si pro to dlouho nepřijdu," škodolibě pronesl.

Nakonec ve dvanácti lidech plus pár samostatných žlutě oděných fandů vyrážíme rychlíkem, což je ovšem poněkud nadnesený název. Vlak totiž stavěl v každé řiti. I v Července. To si samozřejmě nesmíme nechat ujít a tedy se do pozimních plískanic nese do daleka:

"ČER - VEN - KA-ÁÁÁ!"

Když jsme totéž řvali a bučeli u nás doma na zápase s Chomutovem, Vlky vyváděl jako pominutý, co si to dovolujeme hanobit takovou ikonu českého hokeje. Místnímu obyvatelstvu pochopitelně není známo, že se název jejich obce shoduje se jménem profláklého hokejisty a tak si kreslí významné obrazce na čelo.

Ještě před tím nás v Olomouci zbrzdí delší pauza, protože náš vlak dává nejprve přednost Pendolinu a následně také RegioJetu, kteří mají oba zpoždění. Do Pendolina mezitím přestupuje někdo v našem dresu.

"Kdo mi zajde koupit piva?" rýpne si Subarák.

"Holý tam skočí," dostane se mu odpovědi.

Hle, kdopak to tam čeká na Pendolino: fotbalový gólman Zlína Tomáš Holý.

Nadšeně zdravíme a trousíme pozbudivé i uštěpačné poznámky. Tomáš se všemu jen směje. Po chvíli přijíždí Pendolino a všichni se naráz připojíme na jeho wifinu a snažíme se ji hacknout.

"Zničíme mu všecky cederomy," zazní upravená replika Jarka Nohavici.

"V úterý, v úterý, sejdemééé sééé v útééérýýý..." řve nadšený dvouhlavý dav, když konečně opouštíme nádraží hanácké metropole.

Při výstupu do vestibulu v Pardubicích natrefíme na zajímavou trojici, o jejíž existenci má Legenda hned jasno.

"Tak ten vůbec není z Afghánistánu a vůbec není ověšený pod hadrama semtexem," poví ironicky.

"Ty vole, tady je víc plastiku než na Cher!"

"Připadám si jako v Bejrútu, vypadnem odsud!"

Jelikož nás už celkem tlačí čas, přepravíme se z nádraží poněkud rozežraným způsobem: nasedneme do třech taxíků k pardubické aréně. Jelikož se mi podařilo sehnat sedm lístků grátis, zbytek naší jedenáctičlenné skupinky sponzoruje a složí se na zbylé čtyři lístky. Radeček to však vyřeší stylově, sedne si před halou na skládací židli, otočí buben a křičí: "Přispějte na Zlín! Nemáme na hráče!" A opravdu, nakonec se tam nějaké drobné naházejí a dokonce to bere velice vážně i nějaký místní dědula.

Naše skupinka nakonec projde VIP vchodem, kde se na vrávorající osoby ve zlínských dresech s bubnem a flaškou slivovice dívají poněkud divně.

Vylezeme u vchodu do našeho sektoru 201, po němž už se následně rozlezeme. Ještě před utkáním se minutou ticha uctí památka za oběti teroristického útoku v Paříži, přičemž jsem si představoval, co by se asi tak stalo, kdyby do toho ticha nějaký vtipálek zařval: "Allahu Akbar!"

V sektoru se nás nakonec schází něco k padesátce a je to znát! První třetinu jsme byli velice hlasití, navíc vše umocnila předváděná hra. Nejprve v 11. minutě nás rozveselila přesná střela Cibuláka po ještě přesnějším pasu Pati Urbance přes celé kluziště, a i když Dynamo za tři minuty srovnalo, zavřeli jsme jim nadšeně křičící chlebárny včas. Hned po sedmi sekundách prostřelil od vlastní modré čáry domácího gólmana Maxwella blanický rytíř Olda Kotvan! Musím říci, že akustika tam byla super, tak dobře znít buben jsem ještě nikde neslyšel.

Na druhou třetinu už přichází i Mireček a dobře to hecuje. I Forza se povedla velmi dobře. Sice měli někteří problémy s dřepy, ale nakonec se skrčili všichni. Tedy až na toho týpka se sluchátky v černé mikině. Předtím v zápase jen čuměl na led a asi ani nefandil Zlínu, a teď to teda kardinálně zabil. Když už jsme byli uprostřed Forzičky, vytáhl si noviny, ty si dal pod zadek a sedl si. A sotva se usadil, už jsme letěli vzhůru.

Když se domácím podařilo srovnat, nějak si začali dělat nároky. "Kašík to pustí!" neslo se při našem oslabení. Ovšem reakce někoho z našich řad stála za to. "Kašík není Maxwell!" ozvala se narážka na luxusní minelu domácího gólmana při našem druhém gólu.

Třetí třetina začala scénkou, kdy pod našim sektorem stál hlouček mladistvých, kteří přišli ze solárka. Zírají na bubny, jako kdyby tam v luftě viselo ufo.

"Hej more, zavidiš, co?" zahuláká Legenda na celou halu. A vypadá nějak nasraně. Proč?

"No stojím jak kokot celou pauzu ve frontě na klobásu a když přijdu na řadu, tak jim ty klobásy akorát dojdou!"

Klasika.

A to už jsme ve třetí třetině. Euforii vyvolává gól Honzy Maruny v 56. minutě. Krásně to vymetl a to se to přitom jen o pár střídání dříve srazil s rozhodčím, kdy ležel nepříjemně dlouho na ledě. Při vyvolávání jeho jména nám nadšeně mává, a nakonec je to on díky němuž - a samozřejmě taky díky Kášovi - uloupíme perníček z chaloupky a směníme ho za tři body. Rázem nás to nakopne v tabulce o tři fleky nahoru.

Potěší nás i děkovačka. Hráči dojeli až k mantinelu, seřadili se a hecovali to hokejkami, jak již dlouho ne. Výhru venku je nutno si náležitě vychutnat.

Když dojdu před arénu, zde poněkud střízlivý Bibi se snaží jako v rugby poslat do nejbližšího okna kelímek s vratnou zálohou za pade. "Mám ho dorazit?" zeptám se po jeho nepovedeném pokusu. Už byl jen kousek od háčka! Rozběh, kop a ... a kelímek na kusy.

"Jak řekl, tak udělal," zamumlal Bibi.

Nakonec jdeme skrze město někam k Wampovi a spol. do hospody Pivovarka. Cestou potkáme stánek s pardubickým perníkem a onu cukrovou boudu obklíčíme se zvědavým dotazem, kdeže se hospoda Pivovarka nachází. A jelikož prodavač v boudě nemá ani tušení, přestože podle vlastních slov je Pardubák jako poleno, rýpneme si.

"Ty budeš asi z Hradce..."

Nad hlavami nám po našem zběsilém úprku létají nadávky, sprostá slova a perníkový bumerang, který se majiteli při návratu zasekl do cukrové boudy, ale o tom se dočteme až v Blesku den poté.

Nakonec tedy záhadnou hospodu najdeme, ale nastane totální zmatek. Legenda a Subarák totiž plánují odjet dřívějším vlakem a na hospodu se vykašlat, což by nebyl až takový problém, kdyby Subarák neměl v kapse skupinovou jízdenku. Nakonec z něj vyleze, že je to vlastně jízdenka pro dva, neví ani, s kým to vlastně jede, voláme Wampovi, cestujícím je Tomiiik a nastává totální zmatek a nervy, protože do odjezdu vlaku zbývá sotva 20 minut. Řezňa se rozjel a nejde ho zastavit. Nakonec se to pořeší tak, že Subarák se přidává do hospody a Legenda odchází na vlak sám. Něco po nás ještě pořvává, ale "není" mu rozumět :-)

("Kdo vezme tu židličku, kurva!")

("Zas já, do piče!")

A v tu chvíli začne pršet.

Naše skupinka tedy vtrhne do hospody jak zásahovka. Místní štamgasti v tichosti sledují tenis v telce na zdi, když se rozletí dvěře a obrovitý Bibi s bubnem v ruce začne naplno na celou hospodu mlátit a řvát "ŠEVCI!"

Někteří si i káknuli.

Z počáteční euforie Bibi rychle vystřízliví, jelikož zjistí, že nemá brýle. Teprve až když dvakrát za sebou prosmejčí všechno možné i nemožné v okolí, volá Legenda.

"Máš u mě ty tvoje brýle, jak sis je nechával, abys je nezapomněl."

Načasoval si to skvěle.

"Jo, a ti imigranti na nádru se rozrostli o další čtyři, ale neměl jsem čas sledovat, jestli jsou taky létající," hlásí ještě.

Když společně ještě zhlédneme i výhru našich tenistek ve Fed Cupu, jdeme na Zlínský expres. Na zastávce MHD si vychutnáme nějakého místního bezdomovce, kterému poskytneme náš tradiční třinecký budíček:

"Vyletěla holubička ZE SKÁLY!!!"

A než si Venca Flaška stačí promnout oči, kdože ho to tak nelidsky vzbudil, jdeme se smíchem dál. Nakonec usedáme do vlaku a uvelebíme se na svých rezervačkách. Nikde žádné kupé, je to prostě vagón jen se sedadly. Hned také slyšíme výhrůžky: "Jeden úder do bubnu nebo pokřik a jdete ven!"

Cesta bude dlouhá a pokušení veliké ...

Však je to Zlínský expres ne? A Zlín vyhrál, tak co to sakra je.

Bibi neustále probírá s polospící ženou sedící naproti němu nějaká témata a my zbytek cesty perlíme a zároveň pláčeme nad aktuální fanouškovskou situací. "Ta mladá generace si dnes jde udělat do kotle jen selfie a poslat to na Facebook, Twitter, Instagram a já nevím, co ještě," shodneme se. Načež se otáže Prd:

"A Českou poštou se to už dneska neposílá?"

Když už jsme se zmínili o těch Bibiho brýlích, tak svou hláškou rozesmál celý vagón.

"Ahoj, volám ti, že jsi mi psal SMS, ale já nemám brýle, tak si ji nemůžu přečíst... Co, že spíš? Tak sorry, čáu."

Také Wampino pobavil, když jsme brzdili v Hulíně.

"Nebrzdi, nebo Tommyho pobliju."

No nic, v Otrokovicích, popřípadě Zlíně - střed se rozejdeme každý svým směrem (Monakóó) a... ahoj v Olmiku!2 3
Pardubice Zlín
Hráno: 15.11.2015, v 15:00, ČEZ Arena, Pardubice


Přečteno: 3007x (naposledy 24.5.2022, 14:33) | Komentářů: 2


Komentáře k článku (2)


kuba 36(19.11.2015)
Minimálně za ty první dva si můžeš sám
Omluvou ti je pochvala, že to bylo od tebe jak v PCE, tak v OLO dobré

dzusicek15(19.11.2015)
já došel už v 11 min přesně po gólu Cibáka
a když Kotvič dával gola to já zrovna běžel od bufetu s oranžadou v ruce. A na Marunův gol jsem byl otočený..


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2022, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.1432 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-VSE, 10.9.2022, 17:30]
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 686