Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Alf [22. 6. - 49 let]
Aluša [22. 6. - 36 let]
Alťák [22. 6. - 40 let]
blek [22. 6. - 63 let]
Damba [22. 6. - 44 let]
Henry07 [22. 6. - 38 let]
jan497 [22. 6. - 46 let]
KAMIKAZE [22. 6. - 35 let]
Kike [22. 6. - 28 let]
misulka [22. 6. - 26 let]
nikdynic [22. 6. - 30 let]
Radek07 [22. 6. - 38 let]
Svátky
Pája [Pavla]
Pajda [Pavla]
Pajuška [Pavla]
Pampeliška [Pavla ]
Pavka [Pavla]
Pavla_4 [Pavla]
Zelca [Pavla]
zelda [Pavla]
Zelča [Pavla]
Zeluška [Pavla]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 17 lety | ... Minireporty

Žlutá barva je vítězná. Pokud v domácím prostředí oblékli zlínští hokejisté žluté dresy, tak ani napotřetí nenašli přemožitele. Dnes si Ševci smlsli na pardubickém perníku, který měl od začátku do konce sladkou chuť. Letos podruhé se Berani mohli radovat z tříbodového zisku nad úřadujícím vícemistrem. Radovan Biegl a Jaroslav Balaštík byli klíčoví muži jinak velmi dobrého kolektivního výkonu, který přinesl kýžené tři body.

Žlutá barva je vítězná. Pokud v domácím prostředí oblékli zlínští hokejisté žluté dresy, tak ani napotřetí nenašli přemožitele. Dnes si Ševci smlsli na pardubickém perníku, který měl od začátku do konce sladkou chuť. Letos podruhé se Berani mohli radovat z tříbodového zisku nad úřadujícím vícemistrem. Radovan Biegl a Jaroslav Balaštík byli klíčoví muži jinak velmi dobrého kolektivního výkonu, který přinesl kýžené tři body.


Reprezentační přestávku si Zlín zpestřil dvoufázovým tréninkem, který okořenili spiningem a boxem. Vrcholem přípravy bylo přípravné utkání s Dynamem Moskva, které ukázalo markantní rozdíly v jednotlivých hráčích a v rychlosti bruslení Přesto Ševci odešli po bojovném výkonu, který okořenili třemi brankami poraženi 3:6.


Zlínští nasadili do utkání uzdraveného Rachůnka s Okálem, na střídačce seděl Murín. Kuba Čech sledoval zápas z hlediště. Trenérům naopak chyběli Lučka, Balán a Barinka.


Zápas začal zhurta a od začátku se bylo na co dívat. Díky přesilovým hrám se Pardubice dostaly tempa. Měli více ze hry a dostaly se k několika šancím, které však výborný Biegl vychytal. Kdo očekával úvodní nápor domácích, tak toho se nedočkal.. Až v 10 minutě, kdy se nechal vyloučit mladý Klejna a poté i Cetkovský se mohli dostat do vedení, ale domácí nabídnuté přesilovky nevyužili, navíc byly sehrány bez myšlenky a nápadu. Až 17. minuta, kdy se dohrávala druhá přesilovka, přinesla první vzrušující moment zápasu. Přestože hráč ve žlutém překonal Lašáka, branka nebyla uznána za postavení útočného hráče v brankovišti. Sudí Mikula si byl svým verdiktem tak jistý, že okamžitě rozpažil, čimž vstřelenou branku neuznal. Pokud jsem dobře viděl, hráč stal na hranici brankoviště, tudíž bylo na posouzení rozhodčího, zda branku uzná nebo ne. Poté již skóre do konce třetiny zůstalo nezměněno.


V úvodu druhé třetiny si hlavní roli zahrála elitní Leškova řada. Svoji šanci její šéf ještě nevyužil, ale o několik okamžiků později našel Balaštíka a ten napodruhé překonal Lašáka - 1:0. Zlín převzal otěže zápasu do svých rukou a útočné manévry na Janka Lašáka mohly pokračovat. V 7. minutě druhé dvacetiminutovky se znovu prosadilo první „komando“. Lehkou střelu tečoval za hostujícího brankáře nikdo jiný než….Jaroslav Balaštík – 2:0.


Zlín měl i další šance, ale akcie Pardubic držel nad vodou Lašák, kterého však muselo pořádně vystrašit nahození Noska, protože někteří už viděli dokonce branku. Jak to opravdu bylo si nebyl jistý ani sudí Mikula, který na vyžádání zlínských fanoušků pokřikem „video, video…“ šel opravdu konzultovat situaci s videorozhodčím. Nejspíš opravdu zvonilla konstrukce branky. Další trochu kontroverzní okamžik přišel dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny, kdy za brankou Biegla narazil Klouček Somíka tak neštastně, že slovenský útočník musel být ošetřován. Mikula zlínského obránce vyloučil 5 minut + do konce zápasu. Hokej není balet a tohle snad nebyl zákrok ani na dvě minuty. Bohužel, dnešní trend je takový, že sudí musí pískat všechno a když viděl kácejícího se hráče na led, navíc atakovaný hráčem, který nepatří zrovna ke střízlíkům, bylo jasné, jak tohle muselo dopadnout. V NHL by takový zákrok zůstal jistě bez povšimnutí. V té chvíli se Pardubice natlačili do svého útočného pásma a několika pokusy zaměstnaly Biegla. Zbytek přesilovky jim ještě zůstal do třetí části.


Ani ta však změnu dvougolového náskoku nepřinesla. Hra se poté rozkouskovala, jelikož přibylo vyloučených, především na straně pardubických (9) proti čtyřem zlínským. Nutno dodat, že po celý zápas pan Mikula kazil na obě strany. Pardubice se snažily ještě s výsledkem něco udělat, ale z jejich strany to byla spíše křeč. A když Jaroslav Balaštík nekompromisně prostřelil Lašáka potřetí a oslavil svůj hattrick, zápas se už dohrával. O chvíli později vyslal kapitán Okál do brejku Andrašovského, který svého bývalého parťáka vyškolil a krásným blafákem do bekhendu - 4:0. Na podobné branky mám velkou slabost, nejen mé srdce zaplesalo…


V tu chvíli už zněly dlouho oslavné chorály a celý Zlín slavil třetí výhru v řadě na domácím ledě. Pardubice přilákaly něco přes čtyři tisíce fanoušků, přibližně 40 jich přijelo i z východních Čech. Atmosféra byla velice příjemná, vždyť rožek byl velice slušně zaplněn a i průběh zápasu atmosféře napomohl.


Celkově řečeno, Pardubice toho dnes ve Zlíně moc neukázaly. Přestože mají podle jmen kvalitní tým, jenže dnešní, ani kolísavé výkony v dosavadním průběhu extraligy nenasvědčují tomu, že by měly jít za obhajobou 2. místa. Dovolte, abych si pohrál trochu s čísly. Petr Sýkora, jenž vévodí tabulce střelců s 16 brankami, nedokázal překonat podle tabulky nejhorší obranu celé soutěže, která už propustila 76 puků za záda zlínských brankářů. Hra hostů vypadala křečovitě, herně se trápili a jen těžko se dostávali přes konsolidovanou obranu domácích.


Extraliga znovu nabírá tempo a již v neděli Ševci zajíždí do matky měst, matičky Prahy, kde stojí chrám zasvěcený Ševcům, v němž sídlí Růžova partia, pražská Slávia, první tým extraligové tabulky, s nejlepší produktivitou a velmi dobrou obranou. Přivezou Ševci další body?


Inu, i zázraky se dějí…www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 6540x (naposledy 22.6.2024, 04:52) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.2114 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Související clánky
ládné clánky
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690