Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
BacisDeSlice [25. 5. - 33 let]
čaja-16 [25. 5. - 35 let]
Janda [25. 5. - 32 let]
Týna [25. 5. - 32 let]
Ševča [25. 5. - 63 let]
Svátky
Dnes slaví: Viola

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 15 lety | ... Minireporty

Zlín/ Trápení, zmar, nemohoucnost. Těmito slovy by se dalo charakterizovat utkání 38. kola české hokejové extraligy mezi zlínskými Berany a Mladou Boleslaví. Po většinu zápasu snaživější hosté vydolovali na zlínském ledě cenné tři body, které jim mohou pomoci ve stíhací jízdě za záchranou extraligy. Na domácí borce naopak zřejmě dolehl tradiční povánoční útlum.

Domácí trenér Zdeněk Venera poslal do utkání kompletní tři formace. Nemohl počítat s dlouhodobě zdravotně indisponovaným Mokrejšem, Matějkou a nově také s Kubišem, jenž má naštípnutý prst. Na poslední chvíli vypadl ze sestavy Andrej Kollár, jehož postihla nevolnost. Do domácí branky se postavil Radovan Biegl.

Hosté vstoupili do zápasu nebojácně, čehož dokázali využít v nabídnuté přesilové hře. Vyražený puk doklepl v 6. minutě za záda domácího brankáře exzlínský Richard Král - 0:1. I v dalším průběhu zápasu byli aktivnější hosté, což druhou brankou v 17. minutě zápasu potvrdil unikající Handlovský - 0:2. Ospalí domácí se do brankových příležitostí dostávali pouze v přesilových hrách, gólman hostů Chabera ovšem Berany vychytal.

„O výsledku rozhodly přesilovky v první třetině, ve kterých Boleslav získala dvoubrankový náskok. Naopak my jsme v prvním oslabení inkasovali. Opět se potvrdilo, že naše střelecká potence je velmi slabá. Přestože jsme si nějaký tlak vytvořili, brankových příležitostí bylo málo,“ posteskl si domácí kouč Zdeněk Venera.

Ve druhé třetině viděli diváci, více než pohledný hokej, boj o každý centimetr ledu. Mladá Boleslav dobře bránila střední pásmo a domácím dělalo velké problémy se dostat před Cháberu. Zlínské publikum dávalo najevo svou nespokojenost častým pískotem. Snaha zlínských hokejistů zvrátit nepříznivý výsledek se proměnila v křeč a střeleckou nemohoucnost.

„Scházel nám útočník Andrej Kollár, jemuž se těsně před utkáním udělalo nevolno. Dále nám chyběli další tři útočníci, což se muselo někde projevit. Především na bully bylo hodně vidět, jak nám chybí Kollár, jelikož na vhazování jsme měli negativní bilanci. Mužstvo hostů prokázalo stoupající výkonnost. Postupně posiluje, takže ještě zdaleka neřekla poslední slovo. Dnes soupeř vyhrál naprosto zaslouženě,“ smutně konstatoval Venera.

V závěrečné části se domácím přece jen podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Střelu Lučky tečoval ve 46. minutě Ivan Rachůnek – 1:2. Zlínští se vzchopili a začalo dobývání boleslavské klece. Veškeré myšlenky na jakýkoliv zvrat ukončil navrátilec Radim Vrbata, jenž využil nedorozumění defenzivy domácích -1:3. Poté už se utkání pouze dohrávalo s vědomím, že extraligový nováček si po vítězství odvezl všechny tři body.

„Zápas se mi hodnotí velmi dobře. Přijeli jsme s cílem uhrát nějaký bod. Především jsme chtěli ze začátku neinkasovat, což se nám podařilo. Měli jsme velmi dobrý pohyb. Je třeba říct, že hráči až na několik zaváhání plnili přesně to, co jsme si řekli. Myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě,“ shrnul utkání hlavní trenér hostů z Mladé Boleslavi Jaromír Šindel.

V pátek míří berani letos podruhé dobýt sparťanskou Teslu arénu, v neděli přivítají na vlastním ledě hokejisty Plzně.

www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 5244x (naposledy 25.5.2024, 10:10) | Komentářů: 3


Komentáře k článku (3)


Dáán: Adim(05.01.2009)
Těší mě tvůj zájem, ale skutečně nechci. V minulosti jsem z velké vytíženosti minireporty již jednou ukončil. Nedávno jsem se k nim vrátill pouze proto, abych se naučil psát stylem, jakým píší ve Zlínském deníku. Jiný důvod nebyl.

Adim(05.01.2009)
Dááne,nechceš se vrátit k původním komentářům??Dřív jsi psal jak to vidí fanoušek a ted jako novinář..PS:budu se těšit na tvé komentáře k zápasu

timur(04.01.2009)
možná by v nadpisu mělo být "po trapném výkonu" ale jinak


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.3266 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Miroslav Blaťák42 let
Tomáš Dolák ✝72 let
Jan Svoboda25 let
David Vodák53 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690