Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
BAČA [16. 7. - 48 let]
beňa [16. 7. - 33 let]
DHill [16. 7. - 48 let]
Folty [16. 7. - 34 let]
Greguar [16. 7. - 30 let]
iceman [16. 7. - 42 let]
Jirka444 [16. 7. - 30 let]
Kiurdiv [16. 7. - 32 let]
Kolczik [16. 7. - 33 let]
mazu [16. 7. - 31 let]
veverka [16. 7. - 26 let]
Vizovjan [16. 7. - 27 let]
Zizka 75 [16. 7. - 49 let]
ZIZKA75 [16. 7. - 49 let]
Štrba [16. 7. - 72 let]
žižka 75 [16. 7. - 49 let]
žižka75 [16. 7. - 49 let]
Svátky
Boyross [Luboš]
Ludek [Luboš]
Monty [Luboš]
Vajda [Luboš]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 16 lety | ... Rozhovory

Zlínští Berani dnes na svém ledě přivítali úřadujícího mistra extraligy, vedoucí mužstvo tabulky a účastníka hokejové Ligy mistrů pražskou Slávii. Hrdinou atraktivního zápasu byl opět domácí brankář, osmnáctiletý talent Jakub Sedláček a střelec rozhodující branky utkání Stanislav Balán. Utkání sledoval téměř plný zimní stadion Luďka Čajky, který nakonec slavil cenné vítězství zlínských borců.

Domácí hráči vstoupili do utkání s velkou aktivitou a nasazením. „Náročný je každý zápas. Řekli jsme si, že Slávia bude unavená, jelikož mají velmi nahuštěný program, i cestování je velmi náročné. Proto jsme na ně vletěli a vytvořili si úvodní nápor,“ prozradil předzápasovou taktiku zlínský útočník Balán

Byli to domácí Berani, kteří jako první změnili stav zápasu na ukazateli skoré. Po rychlém brejku překonal slávistického brankáře tvrdou střelou. „Zavřel jsem oči a vystřelil jsem. Jsem rád, že to vyšlo,“ liboval si jediný střelec utkání Stanislav Balán. Právě branka ze 13. minuty rozhodla celý zápas. Skončil nejtěsnějším fotbalovým výsledkem 1:0

Je to paradox. Na domácím ledě stále v základní hrací době nenašli přemožitele a potvrdili tak první příčku v tabulce domácích zápasů. Sotva však opustí zlínský region, body získávají velmi ztěžka. „Jsme rádi, že nám to šlape alespoň v domácím prostředí, když nám to venku nejde podle představ. Můžeme pouze doufat, že nám to takhle půjde dál. Naštěstí tři body zůstaly doma,“ řekl spokojeně. Již na deset zápasů se natáhla domácí série neporazitelnosti po 60 minutách. „Jdeme do každého zápasu s odhodláním vyhrát, proto si nepřipouštíme, že naše domácí série může jednou skončit,“ líčí sebevědomě.

I dnes nastoupil do branky domácích Jakub Sedláček. Sotva plnoletý gólman prokazuje své kvality. V domácím prostředí již sto minut nepustil jediný puk za svá záda. „Neuvěřitelné. Na to, že má 18 roků chytá parádně. Snad mu to takhle půjde i nadále. V poslední době je nám velkou oporou,“ chválil muže v masce, člen čtvrté útočné řady domácích.

Rád fanouškům zamávám, usmívá se „Sedlo“

Opět podal vynikající výkon. Jednou zazvonila tyč, jindy zase přiváděl zkušené střelce soupeře k zoufalství. „Měl jsem štěstí, jelikož kluci parádně bránili. Jsem nesmírně šťastný. Nejhůře mi bylo při nastřelené tyčce Bednářem a posledních deset minut, kdy už jsem byl úplně vysílený,“ popsal pokorně své pocity bezprostředně po zápase. I mladý brankář připouští, že odhodlání a motivace hráčů nepřerušit sérii vítězství je velká. „Nastupujeme od zápasu k zápasu. Naším jednoznačným cílem je vyhrávat,“ zdůrazňoval.

Dnešní duel byl pikantní pro brankáře na obou stranách. S Dominikem Furchem svádí souboj o post jedničky reprezentačních výběrů již od 16 let. „Věděli jsme, že proti sobě zřejmě nastoupíme. I proto to bylo velmi prestižní utkání. Oba jsme chtěli podat co nejlepší výkon, což se nám myslím povedlo,“ zářil štěstím.

Ani Bednář, jenž v zápase Ligy mistrů v Curychu čtyřikrát skóroval z nájezdu si dnes na Sedláčka nepřišel. „Na ty nájezdy jsem se díval. Ríša Hrazdíra mi říkal, co mám na něj zkusit, ale k tomu se dnes ani nedostal,“ usmíval se. I tak musel řešit jeden samostatný únik vracejícího se obránce Žižky z trestné lavice. Předvedl bravurní rozštěp a na svou stranu si získal i fanoušky, kteří mu příliš nedůvěřovali.

Již v neděli zajíždějí k poslednímu zápasu před reprezentační přestávkou na Kladno. Je zřejmé, že po posledních výkonech vsadí kouč Venera právě na perspektivního gólmana. „Nemám na to roky, abych mohl odpočívat. Jsem připraven nastoupit i v neděli,“ věřil v další start v nejvyšší soutěži.

Kouč Venera po svém návratu do Zlína rozšířil realizační tým o trenéra brankářů, kterým se stal Richard Hrazdíra. „Dává mi velmi cenné rady. Stojí vedle mne na tréninku a říká mi, co bych mohl udělat lépe a jak by určitou situaci řešil on. Je to velký rozdíl. Je mi záhadou, že tu trenér brankářů nebyl už dřív,“ nemůže si „Sedlo" vynachválit spolupráci.

I dnes fanoušci bouřlivým skandováním podporovali svého nového hrdinu v domácí svatyni. „Užívám si to. Když fanoušci skandují mé jméno, tak jim rád zamávám. Cítím, že mám jejich podporu. Jsem rád, když diváci povzbuzují,“ zakončil hrdina zápasu Sedláček.

www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 5941x (naposledy 16.7.2024, 07:27) | Komentářů: 2


Komentáře k článku (2)


Dáán: Laquac(01.11.2008)
Díky, opraveno.

laquaxwOw~: laquax(01.11.2008)
n1
Říša Ríša


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.7247 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Karel Beran52 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690