Minulý zápasPříští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRE
čtvrtek 10.8.2023, 17:30
Příprava
Domácí
PRE
Hosté
ZLN
čtvrtek 17.8.2023, 17:30
Příprava
Narozeniny
evža [8. 6. - 96 let]
majlinka [8. 6. - 34 let]
Pavliik [8. 6. - 40 let]
Rolda [8. 6. - 61 let]
Svátky
Dnes slaví: Medard

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodOhodnoťte hráče

Dáán | před 16 lety | ... hfczlin.BLOG

Trenér Bokroš je mnoha odborníky, fanoušky i novináři považován za velmi kontroverzního trenéra a člověka. Ne každý s ním vyjde v dobrém, na což doplatili i někteří hráči, kteří si s ním lidsky nerozuměli. Nikdo mu však nevezme, že svou práci dělá více než dobře. Jsou za ním výsledky i úspěchy, které přitahuje jako magnet. Temperamentní, energický a impulsivní kouč si ve Zlíně získal respekt. Jeho devízou je taktika a do detailu propracovaný defenzivní systém, který ve Zlíně praktikuje od svého příchodu. Tento článek však není o profilu jeho osobnosti, ale spíše má poukázat na Bokroše jako otce i na jeho syna Tomáše, případně Lukáše, a můj osobní názor na příchod mladšího z jeho synů do Zlína.

Jeho příchod byl však komplikovanější, než se na první pohled může zdát. Proti byl totiž bývalý generální manažer Petr Husička: „Nevím, proč bychom měli brát do týmu průměrného obránce z Trenčína, když máme vlastní odchovance,“ rozčiloval se pro deník Sport, ještě v době, kdy byl ve fukci. Dle mého názoru to jsou hodně silná slova. Jiní mluví dokonce i o protekčním Bokrošově dítěti."Protekce je u mě tehdy, pokud bych Tomáše za každou cenu držel v áčku. Třeba na úkor lepších hráčů. To já neudělám!" zdůraňuje pro MF Dnes, že nehodlá zvýhodňovat svého syna. "Já ani nechci, aby mě táta zvýhodňoval," odmítá, byť teoretickou, pomoc Tomáš.

Proč mohou ostatní hráči přestupovat z jiných slovenských klubů a osmnáctiletý kluk z Trenčína, který má zájem bojovat o místo, chce se prosadit, musí číst a poslouchat takové nepřející názory? Přitížit mu může jméno, které nosí na zádech a taky právě ty spekulace a tlaky, které na něj bezdůvodně vytváříme. Proč bychom mu nemohli dát šanci se ukázat? Vždyť trenér Bokroš by si takovou malou odměnu zasloužil. Navíc nikdo neřekl, že bude okamžitě zařazen do prvního týmu. Předpokládá se, že sezonu odehraje v obranných řadách zlínské juniorky, v případě, že se bude dařit, má vyřízené střídavé starty za Prostějov. "V áčku už pomalu končím, protože začíná příprava juniorky," je si vědom Tomáš, že zaskakoval pouze za zraněné hráče. Táta ho bude mít více pod dohledem a jak sám potvrdil, je připraven se o něj náležitě starat. „Buď bude hrát dobře a bude o něj zájem, nebo taky ne. On má osmnáct let a vidím jako otec – trenér, že má určité nedostatky. Proto jsem zvolil možnost ho mít při sobě, abych mu dokázal poradit a společně se ty nedostatky pokusili odstranit,“ říká hlava rodiny Bokrošů, která dává svému potomkovi dvě sezony na to, aby se ukázal a předvedl, co v něm je, jinak odejde a nikdo nebude moct říct půl slova.

Na osmnáctiletého obránce jsou proporce 188 centimetrů a 79 kilogramů velmi slibné a pokud ještě nabere svalovou hmotu a zesílí, mohl by to být jeden z předpokladů, jak se prosadit, což potvrzují i slova otce Ernesta: "Díky tomu má dobré předpoklady k agresivnímu a nebojácnému stylu. Pokud bude dobře bruslit a zvládat technické záležitosti jako je střelba, přihrávka a rozehrávka, mohl by se uplatnit. Na tom ale musí nejprve zapracovat, to přiznávám," prozradil dále pro MF Dnes, na co je potřeba se při tréninku zaměřit.

Mně osobně se v přípravných zápasech, které jsem měl možnost vidět, jevil velmi slibně, což naznačují i statistiky. Ze 13 zápasů 3 body (1+2) a 0 v hodnocení na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Opravdovou kvalitu však ukáže až dlouhodobá soutěž, ale není možné, aby ho hned někdo zavrhoval, aniž by cokoliv ukázal.

Navíc, tlak vyvíjený na jeho osobu mu může jen a jen uškodit. Mladý, ještě nezocelený hráč, který teprve rozjíždí svou kariéru, nemusí takový enormní tlak psychicky ustát. Něco jiného je tatínek Ernest, který je na podobné tlaky zvyklý a nenechá se rozhodit. Už jednou podobnou chybu udělal. V případě staršího syna Lukáše. A nemíní ji opakovat: "Bohužel, přiznávám si to. Když jsem mu mohl pomoct, neudělal jsem to. Řekl jsem, ať se prosadí sám," lituje dnes Bokroš senior v povídání pro MF Dnes a pokračuje: "Kvůli svému povolání jsem neměl čas. Kluk se protloukal a nikdo mu nedal šanci. A roky utekly. Jak hokejista nenastartuje kariéru do dvaceti, má velký problém," upozorňuje.

Podle mých dostupných informací přišel Tomáš Bokroš do Zlína na přestup. Pikantní na tom je to, že HC RI Okna Zlín nestál ani korunu. S Trenčínem se finančně vyrovnal otec, trenér Bokroš. Chtěli bychom mít přece nejkvalitnější a nejlepší tým v tuzemsku. Tak se ale nedívejme, co mají hráči napsáno zezadu na dresech, ale spíše si všímejme, jaký kdo podává výkon. O to by přece mělo jít v první řadě, nemyslíte? To, co udělal trenér Bokroš, by udělal každý otec, on to však provedl způsobem jako trenér - profesionál. Nebo se mýlím, tatínkové?


www.daan.estranky.cz Dáán
Přečteno: 6127x (naposledy 8.6.2023, 04:16) | Komentářů: 2


Komentáře k článku (2)


Kukuč: sui(13.09.2007)
Vzhledem k tomu, že Jordán si dohodl již na přelomu roku 06/07 své působení v zámoří a následně jej i podepsal tak tady veřejně lžeš !!

sui(09.09.2007)
No tak ja to slyšel trošku jinak, kvůli mlademu Attilovi (Bokrošovi) nedostal v přípravě šanci Jordán a raděi šel do zámoří. Nehledě na to, že pulka beku v juniorce je lepší než mlady Bokroš.


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2023, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.8245 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRE, 10.8.2023, 17:30]
Související clánky
ládné clánky
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 686