Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Anděl Smrti [24. 7. - 22 let]
kaIin [24. 7. - 99 let]
Makak [24. 7. - 67 let]
Marky [24. 7. - 33 let]
Petanen [24. 7. - 57 let]
rallybor [24. 7. - 28 let]
Seba [24. 7. - 47 let]
Ttrnda [24. 7. - 33 let]
Svátky
Happy [Kristýna]
Kik [Kristýna]
Kik.. [Kristýna]
Kika [Kristýna]
Kiki [Kristyna]
kikika [Kristýna]
kikina13 [Kristýna]
Kikinka [Kristýna]
Kristýna [Kristýna]
Sp1ke [Kristýna]
thedebils11 [Kristýna]
Týna [Kristýna]
Tynusha [Kristýna]
_krista_ [Kristýna]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 17 lety | ... Rozhovory

Důležitý souboj o další extraligové body svedli domácí zlínští hokejisté s rozjetým celkem z Kladna, které již vydatně útočí na postupové pozice play off. I včera ve Zlíně potvrdilo, že s účastí ve vyřazovací částí to myslí vážně. Kladno ukázalo, jak jsou jejich přesilovkové kombinace smrtící.Několikrát podržel Berany nad vodou brankář domácího týmu Radovan Biegl. Ani on však neodolal tlaku hostů v klíčových přesilovkách, ve kterých kapituloval dvě branky a domácí podlehli v okenářském derby Kladnu 2:5.

„Při kvalitách kladenského útoku je obtížné ubránit dvouminutové oslabení pět na tři. Nepodařilo se nám vyhodit a pak už hráčům na ledě chyběly síly. Tato branka, byla rozhodující pro výsledek celého zápasu,“ hodnotil smutně zápas zlínský brankář. Přestože domácí se museli bránit pouze šesti přesilovkám hostí, nedisciplinovanost a efektivita zakončení Kladna byla rozhodujícím aspektem celého zápasu. „Doma bychom se neměli dostávat do takových situací, které rozhodují zápasy v náš neprospěch. Některé fauly byly hodně laciné. Musíme se toho vyvarovat. V oslabení zápasy vyhrávat nebudeme,“ konstatoval Biegl, který pochytal osmadvacet střel protivníka.

Hosté ve Zlíně potvrdili, že v posledních zápasech mají formu. Především pak sehraná dvojice, Patera s Procházkou, kteří se postarali o tři z pěti branek. „Jsou to hokejisté s vynikající technikou hole a přehledem. Jsou schopní si dát puk vzduchem přes celé pásmo a z voleje okamžitě střílet. Jejich přesilovky jsou hodně silné,“ uznal kvality klíčových útočníků soupeře.

Domácí byli dvě třetiny opticky lepším týmem. Pokud by proměnili několik dalších příležitostí, mohli pomýšlet na lepší výsledek. Šance na to měli, pochytal je však Orct. „Je to škoda, protože jsme dnes dvě třetiny dřeli a bojovali a pak jsme si to sami zpackali. V pátek nás čeká stejné utkání ve Znojmě. Musíme hodit dnešní porážku za hlavu a pokusit se urvat body tam,“ burcoval své spoluhráče.

V poslední době nastupuje do zápasu v pozici brankářské jedničky. Od příchodu Rostislava Vlacha do Zlína se tam objevuje pravidelně. Označení „jednička“ týmu však strikně odmítá. „Jsem pouze jeden ze tří brankářů. Nejsem žádná golmanská jednička. Momentálně nastupuji, protože Igor má nějaké zdravotní problémy. Včera se objevil po delší době na ledě,“ vysvětloval.

Na křídle prvního útoku s Leškou a Balaštíkem odehrál zápas i Martin Záhorovský, který v 11. minutě druhé třetiny vstřelil v přesilovce po milimetrových přihrávkách od spoluhráčů vyrovnávací branku na 2:2. Ani jeho trefa však nestačila k vítězství. „Uvědomujeme si, že pokud se chceme dostat na desáté místo zaručující předkolo, musíme začít pravidelně vyhrávat. Prohra s Kladnem nás mrzí dvojnásob, protože je to náš soupeř o play off,“ litoval. Avšak on i jeho spoluhráči stále věří, že jistá šance pořád existuje. Každou další porážkou se bude zmenšovat. „Nemůže nás to zlomit. Hraje se až do dvaapadesátého kola, liga je hodně vyrovnaná. V minulé sozoně ještě v posledním kole hrály čtyři kluby o postup, takže je to stále otevřené,“ neztrácel optimismus Záhorovský.

Hráči stále opakují stejné chyby, které již několikrát v této sezoně stály Berany důležité body. „Je to trochu depresivní, ale nechceme tomu podlehnout,“ přiznal zlínský útočník. Nedisciplinovanost, hlouhé fauly a přísnější posuzování jednotlivých zákroků sráží celý zlínský tým ke dnu tabulky. „Je to tím, že hodně chceme a pak z toho pramení zbytečné fauly. Člověk chce hned bojovat o puk, ale přitom by bylo lepší soupeře dobruslit. Na ledě máte na vyhodnocení situace půl sekundy. Někdy se stane, že se špatně rozhodnete,“ vysvětloval.

Po odchodu kouče Bokroše a příchodu Vlacha mají hráči možnost porovnat metody obou trenérů. „Hrajeme uvolněněji. Pod trenérem Bokrošem jsme byli svázaní taktikou, kterou jsme museli dodržovat. Rosťa Vlach nám nechal volnost, zároveň však musíme plnit, co si v kabině řekneme. Máme prostor k improvizaci,“ srovnal koučink obou trenérů forward Beranů.

Změna trenéra zjevně prospěla čtvrtému útoku, který dostává pod novým trenérem více příležitostí se ukázat a důvěru svému trenéru zatím splácí předváděnými výkony na ledě. Výřivý pohyb, rychlost a dravost jsou přednosti útočné trojice Michal Pšurný – Filip Čech – Roman Pšurný, kteří sklidili i potlesk diváků. Čtyři vstřelené branky v posledních pěti zápasech mluví za vše. „Střílejí a nedostávají branky, hrají výborně. Je nutné, abychom jsme se k nim přidali i my ostatní. Dobře musí hrát celý tým, nejen jedna pětka,“ uzavřel Martin Záhorovský

www.daan.estranky.cz
- Dáán
Přečteno: 5667x (naposledy 24.7.2024, 11:47) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.7509 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Robert Černý29 let
Pavel Mezek64 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690