Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
kalimero43 [12. 7. - 48 let]
mezi [12. 7. - 30 let]
Ocelář [12. 7. - 43 let]
Svátky
stavitel [bořek]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 16 lety | ... Rozhovory

Důležitý zápas s ohledem na přituhující boj o play off mají za sebou hokejisté Zlína. Odvedli parádní týmový výkon podpořený výkonem jednotlivců, kterým uzemnili hosty ze západu Čech. Petr Leška se blýskl vítěznou brankou střetnutí, Jakub Sedláček udržel čistý štít a všechno to řídil z defenzívy zkušený obránce Martin Hamrlík.

Vítězná branka zápasu padla již v 8. minutě úvodní části hry. V přesilové hře zamkli soupeře v obranném pásmu, několikrát si vyměnili kotouč a nezvykle posledním střílejícím hráčem od modré čáry byl Petr Leška, jenž celou akci zakončil střelou do horního růžku. „Máme vymyšlenou novou herní variantu na přesilovku, něco jsme tam na sebe zakřičeli, ale nerad bych to prozrazoval. Na gólu mají velkou zásluhu i oba clonící hráči, kteří před brankou soupeři znepříjemňovali život. Je důležité, že to tam doplachtilo,“ popsal brankovou situaci Hamrlík.

Jakub Sedláček odchytal první domácí utkání po svém návratu ze světového šampionátu v Kanadě do 20 let, který však sledoval pouze z tribuny. Jak potvrzuje zlínský bek, herní pauza na něm znát nebyla. „Kuba chytá stejně dobře, jako než odletěl do Kanady. Už na Spartě nás podržel. Cítíme v něm jistotu. Říkali jsme si, že bychom mu chtěli pomoci k další vychytané nule,“ pronesl Martin Hamrlík, na co se soustředili v závěru duelu.

Přestože Sedláček svými výkony drží zlínské mužstvo, podle Hamrlíka působí spíše uzavřeným až plachým dojmem. „V kabině se moc s nikým nebaví. S mladými hráči tam mají takový kroužek, kde si řeší různé záležitosti dnešní mládeže, čemu my už moc nerozumíme. Moc se nevyjadřuje, přenáší na nás svůj klid a pohodu na ledě,“ ocenil zlínský zadák.

Střelec rozhodující trefy z první třetiny Petr Leška se snažil přesilovkový vzorec rozhýbat, poté se puk dostal na jeho hůl a nápřahem, vyslal projektil na plzeňského brankáře. „Hráli jsme přesilovku a aby to nebylo statické, tak jsme se to snažili rozjezdit. Nechali mi volný prostor, tak jsem se jen snažil trefit volné místo,“zhodnotil svůj 13. brankový zásah v ročníku zlínský hračička.

Základní část se kvapem blíží ke konci. Všechny týmy bojují o poslední volné body, které by je dostaly do bojů o mistrovský pohár. „Už jedeme, jako by jsme hráli play off. Tabulka je našlapaná, zbývá 12 zápasů do konce základní části, které rozhodnou o sezoně, zda bude úspěšná, nebo ne. Chtěli bychom se minimálně dostat do desítky. V případě, že bychom chytili vítěznou sérii pokusíme se uhrát i první šestku. Ovšem pokud budeme hrát špatně, může to dopadnout jako loni. Je to stále otevřené, proto se musíme soustředit na každou třetinu,“ opakoval Petr Leška známou pravdu, jenž vede k úspěchu.

Jakub Sedláček je zpět! Na světovém turnaji 20 letých se do branky nedostal. Trpěl na tribuně a těšil se na návrat domů. Ten se povedl náramně. Přestože tentokrát neměl moc práce, odvedl svůj standartní výkon. „Snažím se stále pokračovat ve svých výkonech, jaké jsem podával před odletem. Jestli to bude vycházet, budu moc rád. Dnes se to povedlo,“ pochvaloval si Sedláček, jenž byl vyhlášen nejlepším mužem zápasu.

Hráči hostí na něj vyslali 27 střeleckých pokusů, ani jedna však nenašla cestu za brankovou čáru. „Byl to těžký zápas, ale spíše na soustředění, jelikož těžké střely a složité situace jsem řešit nemusel,“ oddechl si, jelikož se v plzeňském dresu prohánělo několik nebezpečných hráčů, kteří jsou vysoko umístění v bodování produktivity.

Teprve osmnáctiletý zlínský brankář aktuálně okupuje první pozici v tabulce brankářů s nejlepší procentuální úspěšností. „Je to výborný pocit. Když jdu spát, mám výborné dojmy z odvedené práce. Věřím, že to tak bude pokračovat i nadále,“ přál si. Nejspíš ho nemine další příspěvek do týmové pokladny za vychytané čisté konto. „Už je to levnější, ale konkrétní částka se neříká,“ bránil se prozradit cifru, kterou po něm bude vyžadovat pokladník Petr Mokrejš.

www.daan.estranky.cz Dáán
Přečteno: 5294x (naposledy 12.7.2024, 22:51) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.2378 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690