Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
kalimero43 [12. 7. - 48 let]
mezi [12. 7. - 30 let]
Ocelář [12. 7. - 43 let]
Svátky
stavitel [bořek]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 15 lety | ... hfczlin.BLOG

Emoce. Napětí. Radost a zklamání. To je jen krátký výpis toho, čeho se v následujících dnech dočkáme. Bude toho ještě mnohem více. Začíná jít do tuhého, již není cesta zpět, hraje se na doraz. Nikdo svou kůži nedá lacino. I letos chce každý bojovat a následně i pozvednout nad hlavu mistrovský pohár pro extraligového šampiona. Touží po něm 8 nejúspěšnějších mužstev základní části, které si vydobyly vstupenku do play off, dočká se pouze jeden, ten nejlepší!

Zlínští hokejisté se do elitní společnosti dostali po roční pauze. Tolik chtěli odčinit loňský propadák a trápení ve skupině o udržení, až se jim to povedlo. Příjemně překvapili. Všichni by byli vděční i za předkolo. Ovšem Venerův soubor se vzepjal ke spanilé jízdě závěrečnou čtvrtinou základní části, až se situace vykrystalizovala tak, že z 5. místa postupují přímo, byť na neoblíbeného soupeře – pražskou Spartu, se kterou se ve vyřazovací části utkají již potřetí během posledních čtyř let.

V sérii je favorizován pražský celek. Na něj bude vyvíjen obrovský tlak Od mužstva plného hvězd se čeká mnohé. Ačkoliv v základní částí se potýkalo s problémy, Pražané se na play off dokáží připravit kvalitně. Naopak zlínští Berani mohou případným postupem do semifinále pouze ohromit celou hokejovou veřejnost. I samotní hráči rádi přenechávají roli favorita soupeři. To však neznamená, že do série vstupují předem poražení. Naopak. S pokorou, ale nažhavení bojovat! Do třetice chtějí prokletí zlomit. Odhodlání je velké, ale postup by se rovnal malému zázraku. Ale i zázraky se dějí..

Tým kolem Jaroslava Balaštíka, Petra Lešky, či Martina Hamrlíka bude zcela jistě spoléhat na bezchybnou defenzívu se smrtícími protiútoky. Počítá se i s kvalitními výkony 18-letého brankářského talentu Jakuba Sedláčka, kterého čeká doslova křest ohněm. Samozřejmostí je i týmový duch a kolektivní herní pojetí. Bude potřeba se také vyvarovat zbytečných faulů, či jiných prohřešků, naopak efektivně využívat každou skulinu v defenzívě protivníka. Tak jako každý rok, i letos se tým po vítězném zápase v Českých Budějovicích dohodl na odložení holícího náčiní. Věřme, že nám chlapci pěkně zarostou a spolu s nimi i někteří nadšenci z řad fanoušků.

I oni se připravují a zbrojí na svého rivala. Přestože první dva duely odehrají v pražské Tesla Aréně, hráči budou očekávat mohutnou podporu ze žlutomodrého tábora. Ve Zlíně čeká „Rudé bratry“ pověstné „žluté peklo“ Hráči také obdrží do kabiny již tradiční povzbuzující vzkazy. Inu, bude to boj, bude to vřít na ledě i v ochozech. Dá se očekávat válka nervů i psychologické přestřelky v novinách.

Závěrem si neodpustím jízlivou poznámku. Pane Kůrka, vámi nazvaní „zoufalci“ se nyní pečlivě připravují na boje o mistrovský trůn, naopak vy jakožto „Mistři světa silných, velkohubých řečí“ právě bojujete o holou extraligovou existenci ve velmi „prestižní“ soutěži zvané play out. Gratulujeme! I naši hokejisté si tím v loňské sezoně prošli, ovšem nezaznamenal jsem, že by vlastní neschopnost svalovali na soupeře. Naopak sebekriticky přiznali, že něco není v pořádku. Jen vy pořád hledáte chybu někde jinde, než v sobě. Napřed to byl trenér, naposledy zase soupeř. Věřme, že do příštího ročníku otevřete oči a budete opatrnější ve svých prohlášeních.

Odložte žiletky stranou, velká hokejová show tluče na dveře…
www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 6238x (naposledy 12.7.2024, 22:15) | Komentářů: 9


Komentáře k článku (9)


SEM!R(09.03.2009)
Tak jsem se v den zápasu oholil a vyhráli jsme

Radeček(01.03.2009)
Alien - asi by mluvil jinak, kdyby do bojů o play-off postoupili... Je to magor a magorem zůstane.. Jako i další část osazenstva

Alien(01.03.2009)
Pan Kůrka v jednom vydání Sportu toto své prohlášení vysvětloval a v podstatě se Zlínu nepřímo za ten výrok omluvil, takže bych do něho už tak nejel. Věřím, že to prostě myslel jinak než to řekl. V tom článku taky přiznal, že největšími zoufalci jsou oni, když nedokážou proměňovat také šance. To jen tak na okraj

jambo(25.02.2009)
super clanek, ja sem sice este v nedelu zlehka oholil hubu, ale zas je tu play off a tradicne mne uz ziletka rezavi

TomMika(25.02.2009)
Jojo,je to suprovéé :))

Radeček(25.02.2009)
Skvělý text... Doufám, že pan "velká tlač huba" Kůrka ( tfuuuuj) si tento článek přečte... Při při zápase Vit-Tři jsem zjistil, že Budějky asi nesnáším víc, než Spartu, což je co říct


reguest(25.02.2009)
Ať žije Dáán !!!
Kúrka

Monty(25.02.2009)
Skvěle udělaný článek! Jen místo toho "právě bojujete o holou extraligovou existenci" bych napsal o holou extraligovou p*del.

Eiren(25.02.2009)
Pekny hlavne ten konec nema chybu


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.1882 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Související clánky
ládné clánky
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690