Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
kacerko [19. 6. - 39 let]
kimichvaty7 [19. 6. - 32 let]
Lubas [19. 6. - 44 let]
Soulidriver [19. 6. - 35 let]
Vasek*13 [19. 6. - 35 let]
Svátky
Atylka [Leoš]
Leo [Leoš]
Leoš96 [Leoš]
tarok [Leoš]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 16 lety | ... Rozhovory

Domácí pevnost i nadále odolává. Ani v osmém domácím zápase neokusili zlínští Berani porážku v řádné hrací době. Ztratili pouze dva body za porážku v prodloužení s Českými Budějovicemi. Dnes přivítali na svém ledě Litvínov ,jenž si v předchozích čtyřech zápasech na kluzištích soupeřů připsal rovných deset bodů. Zlínský obránce Hamrlík tak oslavil 700. extraligový zápas vítězstvím, navíc si ještě připsal brankovou asistenci na rozhodující gól Balaštíka.

„Překvapili nás svým nástupem, vstřelili jednu branku, naštěstí se nám do konce třetiny podařilo vyrovnat. Postupem času jsme svůj výkon zlepšovali a nakonec i vyhráli, třebaže na konci jsme se ještě strachovali o výsledek, byly to ještě pořádné nervy,“ oddechl si střelec první branky domácích Filip Čech, jenž unikl ve vlastním oslabení a překonal litvínovského brankáře do horního růžku. Byla to pro něj první trefa v ročníku. Přitom před zápasem řešil drobné zdravotní problémy. „Pobolívá mně krk, nemůžu moc mluvit, protože mně na tréninku trefil tečovaný puk. Pan Venera mi proto říkal, ať mluvím hokejkou, což se doufám povedlo,“ řekl s úsměvem.

Hosté si ve třetí části vynutili převahu, kterou korunovali snižujícím gólem Brandy. V poslední minutě při hře bez brankáře předvedli závar před Bieglem, domácí si však vítězství 3:1 vzít nenechali. „Každý mančaft, který prohrává, si chce vynutit tlak a zkusit s výsledkem něco udělat. To už je pak celkem jedno, jestli se to povede, nebo inkasujeme další branky. Oni nás zkusili zatlačit, ale naštěstí jim to nevyšlo,“ poznamenal centr čtvrtého útoku Beranů.

Již několikrát během sezony se stalo, že zlínští nezachytili úvod zápasu a v dalším průběhu utkání museli horko těžko dotahovat nepříznivý stav. Dokazuje to sice vnitřní psychickou sílu a morálku mužstva, přesto by se na to měli hráči zaměřit a soustředit se na vstupy do zápasů. „Nepřihodilo se to poprvé, kdy jsme museli obracet nepříznivý výsledek. Stalo se nám to s Kladnem a Plzní. Musíme zlepšit začátky zápasů, mohlo by se to zle vymstít. Když se vede, hraje se po psychické stránce lépe, než když se musí dotahovat. Možná to tak nevypadá, ale jsme nervózní,“ přiznal Čech.

Brankami se již začaly prosazovat všechny formace, což na začátku sezony, ale i v minulých letech nebylo pravidlem. Letos to funguje. Trenéři se mohou spolehnout na všechny útoky. Dnes například vedoucí gól padl při pobytu na ledě čtvrté pětky. „Docela nám to jde, když občas vstřelíme nějaký gól, bude to dobré. Když se nedaří klukům v prvních dvou lajnách, musíme zabrat my a naopak. Pak bude celý tým šlapat, jak by měl. My však především nesmíme inkasovat, branky jsou už něco navíc,“ poukázal na defenzivní povinnosti třetí a čtvrté formace.

Zlínskou týmovou jedničkou je po dobu rekonvalescence Igora Murína další zkušený brankář Radovan Biegl. Ten již několikátý zápas po sobě prokazuje výbornou formu a je týmu velkou oporou. „Mrzí nás, že je Ičo zraněný, ale v současné době, když vidím, jak chytá Bajgl, tak to až taková škoda není. Radek chytá opravdu výborně, jde vidět, že má něco za sebou. Zkušenosti jsou znát,“ smekl před spoluhráčem poklonu osmadvacetiletý Čech.

Berani se drží po dnešním kole s šestadvaceti body v kontaktu za špičkou na 7. pozici. Dotáhli se na dnešního soupeře z Litvínova a Karlovy Vary, které mají stejný počet bodů. „S týmovým účinkováním v dosavadním průběhu soutěže jsem spokojený, třebaže jsme mohli mít o několik bodů navíc. I se svými výkony jsem relativně spokojený, ale musím zlepšit koncovku, která je žalostná,“ kladl si konkrétní cíle do tréninku.

Ačkoliv doma vyhrávají, na ledě soupeřů získali zatím pouhé čtyři body, což je řadí na předposlední místo v tabulce venkovních utkání. Zkoušejí různé varianty. Například před zápasem na Spartě hráči absolvovali společnou předzápasovou rozcvičku, což přineslo zatím jediné vítězství. „Chtělo by to i z venku nějaké body vozit, protože pak je mužstvo pod větším tlakem, protože body musí uhrát v domácím prostředí. Kdyby se něco podařilo uhrát na cizím ledě, bude se i doma lépe dýchat,“ byl si vědom zlínský útočník. Již v neděli zajíždějí do Vítkovic, kde se všeobecně očekává tvrdý zápas za minulé utkání na zlínském ledě, které skončilo hromadnou potyčkou. „To bude hodně ostrý zápas, bude to tvrdé. Musíme se proto dobře připravit. Zítra potrénujeme, zregenujeme a pokusíme se dovézt nějaké body i odtud,“ doufal Filip Čech.

V sestavě hostů se objevil i zlínský odchovanec Martin Jenáček, který již třetí sezonu obléká litvínovský dres. Dnes mnoho radosti mít nemohl. Přestože jeho tým se ujal v první třetině vedení, na konci odjel do kabiny se sklopenou hlavou. „První dvě třetiny jsme odehráli zakřiknutě, byli jsme málo důrazní v koncovce, hůře jsme bruslili. Až ve třetí části nastalo zlepšení. Za stavu 3:1 si to už domácí pohlídali. My už jsme stačili pouze zkorigovat a zdramatizovat vývoj utkání,“ litoval porážky důrazný útočník.

Litvínov v letošní sezoně patří mezi nejnebezpečnější mužstva na ledě soupeřů. Vždyť z devíti zápasů, rovných šest dovedl do vítězného konce. To je oproti loňskému ročníku paradox, jelikož právě v minulé sezoně čekali až do 30. kola na výhru za tři body, které se dočkali v Karlových Varech. „Sám tomu nerozumím. V domácích zápasech se nám nedaří, proto musíme vozit body z venku. Opravdu nevím, čím to je, ale bylo by pěkné, kdybychom vyhrávali především před vlastními fanoušky,“ řekl Jenáček.

www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 5509x (naposledy 19.6.2024, 16:40) | Komentářů: 3


Komentáře k článku (3)


sui: Dáán(18.10.2008)
Dnes přivítali na svém ledě Litvínov ,jenž si v předchozích čtyřech zápasech na kluzištích soupeřů připsal plný bodový zisk.

Dáán: Sui(18.10.2008)
Já jsem nenapsal "..plný bodový zisk" ale "..rovných šest zápasů do vítězného konce" což je rozdíl. Pro mně vítězství znamená i v prodloužení. Schválně jsem se díval na tu statistiku. Litvínov má pouze 2 výhry v normální hrací době a 4 výhry v prodloužení.

sui: Dáán(18.10.2008)
Jen malá poznámečka. Litvínov si plný zisk na ledě soupeřů nepřipsal, minimálně jedna vyhra byla v prodlouženi. Jinak ale super


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.1489 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Tomáš Bokroš35 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690