Minulý zápasPříští zápas
Domácí
LTM
Hosté
ZLN
středa 21.2.2024, 17:30
49. kolo
Domácí
ZLN
Hosté
PCE
sobota 24.2.2024, 18:00
50. kolo

Tabulka
V P SK B
1. POR 29 8 4 7 162:103 107
2. VSE 27 3 3 15 163:124 90
3. PRO 23 6 2 17 138:122 83
4. TRE 20 5 8 15 124:121 78
5. LTM 21 4 5 18 151:148 76
6. ZLN 17 5 11 15 121:128 72
7. PRE 18 7 3 20 105:113 71
8. JIH 17 7 3 21 128:137 68
9. SOK 18 5 3 22 121:125 67
10. KOL 16 5 5 22 109:122 63
11. FRM 16 4 5 23 118:138 61
12. PCE 14 5 7 22 122:132 59
13. SLA 16 3 5 24 118:142 59
14. ZNO 15 2 5 26 125:150 54
Narozeniny
Ferenc1980 [21. 2. - 44 let]
Radec [21. 2. - 33 let]
Straky [21. 2. - 32 let]
vít študent [21. 2. - 44 let]
Svátky
bbublinaa [Lenka]
Caja_16 [Lenka]
Cordule [Lenka]
DECINA [LENKA]
fleur-de-li [Lenka]
kackaxyz [Lenka]
keika [lenka]
kopcilka [lenka]
lemac [Lenka]
lena60 [Lenka]
Lenca [Lenka]
Lenča [Lenka]
LenčaPM [Lenka]
lenickaaa [Lenka]
lenik [Lenka ]
Lenka [Lenka]
Lenya [Lenka]
Leňa [Lenka]
Leňulka [Lenka]
máma [Lenka]
sindlenula [Lenka]
vlachovka [Lenka]
šimi [Lenka]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodLegendární | před 17 lety | ... Výjezdy

Už podruhé v krátké době vydáváme se do přebujelé pompézní matičky Prahy, abychom zhlédli zápas našich hokejistů, tentokráte s domácí Spartou. Nedbaje předchozího varování ze Slavie, ba i z loňského finále, celí natěšení vydali jsme se vstříc nadějím, že to snad dnes, v pátek 3. listopadu 2006, konečně vyjde a Spartu pokoříme na domácím ledě.

LEGENDÁRNÍ CIRKUS SPARTA

aneb

V PRAZE SE NEVYHRÁVÁ


Začínáme zvesela. Jsou tu Dušičky, Památka zesnulých. Důvod, proč se dnes dopoledne do MHD na trase Zlín-Otrokovice-Zlín cpe neskutečné množství místních důchodců. Kdybychom chtěli vyjádřit, kolik jich je, stačí nám jediné slovo. Všichni.

Připadá mi to poněkud morbidní, když se mraky gerontů rozprchnou po hřbitovech, hřbitůvcích a krematoriích, aby si připomněli, co je čeká a jak dopadnou, maskujíce tuto vskutku bizarní úchylku kytičkami, věnečky a svíčkami. Proti gustu žádný dišputát, ale proč proboha zrovna teď, když jedu já, když rozšiřujou cestu, když jsou všude zácpy a do odjezdu HFC-busu zbývá půl hodiny?

No, nakonec to stihnu tak, že před Čajkárnou ještě žádný autobus nestojí, tak skočím do ZS-knajpy ohlásit příchod a zároveň požádat nějaké ochotné dobrovolníky o výpomoc s transportem bubnů. Dnes jedeme v oslabené sestavě (pouze Jarda, Davedax a já), tedy se berou bubny tři a dobrovolníci jsou rovněž tři: Drag a Kolivo s malým Marťanem. Z HFC skladu tedy vyndáme Davedaxův modrý, Jardův hnědý a Kikin černý buben, k tomu HFC vlajku, kterou předám Marťanovi, ten ji nese jako svátost, ale přitom utíká, jakoby mu za patami hořelo. Náhle si všímám, že nejsou paličky. Ty dvě, co se ztratily na Slavii nepočítám, chybí Jardovy filcovky a to všechny tři, což je podivné. V příštím okamžiku se Marťan vrací i pro druhou vlajku a způsobuje mi menší šok, protože nebyl pryč ani dvacet sekund. Na můj překvapený dotaz, zda to stihl tak rychle, prohlásí, že ano. Přebírá tedy i druhou vlajku a já ještě jednou prohledám prostory kumbálu, ovšem s negativním výsledkem. Tu mi volá Jarda, abych šetrně sdělil nedostupnému Hrošíkovi, že celé jejich auto je zasekané v zácpě, abychom tedy na ně počkali. O paličkách ovšem vůbec nic neví, takže i poslední naděje padla.

Naházíme bubny do tradiční dvojky, Hrošík s údivem zjišťuje, že mu nefunguje mobil a domlouvá se s Jardou, ať zaparkuje u Tesca, že je tam všechny vyzvedneme. Já na Hrošíka přes rameno ještě zahalekám, že musím zpátky pro náhradní paličky a mažu si to do kumbálu, kde seberu to nejvhodnější, co jde. Při návratu slyším naléhavé "Martine!!!" pana Mikesky, který se mne jal osobně vyhledat a zaškrtit. Jsem následně zprcán, jelikož jsem neohlásil svůj nečekaný odchod.

Stejně se však čeká na Lečíka, který byl podle svého tvrzení před 15 minutami ještě na Kvítkové. Tak to někteří řeší ještě dodatečnou rychlochcací, kdy to Dragovi ještě projde, ale malému Marťanovi už ne. Pan Mikeska zastoupí dveře a pouští umělou hrůzu, která však v nevinném dítěti vyvolává dojem opravdovosti. Otec Kolivo konejšivě pronese: "Pojď, neboj", Marťan váhavě vykročí vpřed, ale pan Mikeska opět zastoupí dveře a dokonce si začne významně povytahovat pásek u kalhot se slovy: "Vidíš ten řemeň?!"

Pan Mikeska je ještě ze staré školy a proto si neuvědomuje, že rozepínání pásku u kalhot vyvolává u současníků zcela jiné asociace než dostat nařezáno řemenem. Kůža ihned reaguje:

"Pane Mikeska, néé! Přece nejste Kulínský!"

Usedáme na svých místech. Jeden z Grygiho kámošů, tuším Pytel, vytahuje náhlavní svítilnu a prohlašuje:

"Kdybych se ztratil, nehledejte mě. Budu svítit."

Jojo, kdyby tak tušil, že na jeho slova dojde. Ale to jsme opravdu hodně předběhli. Nyní teprve přijíždí Lečík i s družinou a jeho příchod do autobusu je kvitován slovy:

"Zkur-víííls nám zááá-pas!"

Pan Mikeska posléze zve dopředu Hrošíka, jakožto vedoucího zájezdu a to důrazně, jelikož se Hrošíkovi moc nechce. Pak jsou již veškerá mračna rozptýlena a odjíždíme za nadšeného pokřiku "Jedeme Ševci, jedeme!". Pan Mikeska to uslyší a zabrouká si pod fousy poněkud lascívnější verzi téhož: "Jebeme, všeci jebeme..."

Před vyzvednutím Ondruchovic klanu je nutno ještě vykonat zastávku u polikliniky, kde na nás čeká další účastník zájezdu a tak se zezadu ozve:

"Pane Mikeska, u polikliniky je jeden, co je napitý jak DÁÁN!"

Zasvěcení se tomu řehtají a jmenovaný Dáán je následně vyzvednut na zastávce, kde na nás všichni civí, jako kdyby přistáli mimozemšťané. Řítíme se vpřed ničím nerušeni, nicméně já vyslovím obavy o plynulý průjezd nechvalně známou stavbou (kalbou) na malenovické výpadovce s tím, že bychom to objeli přes Šrámkovu a Stašovu ulici na sídliště a odtud až k Tescu, kde bychom vyzvedli Jardu a spol. Malenovická křižovatka je kupodivu plynule průjezdná a tak jsme u Centra za několik málo minut. Předtím ještě Kůža nabízí všem přítomným lok z jisté láhve lihoviny se slovy:

"Abstinentům říkám, že je to proti mlžení brýlí. Můj kamarád Wamp už mosel ty brýle vyměnit..."

Dojíždíme k Tescu, vyzvedáme Ondruchovic a Jarda se mne táže, co způsobilo problém v bezdrátové komunikaci mezi ním a Hrošíkem. Několika stručnými slovy mu situaci vysvětluji, následkem čehož Jarda zvolá:

"Kůža, řekni Hrošíkovi, ať se zohne. Prý má v prdeli mobil!"

Davedax hbitě usedne na volné sedadlo vedle mne, ne snad kvůli mému magnetickému charizmatu, nýbrž - opět - kvůli malé černé PSP, skvělé to hračce pro dlouhé cestování dopravními prostředky... :-)

Následně pokračujeme po čerstvě dokončeném otrokovickém obchvatu. Ten se mi velmi zamlouvá, ale připadá mi to jako dálnice. Dozvídám se, že to dálnice skutečně je a ta dvouproudovka ve směru na Bahňák, že je pouhá odbočka. Zajímavé. Sjíždíme na další odbočku ve směru na Hulín a já vidím napravo ještě 10 m betonu, naráz useknutého v poli. Jarda to komentuje slovy:

"Až po sem byly volby."

Několikrát sjedeme z dálnice na okresku a z okresky opět na dálnici, než nakonec definitivně zůstaneme na té naší, jak už jsem kdysi prohlásil, dlouhé, debilní, dysfunční, demoralizující, dosluhující, jednoproudé, jednorázové a jedné jediné dálnici na světě. Ryze revoluční, rozrýpaná, rozestavěná, rozkouskovaná a rty rozdrkotávající parodie poctivých pěkných polygonů, plná policajtů, pitomců, případně pražských páprdů.

50 km před Brnem stavíme na první nouzovou. Lvíček, v patách za ním Vršek a malý Marťan s doprovodem. "Prostatici!" zní posměšné volání z autobusu. Za Vyškovem spatří Kůža obrovskou reklamu firmy, pro kterou pracuje a hrdě se k ní hlásí. Odpovědí jsou mu posměšné pokřiky. Po chvíli se staví na první menší nakupovací, prostá čerpací stanice Jiffy. Hrošík zde marně hledá 2l lahve Coca-Coly, nejspíše proto, že tento produkt je zde k dostání pouze v balení po čtyřech s milým plyšáčkem uvnitř jako bonus. Hippoe to kvituje s povděkem a bere si litrovku. Davedax a Kikina se přesouvají k samoobslužnému pultu, kde si lze vlastnoručně vyrobit párek v rohlíku. Jako správný bratr a sestra se přitom hašteří, takže kdyby nebyli dostatečně vychováni, určitě by bývali sebrali ony volně přístupné dávkovače ochucovadel a byli by po sobě metali kečup a hořčici. Že jsou však způsobní, ani je to nenapadne, což je jen dobře.

"Kurvy z Hamé jedou dál," nese se autobusem a tedy pokračujeme v naší pouti. Debata se rozvíjí různými směry. Nejprve se přetřásají železniční tragédie inspirované včerejším neštěstím, pak se přejde na paintball. Blíží se EXIT 194. Zde podle předchozí dohody přistupuje všemi vítaný oslík Klemra. Vzadu už je hodně veselo a ozývá se odtamtud provokativní:

"Zadek zdraví předek!"

Na který ovšem předek nereaguje, pouze odsekne ono typické:

"Předek na vás sere!"

To si ovšem zadek nenechá líbit a tak vrací posměšné:

"Ty-nám-mů-žeš prdel-polí-bit!"

Mlčíme, ale ze zkušenosti víme, že příležitostí k odplatě budeme mít víc než dost. A ani to netrvá příliš dlouho a už se od močeníchtivých zezadu ozývá žadonivé:

"Pro-síme va-ás, zas-tav-te na-ám!"

Načež se vpředu sedící Kůža vztyčí do uličky, dá si ruce do kapes a se širokánským úsměvem významně pronese:

"Předek zdraví zadek...!"

A autobus jede dál a pranic nezastavuje! To je přece tak nádherné! Jenže reptalové jsou nezničitelní a neúnavně opakují své pro-sí-me va-ás, až to vzadu hučí jako na nějaké pařížské periférii s houfy rebelujících Marokánců, takže se Kůža naštve a houkne na ně:

"Jestli chcete békat, tož táhněte do Francie...!"

Zainteresovaným zoufalcům jest pohříchu přislíbena nouzová a to při nejbližší možné zastávce. Ta se naskytne chvíli poté, co mineme EXIT 143, kde se vytvořila malebná kolona. Nutno podotknout, že o této zácpě jsme byli informováni předem na dálniční informační tabuli, ale ono se stejně nedalo nic jiného dělat než jet a vzteknout se, že se dosud zácpa nerozptýlila. Využíváme tedy oné kolony a nejnutnější případy vyskákají z autobusu, aby vykonali svou potřebu na správné straně krajnice, tedy vlevo. Květák to neřeší a přes ploužící se kolonu si odskočí napravo. Kolona se ovšem zcela zastavuje a někteří řidiči otvírají dveře a protahují se, vědouce, že se jen tak nepohneme. Mezi nimi též řidič dodávky pohřebního ústavu, který jakoby z oka vypadl Bohušovi Kulínskému (ten řidič, ne pohřebák). Až nápadně se ovšem motá, takže to vypadá, že snad požil, jako pan Jouza ze samoobsluhy, kde nejsou Pribiňáky. Motá se též kolem dodávky a otvírá její nákladový prostor, což vede k následující úvaze:

"Teďka vytáhne bufet a začne prodávat párky, ne?"

Proč ne, ono to má něco do sebe. Zpeněžit se dá leccos, i čas strávený kupováním žvance v koloně. Žádný stánkař se ovšem nekoná, chlápek zabouchne dveře a opět nasedne. Kolona se pohne a řidiči se překvapivě způsobně řadí do svých pruhů. Výjimkou potvrzující pravidlo je řidič německého kamionu, který si zrobil ukázkovou myšku, vecpal se do našeho pruhu, předjel pár konkurentů a sviští si to v uvolněné lajně.

Dacan.

K naší velké zastávce už je to jen kousek, tak to vydržíme a připlížíme se k oblíbenému restauračnímu komplexu Měřín, kde jsme vždycky ztropili tolik výtržností, ať už hromadnou chcací delegaci před vytřeštěnými zraky návštěvníků místního mekáče, nebo legendární striptýz naší profláknuté HFC ikony, ujetou pantomimu u McDrivu či hromadnou koulovačku zde při cestě do Liberce. Jsme zvědaví, co bude dnes. No, maximálně tak vyžlucení bělostné sněhové pokrývky, jíž je tu sotva pár centimetrů. Stále čekáme na zlatý hřeb a impresário pořád nikde. Tu se objeví jeho hlavička v zadních dveřích a propukáme v jásot jako fanoušci nějaké celebrity:

"More-ukaž-prdel! More-ukaž-prdel!"

More se však jen směje, je živ, zdráv a střízliv, tak z toho nic nebude. Vtrhneme do Meka a jsme středem pozornosti. Nemám ani hlad, mou pozornost upoutají dva monitory k PC s přístupem na Internet. Přístupový bod?! No tak to se musí ale okamžitě vyzkoušet! Vytáhnu PSP a zkouším se zalogovat. Sláva, funguje to a na displeji mám T-mobile Access Point. Mazec, mám na tom Internet vůbec poprvé a konečně si ověřuji, že to fakt funguje. Málem kvůli tomu nestihnu odjezd.

Asi 150 km od Prahy se zčistajasna spustí chumelenice, že jste to ještě neviděli. Myriáda sněhových vloček řítících se po směru větru zprava. To se jen tak nevidí. Po dalších dvaceti metrech je tu opět drobná kolona, vojáci tam nakládají na kamión džíp. Řidič kamiónu otevře dveře a vyskočí, aniž se rozhlédne a málem je smeten projíždějícím osobákem. Bože, to je vůl! O kus dál kolona řídne, ale aut je zde stále víc než dost, tak se rozpoutají neskutečné předjíždějící manévry, kdy všichni řidiči raději zapínají výstražný trojúhelník, aby jim blikaly oba blinkry najednou pro případ, že by potřebovali náhle změnit směr. Středovou mezerou náhle prolétne chladnokrevný motorkář a zezadu se před nás prokličkuje krásné Subaru WRX STi. Vůz ten stane se tématem naší rozpravy po několik málo minut.

Jsem požádán, abych odložil do chladicího pultu před sebou flašku slivovice (už napůl vypitou), činím tak, ale jsem zprdnut, že jsem se nedovolil. Moje chyba, omlouvám se. Chvíli poté se bavíme o jednom týpkovi, který měl s námi původně jet, ale nakonec nechtěl. Jeho pohnutky byly shrnuty výstižnou větou:

"Šak sa krútil jak jednička plech..."

Toto přirovnání nechť je zařazeno do archívu těch nejkrásnějších a nechť září po boku takových perel, jako jsou tváří sa jak pichlé kolo, vychcaný jak díra do sněhu a čumí jak chleba z tašky.

Míjíme ukazatel na Jihlavu (kterou už přece musíme mít dávno za sebou, ne?!), načež se ozve pozdravné volání:

ALCATRUST!! ALCATRUST!!

Pro neznalé poměrů napovídám, že to je ta veleslavná Alťákova hospoda v Jihlavě. Že nevíte, kdo je Alťák?

Jděte do řiti!

Přibližně 60 km od Prahy už se zase ozývají Ledviny a tak hodláme zastavit na blízkém odpočívadle. To je však k překvapení všech uzavřeno, tak je potřeba ještě chvíli vydržet. Následující odpočívadlo je již volné, tak se opět rozprchneme po lesích. Nastupujeme zpět, jsem požádám o vytažení slivovice z chladničky, ale tentokrát s významným:

"Radši sa napřed zeptaj, lesti možeš."

Pan Mikeska to zaslechne, usmívá se a přístup mi uděluje. Pak ale prohlásí:

"No, ona ta lednička stejně ani nefunguje..."

Tak to bychom měli. Chlazení slivovice se nekoná a blížíme se k Benešovu u Prahy, kde již sílí nejrůznější bojové pokřiky a chorály. Super chlapi, jen aby vám to vydrželo i na zimáku, myslím si. Do Prahy už zbývá jen 30 kilometrů a tu se zezadu ozve výmluvné:

"Vy-le-tě-la ho-lu-bič-ka ZE-SKÁ-LY!!! ZE-SKÁ-LY!!!"

Ááájééé, někdo nám asi vytuhnul, kdopak to byl? Hlouček řehtajících se žlutomodrých dresů se akumuluje vzadu vpravo, takže nejspíš Květák nebo More. Těžko ovšem říct a ani to nezjišťuji. Máme teď jiné starosti, jako například typická zácpa před branami Prahy.

Zase nějaký dement, který zapomněl přezout na zimní vzorek, případně nepozorný tirák, či sváteční řidič. A kolona se naprosto nehne. Ze stupně čtyři to spadne na pětku a popojíždíme o 20 metrů přibližně každých pět minut. Časový skluz narůstá tempem přímo hrozivým. V obou směrech se přiřítí hasiči, sanitka i policie a když se po půlhodině kolona konečně uvolní, míjíme prostý sťuk dvou vozidel. Není nám však dopřáno klidného příjezdu. Po stech metrech dojíždíme další, tentokrát mnohem mohutnější kolonu, jejíž dlouhý svítící had červených světel vine se až k obzoru vzdálenému aspoň dva kilometry.

Tak to je konec. A vskutku byl. Ztvrdli jsme zde nejméně hodinu, než se přecpaná tříproudovka aspoň trochu uvolnila, abychom mohli 1500 m od Spořilova konečně s radostí zařvat "Jedeme Ševci, jedeme!". Po dalších asi 300 m se objevila pravděpodobná příčina toho všeho - maďarský kamión s roztřískaným předkem, který se vytáčel z protisměru a u něho policajt, který tam řídil dopravu. Tak už je to všechno jasné, když se skloubí tyto dvě záležitosti dohromady, vždycky to špatně dopadne.

Konečně jedeme dál, ale jsme jako na trní, protože utkání nám právě začalo. Na Nuseláku spustíme provokativní Kdo neskáče, není Čech! a tu se k nám dostane zpráva, že Ševci dali v Gladiator šopě svůj první letošní

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!

No tak to je mazec! Blížíme se k Vltavě a náš vítězný chorál jsme si nemohli načasovat lépe, protože přímo u té pražské stoky spustíme triumfální:

"Naši Ševci ód Dřév-nicééé!!!"

Pak ještě nervózní zastávka těsně před Arénou, protože na sousedící křižovatce opět řídí dopravu policajt a s naším pruhem si dává načas. Poté už konečně přijedeme, jen rychlé instrukce, kde se sejít po zápase, abychom co nejdříve nastoupili a odjeli, shlukneme se před vchodem, utvoříme řadu, která postupuje vpřed, přičemž Hrošík nám jednomu po druhém předává vstupenky. Chvíli před tím ještě zaznamenáme zevnitř Arény nějaké vzrušení a v příštím okamžiku se šíří poplašná zpráva, že Sparta vyrovnala. Odmítám tomu uvěřit, protože to by byl kolem jinačí řev.

Postupujeme dovnitř, kontroly vesměs žádné, jen u turniketu se objeví menší problém, to když Grygiho kámoš Mira (aspoň tuším, že on) vykazoval se neplatnou vstupenkou, což bylo zvláštně pikantní s ohledem na to, že dostal lístek z neodděleného pásu vstupenek jako my všichni, takže by mu lístek platit měl. Z legendárního finále na Slávii ovšem víme, že v nerozděleném pásu vstupenek do sektoru 101 se mohou objevit i sektory 111 a 414 jakoby se nechumelilo, takže proč by se v pásu platných vstupenek nemohla objevit jedna neplatná? Tyhle pražské žertíčky se vstupenkami už známe, viz MS a lotyšští fanoušci, že.

Naděje na naše vedení zhasla ihned, jakmile zaznamenám svítící jedničku nad nápisem DOMÁCÍ. Tedy opravdu vyrovnali. Vřítíme se do našeho sektoru, nahazujeme bubny na zábradlí a spouštíme kotel. Činíme skutečný rachot, je nás tady tak 50 - 60, těžko říci, ale z kotle domácích zní rachot neméně intenzivní. HC Sparta fans se po titulu zdá se pochlapili. I když - až na výjimky - řve z přítomných 6113 platících výhradně kotel, je to hodně slušné.

A pak to začalo. V době naší nejhlasitější podpory dostáváme góla do šatny! Puk škrtl Kubovi Čechovi o beton a zcela proti zákonům odrazu zapadl do naší kasy, jako by byl na dálkové ovládání. Ještě jsme se nestačili vzpamatovat ze šoku, že Sparta otočila, a dostáváme vzápětí druhý gól do šatny. Nechutná haluz a neplatný k tomu! Kuba dostal zásah pukem do masky, od které se to odrazilo do ramene a odtud do branky! Hrdina dnešní one-man show, sudí Mikula (křestním Milan, stejně jako náš oblíbenec Minář), zcela pochopitelně onu neplatnou haluz uzná, jakoby se nechumelilo.

Trojnásobný zářez do první přestávky! Máme po náladě. Já rovněž tak, ani se mi nechce nikam jít. A to ještě nikdo z nás netušil, jak to všechno dopadne.

Druhá třetina odkryla opět předem nachystané pražské notičky. První malebnou ukázkou z partitury tria Mikula-Sivek-Výborný byla obětavá Kesonova rybička. Petr "Kam-to-chceš?" Ton klidně mohl nadskočit a toho góla by možná dal i tak, ale raději se skácel na led s vypíchnutým pukem mimo svou hokejku. V tu chvíli sudí zdvihl ruku, zasignalizoval neexistující vyloučení po výhodě. Puk se nějakým zázrakem dostal Toníkovi zpět na hokejku, aby vyletěl a opět záhadným způsobem zapadl do naší kasy! Sudí gól samozřejmě uzná, ještěže alespoň zruší signalizovaný trest!

Tak to už bylo moc, Kuba Čech odjíždí na střídačku a nechává se vystřídat Daliborem Sedlářem. Pak ujel Rachna a to byste nevěřili, co nedal! To byl jasný gól a když jsme se pak vzpamatovali ze šoku, nezbylo nám, než si zdrceně zaskandovat To néé-ni mož-né!. Pak máme konečně přesilovku a pálíme to ze všech stran a hlava-nehlava, obránce-křídlo-útočník, až se Salfovi protáčejí panenky, jenže spíš to má opačný efekt: ještě víc ho rozchytáme. To není fér, samé tyčky, břevna, beton, lapačka, odraz od brusle mimo nebezpečí, ale všechno se štěstím, nikoli umem! Máme tak drtivý tlak, že to tam musí každou chvíli spadnout a gól nikde. A Sparta nehraje nic, vlastně hraje, hraje úplné hovno, a po tomhle tom všem si jednou ujede přes naše obránce, zamachruje před brankovištěm, a v klidu si zavěsí. Je to 1:5. Dalibor si ještě nesáhl na puk! A pak další notičky. Záhadné vyloučení 5 na 4 v náš neprospěch a mnohem záhadnější to na 5:3. Pokud byla Kesonova rybička faul, budiž. Ale jak si vysvětlit následující? Sparta si v té dvojnásobné přesilovce ani nevystřelila a najednou ujel Ježek, v patách za ním dva Sparťani, jeden ho vzal na vidle, druhý nadzvedl hokejku, dvojnásobný faul v samostatném úniku. Myslíte, že bylo trestné střílení? Vy optimisté, ono nebylo ani vyloučení! A tak se poprvé a dnes rozhodně ne naposled - z našich řad ozývá zuřivé:

CIR-KUS PRAHA!!! CIR-KUS PRAHA!!!

Domácím fanouškům se to pochopitelně nelíbí. Sparta je železná, zlatá a svatá. Půltucet roštěnek s plakáty Vojty Kotka a Petra Bendeho v pokojíčku, které sedí napravo od nás, něco rozhořčeně pokřikuje. Nutno podotknout, že jsou z celého jejich sektoru nejaktivnější (jediné aktivní) a na naše ŠEV-CI!!! ŠEV-CI!!! skandují SPAR-TA!!! SPAR-TA!!! přesně ve stejném rytmu, což sice není nijak objevné, ale na místní poměry postačující. A když nedali další tutovku ve dvou ani Lešoun s jedním z dvojčat Pšurných, propadáme letargii a už se chceme jen bavit. Nepřestáváme fandit, ale už si to jen užíváme. Nevěříme, že bychom na Spartě s vypsanou partiturou a cirkusem pro diváky mohli ještě výsledek zvrátit. Výmluvným důkazem, jaké divadlo jest nám tu předkládáno, jsou i fantastické klipy na kostce: v hlavní roli gladiátor ve zbroji starověké Sparty nejprve zcela zdecimuje svého soka a když už se jej chystá jediným úderem meče dorazit, přispěchá rozhodčí, zuřivě rozpřáhne ruce, zapíská a výmluvně si poklepe na své náramkové hodinky: Konec třetiny! Tak to je opravdu vymakané a líbí se mi to snad ještě víc než ten videoklip z pardubické Arény.

Kdyby tak domácí jen tušili a trochu si zopakovali historii, jaká že banda namyšlených válečnických hovad se rodila ve starověké Spartě. Knihy, myšlenky, filozofie, to všechno byl odpad, vynálezy pouze za účelem zdokonalení válečné strategie, v kurzu krásno a ušlechtilost, přičemž mrzákům, nemocným a nedochůdčatům automatický letecký den z vysoké skály...

Krátce před třetí třetinou si ještě zamachruji na dva bubny, zlomím přitom paličku a po nalezení náhrady u dvou bubnů už zůstanu. Opět nikam nejdu, přešla mne chuť. Asi přestanem do Prahy jezdit, to fakt nemá cenu.

Naši přestávají hrát do těla, protože od poloviny zápasu chodí za katr za sebemenší dotek, zatímco domácí nás válcují jak v NHL, aniž jsou nějak vylučováni. Tak si klidně vjíždějí k nám do třetiny, Larry udělá takový zoufalý pohyb, jakoby chtěl ukázat, jak moc by soupeře čistým zákrokem odstavil, kdyby mu to ten blbec všechno nepískal... a Hlavátor projede až před naši kasu a nastřelí tyčku. Je oslavován jako hrdina, zatímco na Larryho se sypají posměšné pokřiky:

"Hamr-lííík je tlustý prasááát-ko!!!"

Což si neodpustil komentovat ani nejobjektivnější speaker na světě, místní Dr. Buben.

Ono to domácím ještě nestačilo. Zjevně byly dnes notičky namíchány buď na desítku gólů v naší kase a nebo (což se zdá pravděpodobnější) na pizzu zdarma, protože Honza Horáček, který vůbec nic neprovedl, najednou zčistajasna dostává trest za - podržte se - úder do nechráněné části těla! Není si ničeho vědom, ale sotva se ozve, dostane desítku a vzápětí nato DKU. Naše střídačka se tomu už jen směje, to pragofilské dirigování je až trapně nápadné, ale do konce pořád zbývá 12 minut, tak je třeba to alespoň nějak důstojně dohrát. Jenže jak? Soupeř je nedotknutelný a dělá si co chce. Černošek, který by za normálních okolností ani netrefil branku, si udělá slalom v naší obrané třetině a frajersky to šoupne pod víko! 1:6. Fajn, máte co jste chtěli. Táhněte na pizzu, Cajzlové! :-) A za 120 sekund pro jistotu 1:7. Pak nám byla milostivě darována přesilovka, jenže by z toho mohl padnout gól a tak - sotva v polovině početní výhody - si domácí opět vymodlí faul.

A závěr se nám líbí, domácí oslavují, vlny se vlní, dr. Buben provokuje, Spar-ta vííí-tě-zííí.

"Děkujeme za optání, jak se daří vám???"

Cirkus Praha!

(Hele, Legendo, piš to s nadhledem a objektivně. Sparta byla lepším soupeřem, uznej to!)

(Ne, ne a ne!!! Haluzáci to byli, nic víc! Nehráli vůbec nic, jen využili toho, že se na ně nesměl nikdo ani křivě podívat, takže si kroužili po ledě jak chtěli a přes jejich střeleckou nemohoucnost jim tam spadlo, na co sáhli!)

Domácí si dovolí i skvěle nacvičené choreo, nad kterým by se tajil dech, kdyby ovšem nebylo obšlehlé od ACS a toto zase od FCB.

Dru-há strana! Od-po-ví-dá!

Spartááá! Prahááá! Spartááá! Prahááá!


Jak úžasné, jak originální! Šklebíme se mezi sebou a protože už je, zdá se po všem, chceme vyjádřit, co si o průběhu dirigování zápasu myslíme a to pěkně od plic takže nejprve ve stejné duchu jako ono spartááá prahááá, spouštíme identické choreo jako protější kotel a vyvoláváme jméno hvězdy dnešního zápasu:

MILÁÁÁN!!! MIKULÁÁÁ!!! MILÁÁÁN!!! MIKULÁÁÁ!!!

abychom posléze zdůraznili podporu našim barvám, kdy upřímně křičíme Vyrovnat!!! Vyrovnat!!! už za rozhodnutého stavu, čímž chceme naznačit, že na to naši dneska měli, kdyby se proti nim nespiklo všechno, co vůbec mohlo. Sparta si za dnešní výkon rozhodně nezasloužila vyhrát a už vůbec ne takovým potupným rozdílem. Nojo, no. Pražská "S" holt asi nepřeplatíme.

No tak jste vyhráli, gaučáci. Užijte si to.

Odcházíme na autobus. Děje se tak v poklidu a organizovaně, ovšem s tím, že pan Mikeska byl nucen přeparkovat, tak nás ještě čeká poněkud delší štreka. Dlouhý žlutomodrý had nakonec spočine u cíle naší cesty, když si předtím ještě alespoň trochu zamlátí a zaskanduje. Bubny zpět do dvojky, živé osazenstvo do jedničky a pryč z toho zlotřilého licoměrného města!

To však nebude tak jednoduché. Několik lidí nám chybí, shodou okolností Grygiho kámoši, co s námi jeli mimo HFC. Jeden z nich je přítomen, ale je docela slušně navátý. Snaží se kontaktovat zbylé opozdilce a navigovat je k autobusu, což se mu nijak zvlášť nedaří. Ukázalo se, že jeden z oněch opozdilců měl za úkol najít toho druhého a sám se pak ztratil. Nakonec se rozjedeme a čirou náhodou narazíme právě na toho druhého, jímž byl onen v úvodu zmiňovaný Pytel se svítilnou. Ten po následném sprdnutí ani nedutá a sedne si na své místo, kde posléze vytuhne.

Za několik minut se přiřítí neskutečně vytočený odpadlík, který se ihned pustí do opileckého křížku s oním navátým navigátorem Mirou. Jsme tedy všichni, ale mezi oběma výpitky hrozí bitka. Častují se sice jen slovně a nevybíravě, ale už se oba drží pod krky a šermují pěstičkami. Zasáhne dobrácký Kůža a paní Lečová, takže se dva kohouti rozesadí a je od nich pokoj. Ku cti Odpadlíka budiž řečeno, že za své opoždění nemůže, jelikož byl hledat zmiňovaného Pytla, byv přitom navigován navátým Mirou, což nemohlo skončit jinak než katastrofou.

Nakonec tedy happy end, všichni se našli, ale mrazilo mne přitom v zádech, jelikož situace se až nápadně podobala strkanici mezi Arabem a Jindrou na onom památném vítězném zájezdě do Znojma v sezóně 2001, kdy jsme nakonec z onoho čtvrtfinále postoupili, ale o té chuligánské půtce se mi zdálo ještě týden a byla vlastně příčinou mého pozdějšího křižáckého tažení.

Pak už je klid, občas i veselo, když probleskne nějaká zpěvná hláška, probíráme dnešní zápas, hledáme příčiny a tak všelijak podobně. Řítíme se temnou nocí, polykáme kilometry, už se nemůžeme dočkat velké zastávky (ta ovšem přijde až za nějakých 150 kilometrů), cesta plyne, minuty ubíhají... a tu se zčistajasna se probere Wamp a zanotuje:

"Už mě domů veze můj ušáček..."

Což ihned vyvolá odezvu:

"Klem-ro, zamá-vej! Klem-ro, zamá-vej!"

Náhle se přiblížíme k nějaké Karose, která si to šine vedle v pruhu o něco pomaleji než my. Zrak mi sklouzne na její espézetku.

VSA 47-92 a ještě ke všemu má na zádi logo ČSAD Vsetín!

Okamžitě dělám alarm, všichni jsme na ihned nohou a pan Mikeska dokonce rozsvítí, aby si si nás posádka poloprázdného povozu z Vesanova pořádně prohlédla. Šklebíme se, tiskneme na sklo ošklivé obličeje, pochechtáváme se a ukazujeme si na ně prstem jako nějací rozverní školáci na vlastivědném zájezdu. Provokace se neminou účinkem. Jeden z nebohých cestujících už to nevydrží a vysekne nám ukázkového fakáče, jiný za sklem cosi nesrozumitelně pokřikuje, no nádhera. Plavně kolem nich proplujeme a zařadíme se před ně, zdůrazňujíce tím, kdože tomu tady na dálnici velí.

Pak už se nestane nic zajímavého, takže se posuneme v čase až do chvíle, kdy jsme opět navštívili onen restaurační komplex na Měříně. Dopřávám si luxusu vystoupit z autobusu a vstoupit do Meka jako první.

Zdvořile pozdravím a objednám si Menu. Tradiční speciálburger jenom pro mne chvilku potrvá, tak se alespoň porýpu v hranolkách. Tu mne upoutá nějaká reklamní větička Co zmůže půlka brambory? z papíru na tácku pro Výhodné menu. Dám se dychtivě do čtení a když si přečtu ten srdceryvný odstavec pod tím až do konce, dostávám neskutečný záchvat smíchu, načež jej předčítám nahlas, s pateticky dojatým hlasem (cituji):

Domov, to je máma, táta, sourozenci, útulno a pocit bezpečí... Ale stále je spousta dětí, které musejí domov a své nejbližší opustit kvůli dlouhodobé hospitalizaci. Obecně prospěšná společnost Ronald McDonald charity chce těžce nemocným dětem alespoň částečně domov vynahradit a postavit "Domov mimo domov" přímo v areálu motolské nemocnice, který bude sloužit jako ubytovací zařízení pro rodinné příslušníky dětí i děti samotné. Proto, aby dům co nejdříve stál, věnujeme 10. 11. 2006 celou polovinu tržeb za hranolky ze všech restaurací McDonald's v České republice na jeho výstavbu...

Achich, jak šlechetné, vzlykl jsem a zamáčkl slzu.

Společnost provozující Tak trochu jiné restaurace vykazuje nejen po celém světě, ale zvláště v České republice - která má až na Belgii nejvyšší ceny v Evropě a kolikrát i v přepočtu na eura - tak nestvůrné zisky, že by z fleku mohla ten barák postavit celý a ani by to na jejím kontě nebylo poznat. Kdyby to tak udělali, řeknu si "Jsou to fakt kanóni!" a vykašlu se na gyros.

Ale když řeknou polovinu (POLOVINU!!!) tržeb za hranolky, která se jim několikanásobně vrátí jen z prodaných balíčků HepyMýl určených k prodeji právě těm, o které se v této kampani tolik opírají, tedy dětem, tak to už je fakt maso! Jako jasně, dělám si srandu ze šlechetného záměru, ale nezdá se mi, že by pro ně byl problém obětovat finance na kompletní výstavbu nějakého takového domečku, když na mimosoudních vyrovnáních a nikdy nezveřejněných pokutách za prodej masa kontaminovaného BSE a H5N1 v odlehlých koutech světa - kde to až tak nevadí - jsou ochotni vysolit částky až desetkrát vyšší, aniž by je to nějak zruinovalo.

Přesto všechno se tam vždycky vrátíme a rádi, protože je to přece Tak trochu jiná restaurace.

Poněkud ujetá epizoda, viďte? A co bylo dál? Vlastně nic zvláštního, po vjezdu do hulínského teritoria budím na rozkaz Davedaxe, Ondruchovic to kromě Jardy balí v Otrokovicích, vystupuje se i v Kvítkovicích, kde si jeden občan na zastávce MHD dojemně myslí, že už mu přijel autobus.

Probouzí se Mira, a jelikož má značného kocóra, mluví poněkud nahlas a z cesty. Že navíc působí docela znaveně, ozve se Odpadlík:

"No, že sas zbudil. Nebylo nám líp, když spals?"

100 m od parkoviště u Tesca jsem svědkem brutální buržoazie. Jarda hledá svou zaparkovanou vlajkovou loď, nalézá ji a ta mu v odpověď blikne světly. Ihned pochopím, to byl centrál. Takhle daleko?! Jarda se sebevědomě usmívá a já jsem z toho na prášky. Vystupuji tedy s Jardou u Tesca, přebíráme bubny a loučíme se s osádkou našeho dnes nešťastného HFC-busu.

Dostávám škodolibou myšlenku, co by se asi bývalo stalo, kdyby si Jardova bliknutí z centrálu povšiml nějaký vybavený nenechavec na parkovišti, a podařilo by se mu s Jardovým vozem odjet dřív, než bychom se byli k němu dostali. To je ovšem nesmysl, nová Oktávka kombi má tolik zabezpečení, že je prakticky nemožné, aby...

(KLAP!)

Hej, co tam děláš u toho auta?!

(KCH-HRHHH... WRAUM! YÍÍÍÍÍÍÍÍÍ....)

STŮŮŮŮJ!!!!!

Tak tahle nějak, no. To se pochopitelně nestalo, ale myšlenka to byla zajímavá. Přinejmenším do nějaké béčkové kriminální komedie. Jarda ještě seškrábne námrazu ze skel, přední sklo komplet a říká, že kdyby si očistil pouze svoji polovinu, že by mohl přijít o bodíky, jelikouž i na to jsou prý policajti hákliví.

Hle, jak si příslušníci dokázali svou buzerací zjednat respekt!

Dostává se mi odvozu až před dům, za což jsem neskonale vděčen a domlouvám se na příští zápas. A tím také končí reportáž z první oficiálně zaznamenané nejvyšší porážky na hostujícím ledě.

Vzhůru na Liberec!
Přečteno: 12181x (naposledy 21.2.2024, 07:08) | Komentářů: 38


Komentáře k článku (38)


Schaschek: Marat:(15.11.2006)
jo o choreo se staráme v rámci možností a zatím to docela ušlo...mě to jako sračky nepřijde, ale to je věc názoru...zatim čau

tomu kdo tady psal s tím metrem, tak to bylo ubohý - ano byli to kolegové z fotbalové Sparty se kterými nemáme nic společného a distancujeme se od jejich chování. Srovnávat podle jednoho incidentu morálku je fakt mimo...

marat: to schaschek(14.11.2006)
Nejdriv k ty mi cestine...je fakt na <> to vim uz dlouho ale nic s tim delat nebudu....To schaschek: Hele dochazku mas URCITE vetsi protoze uz nejakou dobu nebydlim v Praze a nemam penize na to tam na kazdej zapas jezdit..ale kdyz se tam dostanu tak zajdu na hokej (jako treba se Zlinem).. Z toho prameni i to ze te neznam i kdyz ses treba "znamej"...ale to ze sem to napsal zrovna o tobe bylo zpusobeny tim ze si byl jenom jednim z tech co psal ty sracky ( a nesouhlasil sem ti tak sem si nekoho vybral...)...proste sice s tim clankem nesouhlasiom ale je ftipnej...a k tomu transparentu..jestli chces... klidne...stejne to neuvidim (pravdepodobne)...tak proc ne....a myslim si kdyz si takovej fanda jak tvrdis.. tak by bylo lepsi vlozit svi sily do neceho jako bylo to choreo s tim Zlinem (vlajka..btv. uz dlouho sem na hokeji nic podobnyho nevidel..tleskam..)....ale jestli chces proc ne...:D btv. marat pouzivam jenom na debilnich anonimnich diskuzich....:-)

Radeček: parník na výjezdy?(14.11.2006)
A co tak rovnou když jsme u toho ostrova si pořídili ponorku?Aspon by nás nemohli ze západní morálky zaměřit!!To by byla teprv paráááda!!

Schaschek: Vážený pane...(14.11.2006)
Tak hele aby bylo jasno s tím metrem.Já netvrdím že jste vy fanklubáci umíte ničit metro,ale vím že to byli kolegové s fotbalové sparty!!!Protože kámoš co bydlí na florenci tak mi to v praze na druhý den potvrdil!!Tak konečně se už vzpamatuj!!!Holt jaksi se moc slavilo a vyskratovalo se metro!!!Holt východní morálka je slušně vychovaná narozdíl od tý západní!!

Radeček: jooo(14.11.2006)
A ze Zlína, teda Gotwaldova udělejte ostrov a bude to paráááda.. na výjezdy budeme jezdit parníkem.. hurááá..

Schaschek: Marat:(14.11.2006)
:-D Musím se smát..když myslíš, že chodím na hokej 2x za sezonu, brát Ti to nebudu..:-D Ale vsadím se, že mám daleko častější "docházku" než ty..a to se týká i výjezdů...až uvidíš nějakej transparent, tak si na mě vzpomeň..:-D ale to je jedno..Takže Tě zdraví 21letej puberťák. Měj se, chytráku

Prezident: jasný řešení(13.11.2006)
Mám jednodchý a všeobecně prospěšný řešení týhle debaty.Co takhle vybagrovat Moravu???aspoň by sme měli moře...:D potom jenom obsadit Slovensko a měli by sme i zámořský kolonie!!!!!!!!!!!!??????????co vy na to??? :D :D :D :D :D

Radeček: to beze jména(13.11.2006)
:)))))))))))) Nasraný? :))))) Tak ted jsi mě pobavil.. by mě zajímalo, z čeho tak soudíš.. To si jako myslíš, že se naseru, když někdo začne říkat Gotwaldov? Právě naopak, vzbudí to u mě velkou radost nad "inteligenci" toho druhého. No nic, fakt už to raději řešit nebudu, bo vím jak lépe zabít čas, než čtením těch Vašich "duchaplných" odpovědí.. běž "blejt" někam jinam. :)))))

beze jména: radeček(13.11.2006)
Hele neraď,co si má kdo vymazat z historie!Toto je veřejné fórum,tak si tady snad můžu napsat svůj názor!Že nejste Gottwaldov,to víme všichni.Ale,ale,chlapeček se nám nějak nasral!Kde je ten váš pověstný smysl pro humor????Z ostatních si dělat srandu,to by vám šlo,ale jak vám někdo šlápne na kuří oko,to byste se posrali,co?Když si umíte dělat srandu z druhých,tak to taky musíte umět příjmout z druhé strany,ne?To,že se považujete na těchto stránkách za nejnejnej,to je patrné,tak proč mi to vyvracíš?Četl jsem ty články skoro všechny a každý je napsaný v tom samém smyslu,s tím samým slovním i smyslovým žargonem!Svůj nick tady nedávám jen proto,že mě celkem znáte a zase bych byl jen "zaujatý proti Zlínu"!Proto!Nevím proč bych se měl jinak bát!

Radeček: to bezejména(13.11.2006)
Helé, už to, že se "bojíš" dát sem tvůj nick něco vypovídá. No, ale tak to není to podstatné. Helé, děkujeme za tu poklonu, co nám tu dáváš, ale nikdo nepíšeme, že jsme nejlepší, nejchytřejší, nejkrásnější atd. To tam nikde není. Prostě je to brané jen formou hůmoru a pokud se to tobě hůmorné nezdá, tak se asi moc v životě neusmíváš co? Potom my chudáci teda nejsme. Z Prahy si prosím tě dělá prdel celá Morava, tak co. V klidu hele jo? Vymaž si z historie tyto stránky a už sem prosím nechoď. Uděláš tím radost hodně lidem. Děkujeme... a už asi po několikáté: My jsme Zlín, Gottwaldov už nejsme pár roku.. chudáčku, zeměpis asi nee že?

beze jména: marat a radeček!(13.11.2006)
to marat:nebudu tady psát pod svým nickem,neboť by se to zdálo mnohým neobjektivní.Za prvé;douč se prosím tě po večerech češtinu,nebo se nauč psát na PC.Tolik chyb v jednom příspěvku...hm,to je fakt dost!Za druhé;jestli jsi sparťan tělem i duší a neznáš schaschka,tak si sám šašek!
to radeček:ty trapárny,co tady prezentuje váš Legendární to nemá s humorem nic společného.To je jen zesměšňování všeho co není Gottwaldovské.T.z.že nejlepší hokej,kdo?Gottwaldov!Nejlepší fans,kdo?No přece Gottwaldov!Nejinteligentnější kraj,kdo?No samosebou,že Gottwaldov!Všichni ostatní jsou nuly!Vy jste nejchytřejší, nejlepší, nejkrásnější, nejobjektivnější, nejvyrovnanější, máte v tom Gottwaldově všechno super!!!Celá republika jsou sračky!Kdyby vás bylo dva milióny,tak pro vás není žádná hala,protože by vás chodilo na hokej nejmíň sto tisíc!
P.S.nakonec je však dobře,že vás všichni ostatní berou jinak a trošku s rezervou,protože vy jste fakt chudáci!

Radeček: to marat :)(12.11.2006)
No, jsem rád, že aspon někdo z "venku" hodil takovýto názor.. jen bych nesouhlasil s tím: kdo hodí na druhého větší špínu.. my se jen bránili útoku těch "jinejch" a tot vše... Jo jo, legenda je prostě legenda v psaní článků a máš pravdu: píše to hlavně pro zábavu fanoušků, né jako oficiální report z utkání....

marat: :)(12.11.2006)
Jsem sice SPARŤAN tělem i duší, ale tenhle článek je fakt best! Sám jsem se během čtení mnohokrát smál a bylo mi úpně jedno, že Hamé není můj oblíbený tým...Autorovi nešlo o zachycení reality, ale chtěl pobavit lidi, teda spoň v to věřím, protože to by snad ani nikdo nemohl myslet vážně. Dočetl jsem to až do konce opravdu jsem se bavil, ale to co přišlo potom v týhle dhskuzy bylo naprosto tragikomický. Soupeření "fanoušků" OBOU týmů, které se nese v douchu: Kdo hodí na druhého větší špínu.. mi příde fakt ubohý. Když si totiž někdo zajde na tyhle stránky, tak musí počítat s tím, že informace nebudou naprosto odpovídat realitě...A upřímně, koho by bavilo číst článek o tom, že jeho oblíbený tým dostal 7 kousků...?? Takhle je to podaný zábavnou formou , která je mi blíská! Za to bych chtěl autorovi poděkovat... A to že nějakej puberťák a radoby "zastánce" svýho týmu píše takový sračky jako tady Schaschek je fakt smutný, protože buť je to totální ... nebo nechápe o co "tady" de.... Sám bych chtěl vědět jak moc velkej je to fanda...Mě připadá jako takovej ten trouba co zajde jednou až dvakrat za sezónu na hokej a potom má plnou hubu keců. Za takoví lidi se fakt stydim a je mi jich líto....A reakce na jeho články jsou taky "ftipný"... Ale jak sem již psal, děkuju autorovi a jen tak dál....

Jarda007: Něco o potrefené huse ...(11.11.2006)
Jsem rád, že naši přátelé z dalekého západu, kde morálka je zcela jiná než u nás na dalekém východě zavítali na skromné stránky HFC Zlín. Při čtení jejich reakcí mne napadá něco o Potrefené huse a jejím kejhání ... Copak už se vytratil onen pověstný český (a zdůrazňuji ČESKÝ, nikoli Moravský) smysl pro humor, jenž nás před rokem 1989 uměl rozesmát v narážce na jakoukoli problematiku tehdejší doby.Vše o našem kandidátovi na post prezidenta republiky, jenž se vzhlédl v tvůrčím díle svého předchůdce Vaška Havlů již napsali Deffy a Čibes. Nebrte prosím nám chudým a ubohým rolníkům a dělníkům z východu naši naději, našeho Legendárního vůdce. Nehaňte jeho dílo, jenž v duchu svobody projevu hlásá svým věrným spoluputníkům po stadionech zemí Českých a Moravských !! Co když opravdu bude následovat svůj vzor a stane jednou na dlažbě hradu Pražského v trošičku krátších kalhotech a budete se mu klanět a vzdávat hold. Pak jeho literární dílka, plné nadsázky, parodie a satiry vůči všem, kdo si dovolili hráti hokej proti našemu milovanému provinčnímu klubu s medvědem ve znaku, budou číst náše děti a děti našich dětí v učebnicích a to bude teprve nářez ... LEGENDÁRNÍ NA HRAD !!!

deffy: pro sparťany(10.11.2006)
lol já s té vaší výmluvy že v Praze je daleko víc věcí nemůžu. Část rodiny tam bývá takže jsem tam celkem často a nemyslím si že by tam toho byl mnohonásobně více. Myslím že tam je to spíš o té pražské nátuře, která říká že se má chodit jen když se daří(viz. vaše návštěvy min. rok, kdy jste měli mnohokrát i 3000, kterou ve Zlíně ani nepamatuji.) A že ve Zlíně chodíme buď na hokej nebo do lesa??? Já nevím tady je většina sportů na vrcholné úrovni, k tomu je zde velké množství roc¨kových a metalových koncetů, které zajímají lidi daleko víc než nějaká Lucie Bílá nebo Kája Gott. K tomu je vás 15krát více než nás a to z daleka nepokrývá, váš "zájem" o hokej. Myslím že jestli nevyhrajete ligu tak vaše návštěvy poletí rychle dolů. K těm penězům, vždy bylo v Praze více peněz. To celkově když se Praze nedaří, vymění se půlka týmu a týmu se začne dařit, ale co chcete když se nedaří takovému Zlínu, nebo Znojmu, sotva může nakoupit a vyměnit 7 hráčů a takové tými vždy nebudou celkově u vyšší šlechty oblíbené, oni radči ty bohatší. ŠEVCI FOREVER

čibes: No tak pánové!!!(10.11.2006)
By aj stačilo ne?
2 Schaschek: Zcela zbytečně se tu potíš. Existuje mnoho druhů článků, třeba tzv. reporty z utkání, kde je vůle zachovat jistou dávku objektivity, po které ty tak prahneš, pak další hromada jiných, více či méně žurnalisticky zdařených dílek. Existuje taky něco, čemu se ve zlínském fanclubu říká: Legendův článek. V drtivé většině případů se jedná o jakýsi epos z výjezdu, takový text je určen výhradně pro účastníky oněch výjezdů, to ovšem neznamená, že by nemohl být na tomto webu zveřejněný!! Zde jde jakákoliv objektivita stranou, poněvadž, jak jsem již naznačil, jedná se o připomínku společenské akce, zvané výjezd fanclubu. Tedy, milý pane, jakožto účastník výjezdu na Spartu si velmi rád přečtu, kterak byl Mikula zaujatý, kterak Sparta nehrála nic, kterak při nás nestálo štěstí atd. A ty, jako fanda svého týmu, pochop, že zde nejde o kamenování objektivity, tady se projevuje ono fanouškovství, kdy za každým neúspěchem hledáš jinou příčinu, než neschopnost svého týmu. Pokud se budu bavit třeba v sekci Hlavní diskuze, tak velmi rád a férově uznám, že nás Sparta přejela, jak šneky, ale tady u legendova článku to prostě nenapíšu. Zde je to úplně jiné prostředí a prosím, abys ho ctil, zaregistruj se do diskuze, tam se o tom pobavíme. Doufám, že jsem tě ničím neurazil, nemám to v úmyslu. Howg

Dáán: Metro?(10.11.2006)
Schaschek: Nemáme sice metro, ale za to máme trolujbusy! :-D A to nám bohatě stačí...:-D A že máme kolony? No, vy je máte taky, denně, několikanásobně větší, ale to jste si určitě stačili přečíst nahoře, poud to ještě nevíte...:-)))))

Schaschek: Štůrala42(10.11.2006)
nejdřív by sis měl zjistit fakta..ale asi neumíš číst..Nikdo kdo je ve Fanclubu s tím neměl nic společnýho. A to, že nějaký vožralý puberťáci dělaj bordel v metru za to my nemůžem. Už si asi nevěděl co napsat, že si napsal tohle..ještě malá poznámka..u Vás je to lepší - vy se znáte každej s každym, co?:D:D a hlavně...NEMÁTE METRO!!! :-D

Štůrala42: Legenda:Mazec!!(09.11.2006)
Přečíst si tvůj článek je to jako bych četl noviny od zadu!!!
Jen škoda že jsi se tam omě(šturim)nezmínil což neva.Ale hlavně že štury nechyběl.Jinak tě lehce poopraví.Když jste vtrhli do sektoru tak ten z plných plic hulákal a skandoval

Štůrala42: Radeček,Jenda(09.11.2006)
Rade hezky jsi bušil do Jendouse jen co je pravda!!Ale Tvé komentáře na toho synka z Prahy hezky odvaz.Jen tak dál Rade!!Jendo jdi komentovat pero legendy někam jinam!!!Co tví kolegové prováděli v metru je docela hnusárna a nechal bych půlhodinový výpadek na trase C fans HC Sparta Praha hezky uhradit!!!Aspoň vás tohle dokáže vytrestat!!Kritizovat projev článků druhých sice umíte taky ničit metro umíte tak blij si své výplody někde jinde.My jsme sice východní morálka,ale nikdy bychom bengál+vyskratování metra nedopustili.To raději v něm budem hulákat!!

Radeček: to jenda(09.11.2006)
No, tak něco v té hlavně mám, neboj... Konkurenci? je Vás tam milion prosím tě. U nás? ty asi moc sport nesleduješ že? na dobré urovni je tady: hokej, fotbal ( no skoro), plavání, házená, a další sporty.. Do lesa na medvědy :)) ale chudáčku.. měl by jsi vedět, že v České Republice jich fakt moc není, řekl bych že žádný :))))))))))))))))) Kolik má Zlín titulu? to ti řeknu jasné - jeden a co. A ještě jedno upozornění, Gottwaldov už nejsme hezkou pár řádku let, ale tak to Vás v matičce Praze asi neučili.. no jo, my jsme chápaví a promineme Vám to

Jenda: *(09.11.2006)
Radeček: Ty si dobrej bezmozek viď. Asi si neuvědomuješ, že v Praze má hokej velkou konkurenci v různých kulturních programech (kino,divadlo apod.) To u vas v Gotwaldově můžeš jít buď na hokej do stodoly, nebo do lesa na medvědy.
Dáán: Pravda článek je slohově velmi zajímavý, ale to je všechno. Není v něm trocha pravdy a je zaujatý jako svině. Jinak nevim, kdo má koho v čem dohánět? Kolik má Zlín titulů? :-)

Dáán: články odjinud(09.11.2006)
Radeček: To aby už jsme se pomalu začali bát dalšího zájezdu do "Tý debilní" Arény. V bujaré radosti třeba náhodou zapomenou co řvát ČÉÉÉ-káá-déé Praha! Prolezl jsem jejich fanclubácké stránky. Legendo, řeknu ti rovnou: Co se týká článků z výjezdů, jsi nadále bezkonkureční v celé čr, alespon se se hokejových týče. Tady máte odkazy na jejich stránky, klidně můžete porovnat: www.hcsparta-fans.cz nebo www.fanclub.adt.cz Prošel jsem hodně fanclubáckých stránek z jiných klubů, ale nenarazil jsem na žádný, který by dokázal alespon konkurovat těm z "pera" legendy. Mají nás v čem dokánět. :-)))

Radeček: to schaschek(09.11.2006)
K tvému příspěvku se nějak vyjadřovat nebudu, bo to fakt asi nemá cenu.. ale k tomu že jste to a to - soulasím :))) Trochu fakt a čísel - pardubice jsou o ždibek větší jako my - kolem sto tisíc obyvatel, mají halu pro devět tisíc a tu mají imrvere plnout. Praha - milion obyvatel, hala myslim pro jedenáct a návštěva málo kdy vyleze na pět, šest tisíc. Zlín - z těží 80 tisíc lidí, stadion pro šest tisíc a návštěva čtyři a pět tisíc lidí v klidu... To že se ta Vaše hala naplní v poslední zápase finále play-off, to tu nemluvim.. průměr možná máte, ale v jakých podmínkách.. tak se srovnáváním klid jo?

Schaschek: Radeček(09.11.2006)
Můžeš mi ukázat příspěvek ve kterym někdo napsal, že jste nejhorší? Možná tak v brečení. Ale no jo my jsme vlastně ty Pražský kurvy, my každýho uplácíme, my se tady všichni koupeme ve zlatě. Já jsem taky přispěl do "sbírky Mikula" nějakou částkou..štěstíčku se holt musí jít naproti..sakra to bych blil..to tady není ani jeden z Vás, kterej se zachová jako chlap a napíše objektivně, že jste hráli tužku? Svádět to na všechno a všechny okolo je vrchol trapnosti. Rád bych Ti připomenul, že my máme po bezkonkurenčních Pardubicích největší návštěvy, takže tohle vůbec nesrovnávej..

Radeček: to dáán(09.11.2006)
:))))))))))))))))))))) druhá strana... tak to mě fakt pobavilo.. už si tu jejich "arenu" dokážu představit.. v čele s debilem bubenem :)))))))))))))))

Dáán: Hovádka(09.11.2006)
Legendo nic si z toho nedělaj, čistým omylem se zatoulali na náš web a ted si tu vylévají mindráky. Naopak bavil jsem se náramně a díky za další díl suprové zábavy. Druhá strana odpovídá: ČÉÉÉ-kááá-DÉÉÉ- Praha. Pojdme si všichni přečist, co stvořili oni za počteničko. Jsem fakt zvědavý...:-)))

Radeček: Strawby69(09.11.2006)
Ooo, tak ted jsi nás fakt dostal.. áno.. máš ve všem naprostou pravdu, my jsme nejhorší, všechny jenom odsuzujeme.. jooo... se divím že vůbec hrajeme extraligu..... ty se prosímtě vzpamatuj. My a ubrečenci? Kde máš prvky brečení? Pouze konstatoval fakta ze zápasu, nic víc. A to že nás rozhodčí a jiní nemusí, bo jsme pořád v první 4 s rozpočtem outsideru, tak za to my nemůžeme... garáž? promin, ale do té garáže aspon chodí hodně lidí, nepotřebujeem nějakého přitepleného buzeranta na pomáhání rozeřvání a ani lákadla typu pizza atd... Ožraly dědkové jsou uuplně všude a pokud se opíráš o ně, tak to promin teda, jsi chudáček... řvát ČKD praha? to by mohlo vypadat hoodně zajímavě...

strawby69: Autor idiůtek :)(09.11.2006)
Mírně mi Zlíňáci začínají připomínat ubrečený Slávisty :) teda Zlíňáci byli ubrečený snad i dřív :) a když tu mluvíš o tom fandění, tak nevim nevim, ale ta Vaše garáž se nějak extra nepředvedla ve čtvrtfinále, docela trapný to chvílema bylo a ty vaši ožralý nadávající dědové mi příjdou mnohem horší než dvě puberťačky s plakáty Vojty Kotka na zdi :-) Kdybys raději sportovně uznal, že vám ten zápas nevyšel a že na nás neumíte, dopadlo by to líp, takhle ze sebe děláš akorát debílka, což nepochybně jsi :) Jináč díky za pizzu, chutnala moc dobře a ráno jsem si namazal na chleba paštiku a kupodivu sem nedostal ani žlučníkovej záchvat :) ten mám spíš, když vidim takový hovádko jako jsi ty :) jo a btw: co je špatnýho na tom, že má hokejová Sparta stejnej pokřik jako fotbalová??? Máme snad řvát ČKD Praha místo Sparta??? Vzpamatuj se chlape!!!

Schaschek: ne(09.11.2006)
Budu si blejt kde budu chtít. Spíš bych to blití pasoval k tomuhle článku, než k tomu co tady píšu já

Radeček: pražáčci(09.11.2006)
Hele mlčte laskavě hubou a blejte na jinejch forech jo? Díky a pa

Schaschek: v(09.11.2006)
No jo my jsme vlastně ty pražský kurvy, co všechno zaplatěj, za všechno může Praha. Docela odvážnej napsat, že Sparta nehrála nic..vždyť ty vaši komedianti v čele se simulantem Leškou si skoro nesáhli na puk. Chápu, že si ze Zlína, tak píšeš proti Spartě a Praze, ale aspoň malou špetku objektivity by to cthělo.

Skipi: Trapné(08.11.2006)
No to je fakt největší trapas,co jsem tady četl!Všichni se proti vám v tom Práglu,na dálnici a všude spykli,co?:-))))))

Eliška: to Wamp(07.11.2006)
Wampíku, datum už je opravené ;-)

klemra: :-D(07.11.2006)
probuzení nejkrásnější není žádná blbá káva Jacobs, ale přečíst si Legendův článek! Takový úsměv po ránu nevzbudí na mé oslí tváři ani trs čerstvých bodláků :)) díky, Legenda. Ale že jsem tam zvěčněn jako osel, je mi jasné, že mi to už zůstane.. :) hlavně, že tam nepadlo, jak Jarda řekl, že vlastně ta prohra jde na mé triko, páč jsem jel poprvé :) ale já se cítil tak jak tak skvěle (nepočím ono prozaické "klemra venku, klemra v autobuse"), ale super atmosféra a vskutku zajímavý zážitek :))

jambo: taktéž díky(07.11.2006)
aspoň vím, jak probíhal další výjezd:) a s mekáčem máš pravdu, eště že na měříně je za drajvinem super knajpa, kde výborně vaří a tak člověk nemusí chodit do té tak trochu jiné restaurace:))

Wamp: díky(07.11.2006)
díky za svělý článek Řezňo
opravím ale ještě jednu nepřesnost. V Měříně na dálnici jsme se po cestě do Liberce koulovat nemohli. Jeli jsme přes Hradec Králové a ne po D1.

Wamp: pátek druhého(07.11.2006)
Přečetl jsem teprve první odstavec, ale Řezňo, v pátek bylo 3.11. ne druhého


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.8288 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[LTM-ZLN, 21.2.2024, 17:30]
Dnes slaví:

Jakub Herman32 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 688