Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
giorgio [20. 6. - 37 let]
Kronos [20. 6. - 67 let]
orsi [20. 6. - 67 let]
Pítr-postacka [20. 6. - 34 let]
ringo158 [20. 6. - 29 let]
Skin [20. 6. - 45 let]
Suky [20. 6. - 40 let]
Veitovaa [20. 6. - 23 let]
Svátky
Dnes slaví: Květa

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 16 lety | ... Rozhovory

ZLÍN 19.11.2008 Zlínský hokej má své příznivce i mezi veřejně významnými tvářemi. Přestože z časových důvodů se nemohou zúčastnit každého zápasu, v rámci možností si udělají čas na nějaké výjimečné utkání, či přijmou pozvání vedení, usednou do klubových boxů a sledují zápas. Jedním z nejvytrvalejších známých „moravských srdcařů“ je i zpěvák Stanislav Hložek, rodák z městečka Hulín na Kroměřížsku. Přestože trvale žije v Praze, stále je moravským patriotem a v rámci možností se na hokejová klání „svých“ Beranů snaží dorazit. Dalšími jsou například herec Bolek Polívka, či politik Libor Lukáš.

Hokej dokonce v dětství aktivně hrával v kategorii mladších a starších hráčů. Poté ho však pohltila hudba. Avšak i přesto se mu naskytla jedinečná možnost. „Kdysi dávno jsem pár týdnů trénoval za zlínský dorost. Bylo to v době, kdy jsem v tehdejším Gottwaldově začínal studovat na stavební průmyslové škole,“ vyprávěl.

V době, kdy ve Zlíně bydlel, snažil se být na hokeji přítomen. „Pokud jsem byl doma a čas mi to dovolil, rád jsem přišel kluky podpořit. Vzpomínám si, že v dobách „Holek ze školky“ jsem byl několikrát i přímo v kabině. Chovali se ke mně vždycky bezvadně. To se nezapomíná,“ líčil své zážitky z mladých let. Když v roce 1984 v Praze přebíral na slavnostním vyhlášení zlatou desku za milion prodaných desek s tehdejším hitem „Holky z naší školky“, přišel za ním jeden novinář s dotazem, zda-li ví, že dnes hraje Gottwaldov na Spartě. „Za pár minut jsem se nenápadně vytratil a jeli jsme na hokej. Fandil jsem, co to šlo. Známí, co tam tenkrát se mnou byli, asi vícekrát na hokej, pokud bude hrát Gottwaldov, nepůjdou,“ vzpomínal v dobovém tisku v jednom z rozhovorů Stanislav Hložek.

Několik let již trvale bydlí v Praze. Jak sám přiznává, dnes již nemá na hokej tolik volného času. Když ho přece jen najde, míří se podívat na svého čtrnáctiletého syna Matyáše, jenž hraje v 6. třídě za kolínské Kozly. Jestliže však zlínští Berani mají hrát s jedním z pražských celků, zbystří pozornost. „Když tady Zlín hraje, vždycky to registruji. Několikrát jsem přijal pozvání domácích, i přesto jsem však fandil žlutomodrým. Samozřejmě, mé okolí to logicky poznalo, ale berou to s úsměvem. Kamarádi v Praze ví, že jsem stejně duší na Moravě,“ uzavřel sympatický zpěvák Hložek

Další známou tváří z televizní obrazovky, která se čas od času objeví v ochozech zlínského stadionu, je bavič, herec a klaun Boleslav Polívka. Na Valašsku se mu neřekne jinak, než „valašský král“. „Když je čas, hokej sleduju. Jako valašský král musím být nadklubový, nemůžu nikomu stranit,“ řekl Polívka v rozhovoru pro (před)silvestrovské vydání deníku Sport

Před úvodním zápasem prvního valašského finále v roce 1994 měl ve Zlíně slavnostní projev. Spustili ho na laně dolů a do mikrofonu promlouval k lidu i hráčům. „V tomto zápase se utkáváme my. Kdokoliv vyhraje, vyhrajeme my, kdokoliv prohraje, prohrajeme my, Valaši.“ pronesl tehdy.

Před památným finále s pražskou Slávií v roce 2004, kdy později Zlín oslavoval historický titul, podpořil tým prostřednictvím vzkazu zveřejněného v deníku MF Dnes „Radost zaplavila mé srdce. Ať na stadionu vynoří se vítězství. Těším se na finálové boje a následný hodokvas,“ předznamenal následující bouřlivé oslavy.

Ani před závěrečnými boji ve vyřazovací části v roce 2005 nezapomněl vyjádřit podporu obhájci mistrovského titulu. „Gratuluji k vítězství v základní skupině. V play off plejte offenzivně a intenzivně! Věříme Vám,“ napsal Boleslav Bolívka, jehož vzkaz otiskla také redakce MF Dnes.

V lóži zlínského zimního stadionu se občas usadí i politické osobnosti. Bývalý primátor města Zlína, dnes poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Tomáš Úlehla, nebo bývalý hejtman zlínského kraje, dnes jeho náměstek Libor Lukáš, který hokej řadí mezi své oblíbené sporty. „Je to velmi zajímavý, rychlý a dynamický sport. S ohledem na mé pracovní vytížení nemohu sledovat všechny zápasy zlínských hokejistů pravidelně, ovšem občas se mi to podaří,“ pochvaloval si Libor Lukáš.

Fanouškům se možná může zdát, že politici se na sportovní klání ukazují především v předvolebním období, aby na sebe, případně na politické strany upozornili. Mnozí to berou jako součást předvolební kampaně, tedy řekněme jako politickou povinnost. U pana Lukáše to tak ovšem, jak sám tvrdí, není. „Je to pro mě především možnost oddechu, relaxace a zábavy. Ale samozřejmě se pracovním, či chcete-li politickým debatám ani na hokejovém zápase nevyhnu,“ konstatoval zlínský politik, jenž zastupuje občanskou demokratickou stranu.(ODS)

Tak jako každý muž má k hokeji, potažmo sportu jako takovému, velmi blízko. Právě z důvodu, že je považována za nejrychlejší kolektivní hru na světě a přitahuje mnoho pozornosti. „Samozřejmě, stejně, jako každého fanouška mě nejvíc pohltí závěr ligy a play off, mistrovství světa, či Olympijské hry,“ uzavřel povídání Libor Lukáš.

www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 5845x (naposledy 20.6.2024, 07:34) | Komentářů: 3


Komentáře k článku (3)


Dáán: Wamp(20.11.2008)
Díky, opraveno.

wamp(20.11.2008)
jenom technická poznámka - Úlehla není europoslanec, ale poslanec ve sněmovně Parlamentu ČR

vanďas: ...(19.11.2008)
Tož to je fajn počteníčko, chválím ..s tím Standou Hložkem mě to pobavilo. Až ho někdy potkáme na Spartě nebo Slávce, tož ho musíme ožrat, že ho ani holky z jeho školky nepoznají


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.9844 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Oldrich Kotvan34 let
Patriks Zabusovs23 let
Robert Říčka35 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690