Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Alf [22. 6. - 49 let]
Aluša [22. 6. - 36 let]
Alťák [22. 6. - 40 let]
blek [22. 6. - 63 let]
Damba [22. 6. - 44 let]
Henry07 [22. 6. - 38 let]
jan497 [22. 6. - 46 let]
KAMIKAZE [22. 6. - 35 let]
Kike [22. 6. - 28 let]
misulka [22. 6. - 26 let]
nikdynic [22. 6. - 30 let]
Radek07 [22. 6. - 38 let]
Svátky
Pája [Pavla]
Pajda [Pavla]
Pajuška [Pavla]
Pampeliška [Pavla ]
Pavka [Pavla]
Pavla_4 [Pavla]
Zelca [Pavla]
zelda [Pavla]
Zelča [Pavla]
Zeluška [Pavla]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodBenoit | před 15 lety | ... Minireporty

Tento minireport vzniká horkou klávesnicí v horké zemi o přestávce utkání ligy mistrů Lyon-Liverpool. Má to štěstí, že na rozdíl od reportů z Plzně a Karlových Varů mu je dopřáno spatřit světlo světa. Ty dva předchozí z důvodu lenosti (čti časového vytížení) nebyly vytvořeny.

Takže hezky popořádku: Scházíme se tradičně na autobusové zastávce u metra Dejvická. Zájemci dostali příkazem dostavit se nejpozději na 16:20, kdy odjížděl jeden z mála autobusů, který luxusně zastavuje přímo u zimáku. A jak už bývá zvykem, organizátor většinou přichází jako poslední. No jo, Praha je Praha a kdo by čekal při cestě autobusem o vzdálenosti 1 zastávka kolonu v délce ½ vzdálenosti, zvlášť v neděli odpoledne!! Přesedl jsem na metro a na další stanici přisedl José. Jo jo, už je jisté, že sám nepojedu. Kdyby to tak na každé zastávce pokračovalo dál tak by kladenský zimák byl zaplněn minimálně z 50 %. Další výjezdníky jsem nechal pořádně vycukat, protože hlad je svině a musel jsem si ještě koupit tradičně smažák v hladovém okénku kousek od místa srazu. S Josém jsme na stanovené místo dorazili asi tak 5 min před odjezdem autobusu. Očekávala nás početná skupinka. Jmenovitě v pořadí podle toho dne vypitých piv p_z, klemra (a pořádná klemra nás doprovázela celým výjezdem, bylo snad těsně nad nulou), semir, request a martyletec. Dále přímo na stadion se chystala ještě skupinka 5 dalších pražských ku*ev, která dorazila snad vteřinu po úvodním bully. Cesta busem začala dramaticky, neboť autobus měl výjezd z protější strany ulice Evropská, tak jsme s nasazením života minutu před odjezdem přebíhali. Obešlo se to bez pokrčených plechů na automobilech, jen o p_z se jeden pražák málem opřel svou SPZ :-D

Autobus byl zaplněn zhruba tak jako kladenský zimák, tzn. cca z 30 %. Nás jelo v buse 7 a k tomu připočtěme dalších 11 lidí. Tentokrát jsme se na cestu nevybavili plechovkovým, neboť nás čekal náročný a dlouhý večer. Přesně 30 min před začátkem zápasu jsme již stepovali u stadionu. Měli jsme mírnou obavu, že narazíme na fotbalové chuligány. Tou dobou právě končilo fotbalové utkání Kladna s Teplicemi. Neradi bychom, aby se opakoval byť jen náznakem náběh kladenských holohlavců na nás mírumilovné a někdy i slušné fanoušky ševců.

Posilněni klobáskou a popíjejíc první točené jsme sledovali, jak na nás domácí hokejisti vletěli. Hýřili pohybem a bylo vidět, že se ze spodních pater tabulky chtějí dostat. Jenže nějaké veliké šance tam nebyly a naši naopak občas hrozili brejky. Také jsme se začátkem zápasu od nějakého zoufalce z hlediště dozvěděli, že Balaštík je zmrd. No to byla pro nás novinka, a kdyby dal Jarda gól tak bychom byli na rozpacích, co máme vlastně skandovat. Když už to po pár parádních zákrocích Sedla vypadalo na remízku po dvaceti minutách, znenadání po chybě domácích beků, kteří se oba vydali za bránu, našel Záhora Míšu Důrase osamoceného před bránou a ten zavěsil prvního fíka. Tím nám samozřejmě zvedl náladu a o přestávce jsme zamířili opět za občerstvením.

Druhá třetina přinesla několik zahozených tutovek, zejména Rachny. Ale mrzet nás to nemuselo, neboť v závěru třetiny si kladenský bek srazil nahrávku Standy Balána do vlastní branky a vypadalo to s nadějí na 3 body pro naše borce opravdu nadějně. O druhé pauze jsme s martym nasazovali vlastní krk, když jsme se vydali hledat fan shop, neboť Radeček si vyžádal odznáček. Vypadalo to jako jednoduchý úkol, jenže pořadatelé nás poslali přímo pod jámu lvovou. Tam nás další pořadatel poslal ven před stadion, kde jsme se posléze dozvěděli, že prý je výroba drahá a nikdo by je za tu cenu nekupoval a proto je tedy ani neobjednávají.
Poslední třetina probíhala podobně jako předchozí dvě části. Zápas jsme, kromě oslabení, měli celkem ve svých rukou. Naštěstí Sedlo měl svůj den, i když v utkání předvedl asi 3x katastrofickou rozehrávku. Jak řekl klemra, asi chytá Čechmánkovské manýry. Kladenské přesilovky tentokrát naštěstí nefungovaly a udeřilo až v poslední minutě, kdy můžeme jen litovat ztracené vychytané nuly. Ale zase 3 body jsou 3 body.

Ihned po zápase nemíříme do putyky, ale jak je pravidlem v posledních našich výjezdech (Litvínov, Plzeň, Vary atd.) povinná je čekačka a děkovačka u autobusu. Jenže nyní se sešlo několik lenochů a zimomřivců,kvůli kterým jsme málem k busu nešli. Ještěže p_z rázným rozkazem zavelela, protože potřebovala jeden podpis na dres (který tam určitě už několikrát má). Naštěstí očekávaný Jirka Kučný šel mezi prvníma. Předtím nám stihl bleskový rozhovor poskytnout Záhora a jakmile jsem vyblejskl fotoaparátem podepisování dresu, kvapem jsme vyrazili do naší oblíbené hospůdky situované kousek od zastávky.

Tam jsme shlédli sestřihy ostatních hokejů, nechali se zlákat ke koupi jedné pizzy pro hladové zájemce, zahráli si tipovačku o dvacku do kterého pisoáru ten a ten člověk čůral a byl čas platit, neboť autobus jel 21:40. Jenže při placení jsme zjistili, že pivo stojí jen dvacku. Já starý škudlič hned navrhuju jet až posledním busem o hodinu později. K mému překvapení asi tak levné pivo zlákalo i ostatní a do jediného souhlasili zůstat.

Dost posilněni a se třemi body jdeme na zastávku, kde potkáváme místního opilého a asi i zhuleného kladeňáka. Postupně nasedáme a platíme 32 Kč za osobu jízdné. Tento kladeňák nastupuje přede mnou a martym a říká řidiči, jestli nevezme nás tři bez lístku za kilo. Řidič shrábne kilo a my nastupujeme. Chlámeme se výhodnému byznysu, který onen kladeňák udělal a dáváme mu každý 30 korun, neboť nemáme drobné. V buse kromě nás jede asi tak 5 dalších lidí, kteří naštěstí naše kecy a dobrou náladu tolerují. Kladeňáka oblékáme do dresu a probíhá focení. Poté jdu přemlouvat pana řidiče, ať jde taky do dresu, že potřebujeme fotku. On bohužel odmítá se slovy, že fandí druhé straně. Za pár minut to zkouším znovu a opět neúspěšně. Šmarjá, doufám, že jsem nedělal velkou ostudu ;-) Kladeňák vysedá o stanici dřív se slovy, že jde o*u*at nějakou osmnáctku. Prý má i ségru tak jestli se nechceme přidat. Kdo tam šel, už nechám jen mezi námi výjezdníky :-D

Okolo půl dvanácté jsme zpátky na Dejvické a rozcházíme se každý svým směrem. Výjezd to byl opět celkem vydařený, body jsme dovezli a krásné druhé místo před reprezentační přestávkou málokdo čekal. A jak já říkám, lepší je být těsně druhý, než být moc na očích, u některých až trnem v oku :-D1 2
Kladno Zlín
Diváci: 2432 (28% kapacity stadionu)
Hráno: 1.11.2009, v 17:30, Městský zimní stadion, Kladno


Přečteno: 7506x (naposledy 22.6.2024, 04:11) | Komentářů: 3


Komentáře k článku (3)


klemra: SEM!R(09.11.2009)
myslím, že nejblíže výstupu někde na Šárce byli jiní adepti, které ZÁMĚRNĚ autor nesdělil..

jinak docela povedené sepsání, benoa, žádné peprné detaily

SEM!R(09.11.2009)
Pěkné .
Márty, přiznej barvu konce předposledníhoodstavce .

reguest(07.11.2009)


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.7538 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690