Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
BacisDeSlice [25. 5. - 33 let]
čaja-16 [25. 5. - 35 let]
Janda [25. 5. - 32 let]
Týna [25. 5. - 32 let]
Ševča [25. 5. - 63 let]
Svátky
Dnes slaví: Viola

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 16 lety | ... Minireporty

Ševci nabírají tempo. Po vítězství nad Ústeckými Lvy a pražskou Spartou, kterou pokořili na jejich ledě po dlouhých dvou a půl letech, se včera utkali s Bílými Tygry z Liberce. Přestože ani v jednom ze zápasů nebyli jednoznačně lepším celkem, díky zlepšené defenzívě urvali v obou případech po třech bodech. Spolehnout se můžou i na novou brankářskou dvojici Murín – Biegl, která podává stabilní výkony. Jak tomu bylo včera, kdy přijely hladové šelmy?

V televizní předehrávce 26. kola české extraligy se střetli zlínští Berani s libereckými Bílými Tygry, kteří v minulém kole prohráli v prodloužení doma s nabuzenou Plzní. Ševci tentokrát nastoupili v modrožluté, tmavé kombinaci barev. Ať už to bylo díky televiznímu přenosu, nebo představitelé severočeského klubu dostali strach ze stoprocentní bilance Zlína, kteří ve žlutomodrých, světlých dresech doma ještě neprohráli, těžko říct.

V posledních kolech se zlínští brankáři v zahajovací sestavě pravidelně střídají a ani dnes trenér Bokroš výjimku neudělal. Zápas na Spartě odchytal Radovan Biegl, dnes se mezi tři tyče postavil Igor Murín. Jinak byla zahajovací soupiska totožná, se kterou nastoupili v T-mobile aréně.

V úvodu zápasu se ve středním pásmu srazili dva liberečtí spoluhráči, Angel Krstev se nakonec musel nechat ošetřit. V této pasáži byl aktivnější hostující tým, který několikrát zle ohrozil Murína a domácí mohli být rádi, že neprohrávali. Působili laxně až ospale a jen díky skvělému Murínovi vydržel bezbrankový stav. I v přesilovkách bylo patrné, jaké je momentální rozpoložení v každém z týmů. Ta zlínská skočila bez využití, aníž by Berani cokoliv na brankáře Fikrta vymysleli. Liberec zle dotíral a chyběla pouze finální koncovka. Jenže postupem času se i ospalí Ševci začali probouzet. Přestože další přesilovku po vyloučení Šachla za nedovolené bránění nevyužili, v čase 19:15 překonal Mokrejš Fikrta střelou mezi nohy po přihrávce Andrašovského do úniku – 1:0. Za 15 vteřin domácí kotel vybuchl podruhé, když odražený puk usměrnil do sítě svojí první brankou v sezoně Filip Čech – 2:0. Vskutku, nevídaný moment. Příčinou byla nedůslednost libereckých obránců, kteří útočníky Zlína neměli pokryté a dovolili jim tak odskočit na rozdíl dvou branek. Kdo se odešel občerstvit předčasně, udělal tentokrát velkou chybu.

V úvodu druhé třetiny se Zlín ubránil dvěma oslabením, když sudí Minář vyloučil Okála za faul loktem a následně Kloučka za vražení na hrazení. Především druhý zákrok vyvolal emoce. Přestože vypadal hrůzostrašně, jelikož hráč, který letí hlavou směrem k mantinelu, si může přivodit těžké zranění. Jenže na pohybu Kloučka jsem viděl, že si dával pozor, aby nefauloval. Pouze soupeře masíroval a když soupeř ucítil hokejku, či rukavice, skácel se k ledu. Ačkoliv jsou rozhodčí nabádáni takové fauly bezpodmínečně trestat, sudí by už měli začít rozlišovat, zda je to faul, či pouhá herecká komedie. Přestože Zlín držel dvoubrankové vedení, tak na ledě bylo zřetelně vidět, že aktivnějšími byl hostující Liberec. Přes jejich konsolidovanou obranu domácí procházeli ztěží. Přibylo i potyček před oběma brankami, když jeden či druhý tým byl v důrazu před brankářem živější, než je zdrávo. Liberci k lepšímu výsledku scházela důraznější koncovka.

Ve třetí části se i Liberec Dočkal zkorigování a zápas vstřelenou brankou pořádně zdramatizovali. Od modré čáry vystřelil Stanislav Procházka, jehož střelu tečoval před Murínem Šachl. Až Blatný však z dorážky překonal Murína a vykřesal tak svému týmu ještě naději - 2:1. Liberec nedal tři body Zlínu zadarmo, Ševci si je museli hodně vybojovat, nakonec i přes minutovou power play vítězství uhájili.

Nutno dodat, že tentokrát vyhrál horší celek, Zlínu nechyběla bojovnost, ani nasazení, ale v rychlosti bruslení, v provedení přesilových her a střelbě byl Liberec 59 minut a 15 vteřin lepším, avšak své šance až na jednu výjimku nedokázal proměnit. Zlínu se to se štěstím podařilo, proto tři body zůstávají na východní Moravě.

Přestože si pořád myslím, že sudí Minář je u nás nejschopnějším hokejovým rozhodčím, tak dnes ukázal i svou stinnou stránku. Zápas se mu nepovedl na obě strany. Na jedné straně vyloučil liberecké za zákroky, které by jindy nechal bez povšimnutí, na druhé straně vyloučil například Hamrlíka za neviditelné držení společně se Stanislavem Procházkou, který ho předtím úmyslně praštil ze zadu do oblasti hlavy. Hamrlík po ledě lítal, jak utržený z řetězu a nedokázal pochopit verdikt rozhodčího. Řekl bych spíš, že to byla určitá kompenzace než spravedlivý trest za prohřešek, kterým se měl Hamrlík provinit. Právě těmito nepřesnými verdikty sudích vznikají v zápase naprosto zbytečné diskuze, kompenzace, potyčky a rvačky, které se mnohdy sudím vymknou kontrole. A po zápase se k nim aktéři nemohou ani vyjádřit, v jiném případě jim hrozí pokuta.

Dnešní zápas byl bouřlivý i v hledišti. Fanoušci především nadávali na nepřesné výroky pana Mináře, jinak fandění a povzbuzování bylo spíše průměrné a nevymykalo se z obvyklého trendu, což je škoda právě kvůli televiznímu přenosu.

Již tuto neděli přijíždí pražská Sparta v sestavě s Martinem Altrichterem. Bude to další pikantní souboj. Vždyť Sparta si hodlá odvézt zpět tři body, které Ševci uloupili v úterý v Praze.

Přestože to již do minireportu nepatří, dovolím si tady ještě veřejně zkritizovat jistého „zlínského fanouška“. Především mě mrzí, že do rožku, navíc nad bubny, tedy do prostoru, kde se scházejí nejvěrnější a nejhlasitější fanoušci, chodí lidé, kteří za celý zápas neotevřou čelist za žádnou cenu, pokud zrovna nepotřebují vedle stojícímu sousedovi něco sdělit. Tuto kritiku nesměřuji k nikomu z HFC, ale k jednomu konkrétnímu „případu“, kterého mám možnost sledovat již několikátý domácí zápas za sebou. Poznáš se?


www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 6156x (naposledy 25.5.2024, 10:55) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.2738 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Miroslav Blaťák42 let
Tomáš Dolák ✝72 let
Jan Svoboda25 let
David Vodák53 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690