Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
BacisDeSlice [25. 5. - 33 let]
čaja-16 [25. 5. - 35 let]
Janda [25. 5. - 32 let]
Týna [25. 5. - 32 let]
Ševča [25. 5. - 63 let]
Svátky
Dnes slaví: Viola

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodChico | před 15 lety | ... hfczlin.BLOG

Logo - Sparta Tak už je to tady - uběhly první vteřiny play-off, padly první góly a rány pěstmi; fanoušci jsou ve varu a s rozechvěním hltají sled událostí vyřazovacích bojů. Každý má svůj náhled na hru a většina je přesvědčena právě o své pravdě. Jak z toho ven?

Náruživý fanoušek netrpělivě přešlapuje ve svém sektoru a vyhlíží své barvy. Jakmile nastoupí domácí Sparta, píská, když vstoupí na led žlutomodrý Zlín, spolu s kolegy fanoušky jásá.

Obyčejný fanoušek si pročítá hokejový program a těší se na zajímavý hokej. Chroupá popcorn, popíjí colu a vpodstatě nevzrušen kontroluje tribuny a odhaduje, kolik lidí asi dneska přijde. Zatím nuda.

Náruživý fanoušek jásá při prvním gólu hostů a pak už jen samá negativa - z jeho pohledu. "Čtyřikrát do čtyř za jednu třetinu?" Na sudí létá jedna nadávka za druhou, zatímco fanoušci z tábora soupeře nazývají hráče Zlína nevybíravými výrazy. Přicházejí dva góly domácích, náruživý fanoušek smutní, ale neutuchá ve fandění.

Obyčejný fanoušek sedí nevzrušen, při úspěších svého týmu zatleská, pokud zrovna nemá plné ruce občerstvení. Na rozhodnutích sudí nevidí nic moc k diskuzi, asi to fauly byly, tak proč se ti fanoušci zlobí?

Zápas plyne a náruživý fanoušek má plnou hlavu dění na ledě - je zklamán ze zbytečných faulů svých borců, rozhořčen z dalších rozhodnutí rozhodčích a leckdy i rozzuřen při agresivních střetech nabuzených hráčů. Fandí svému týmu a nepřichází u něj v úvahu, aby si myslel něco špatného o svých oblíbencích.

Obyčejný fanoušek přemýšlí o tom, že Sparťané jsou o něco lepší, dokážou hrát v pohybu a více zaměstnávají gólmana Zlína. Hosté naopak kazí přesilovky, zbytečně faulují i ve své početní výhodě a to zatím rozhoduje.

Náruživý fanoušek skanduje, tleská, reaguje na pokřiky stoupenců soupeřove a prožívá zápas bez ohledu na nepříznivý průběžný stav. S blížícím se koncem utkání si uvnitř své fanouškovské (náruživé) duše přiznává, že to dnes asi nevyjde. Navenek ale nedává nic znát a "bije" se za své barvy i nadále. Hosté se nepřestávají divit nad výroky sudích, občas totéž dělají domácí.

Köhler je krosčekován po odpískání, ale Minář se jen škaredě podívá - no budiž, asi to tak hrozné nebylo. Hanzlík mačká ležícího Balaštíka jako citrón, poté, co byl zlínský kapitán natlačen na gólmana - zajímavý verdikt: dvě minuty pro zlínské křídlo. Kollár tiskne soupeře u mantinelu, až Sparťanovi padá přilba - opět dvě minuty přesilovky pro Spartu. Kličkující Výborný je stíněn zezadu soupeřem a výsledkem je další přesilovka - obyčejný fanoušek se usmívá - tohle je už trošku okaté.

Náruživý fanoušek při rozboru sporných situací skřípe zuby - má jasno, dneska se to rozhodčím moc nepovedlo a je přesvědčen, jak měl poměr vyloučených vypadat. Někde na myšlenkovém kraji sice lehce spílá i svým hráčům, kteří občas faulovali zbytečně, ale jinak nemá pochyb o tom, kdo tuto komedii dnes režíroval.

Obyčejný fanoušek je zmaten. Pokud si bude veřejně stěžovat na tendenčnost sudích, bude označen za uplakánka, a tak radši drží hubu a krok. Však zítra se hraje zase.

Náruživý fanoušek probírá s kolegy sporné situace a běduje. Mohlo to vyjít, ale nevyšlo, proto a proto a proto. Upíjí pivo v hospůdce a už myslí i na další zápas. Však zítra se hraje zase.

Ještě, že se zítra hraje zase!
Přečteno: 7372x (naposledy 25.5.2024, 10:44) | Komentářů: 10


Komentáře k článku (10)


zdenal(12.03.2009)
paradni clanek a az neuveritelne trefny

brcko2(03.03.2009)
Jj přesně napsané, tak nějak přemýšlím nad tím jestli se mám dneska vůbec rozčilovat a nebo tam jít stím že to zas bude fraška a jenom se divit? Ale na druhou stranu si říkám je to v tv tak budou muset pískat tak nějak normálně! No uvidíme

Kubas: Cicho(03.03.2009)
Dobrý

46(03.03.2009)
nádherný článek, plně stebou souhlasím

Schaschek(03.03.2009)
béééééééééééééééééééééé :-(

slovi: Chico(03.03.2009)
Naprosto skvělý článek, naprosto přesně jsi vyjádřil asi nejen moje pocity a myšlenky po včerejším zápase

RSnake(03.03.2009)
Toť můj názor na dnešní (teda vlastně už včerejší) výkon pana Mináře a spol...
http://vit.chrastina.sweb.cz/Sudi.jpg

Chico: deffy(02.03.2009)
Jj, takto nějak se to ve mě bije - na zimáku bych na sudím asi nenechal niť suchou, takto u netu je to tak napůl - obyčejný fanoušek trošku převládá, protože je to daleko. O to víc se těším na pátek a sobotu. Tam bude jistě převaha náruživých

deffy: :-)(02.03.2009)
Já nevím, já jak nejsem na stadionu tak to prožívám nějak méně a jsem víc ten obyčejný fanoušek..... kdybych byl na stadionu tak řvu na rozhodčího jak tur, ale jen tak z hospody a mnoho km od stadionu to nejde. Podle mě si to prohráli sami tím, že nejsou schopni dát gol v přesilovce. To je alfa-omega. jinak máš pravdu v tom, že Hanzlík je prase největší a zasloužil by si vypískat ja Guma před 4-lety.
No ještě přežiji zítřek a pak snad už uvídím vše na vlastní oči..... hurá.....

laquaxwOw~(02.03.2009)
a proto sevci


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.0912 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Miroslav Blaťák42 let
Tomáš Dolák ✝72 let
Jan Svoboda25 let
David Vodák53 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690