Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Alf [22. 6. - 49 let]
Aluša [22. 6. - 36 let]
Alťák [22. 6. - 40 let]
blek [22. 6. - 63 let]
Damba [22. 6. - 44 let]
Henry07 [22. 6. - 38 let]
jan497 [22. 6. - 46 let]
KAMIKAZE [22. 6. - 35 let]
Kike [22. 6. - 28 let]
misulka [22. 6. - 26 let]
nikdynic [22. 6. - 30 let]
Radek07 [22. 6. - 38 let]
Svátky
Pája [Pavla]
Pajda [Pavla]
Pajuška [Pavla]
Pampeliška [Pavla ]
Pavka [Pavla]
Pavla_4 [Pavla]
Zelca [Pavla]
zelda [Pavla]
Zelča [Pavla]
Zeluška [Pavla]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod-bgl- | před 14 lety | ... hfczlin.BLOG

Na počátku byla situace v playoff celkem běžná: papírově slabšímu celku se podařilo postoupit do dalších bojů na úkor favorita v sérii. Hráči PSG Zlín se museli sklonit před hokejovým uměním svých soupeřů z pražské Slavie, kteří v O2 Aréně ani jednou nezaváhali a poslali je tak na poněkud předčasnou, nicméně zaslouženou dovolenou.

Ihned po skončení série se však vyrojila spousta spekulací, dohadů a konspiračních teorií zejména na straně poražených, a to především u fanoušků, kteří velmi těžce nesli selhání svého týmu a jen neradi se smiřovali s realitou. Navíc, hráči, trenéři i funkcionáři PSG Zlín se po skončení série nápadně zdržovali jakýchkoli hlubších komentářů a na otázky o příčinách neúspěchu odpovídali spíše vyhýbavě.

O to větší šok pak způsobila zpráva o skutečné příčině jejich rozčarování. Máme potvrzeno, že se nikdo z hostujícího týmu ani slovem nesměl zmínit o tom, co se odehrálo před a v průběhu rozhodujícího utkání v prostorách slavného Chrámu zasvěceného hokeji. Přes veškerá utajení však zpráva pronikla mimo úzký kruh zainteresovaných osob. Její obsah je natolik vážný, že se zdráháme jej uveřejnit byť i zde, na neoficiálním webu.

Zpráva totiž mimo jiné obsahuje výpis z výsledků běžné dopingové kontroly před zápasem a vyplývá z ní, že nález nejmenované hvězdy domácích byl jednoznačně pozitivní a nálezy u dalších dvou hráčů, cituji: nelze s jistotou určit. To však není vše. Je zde též uvedeno, že před oficiálním ověřením autenticity došlo vlivem nedbalosti ke znehodnocení zmiňovaných vzorků, takže ani případný pozitivní nález nebylo možno následně prokázat.

Zpráva rovněž obsahuje svědeckou výpověď jednoho ze zaměstnanců arény, který byl o den později shodou okolností propuštěn. Tento svědek zde uvádí, že se v táboře hostů ještě před zápasem na celý skandál přišlo a bylo by zřejmě došlo i na podání podnětu k disciplinární komisi. Hosté ze Zlína se však nechtěli unáhlit a vznesli tedy nejprve ostrý dotaz týkající se podrobností tohoto skandálu.

S troufalostí jemu vlastní, nad níž opravdu zůstává rozum stát, však slávistický kouč opáčil, že o celé situaci nejen vědí, ale že s tím protistrana nebude mít šanci cokoli udělat. A pokud prý by se snad někdo z tábora soupeře pokusil o čemkoli zmínit v médiích nebo jen něco naznačit, že se to může a také obrátí proti nim. Údajně nebude pro něj problém zařídit záměnu vzorků tak, aby byl zjištěn pozitivní dopingový nález nikoli na slávistické, nýbrž na zlínské straně a navíc u největší hvězdy hostujícího celku, která je divácké hokejové obci známa jako velmi kontroverzní a nikdo tedy nebude pochybovat o věrohodnosti zfalšovaného nálezu.

I to mohlo být důvodem, proč zlínské mužstvo nastoupilo do svého posledního utkání letošní sezóny poněkud zaraženě. Přestože na jejich výkonech to nebylo znát, jakoby hráčům v podvědomí neustále kolovala bezmoc, beznaděj a frustrace z předchozích událostí. A když po chvíli na ledě domácích začal vládnout slávistický fantom a neomylný ostrostřelec, bylo o zápase rozhodnuto.

Ani laickému divákovi však nemohl uniknout zjevný rozpor mezi současnými neuvěřitelnými výkony zmiňované slávistické hvězdy a mezi jeho propadákem na olympiádě. Přestože byl v zápase neustále tvrdě a nevybíravě atakován dvěma až třemi hráči soupeře, mnohdy surově a za hranicí pravidel - za což také hosté po právu pykali častým vylučováním - vše ustál v klidu, bez zranění, bez projevů bolesti a ještě se stihl zapsat do statistik u všech branek domácích: dvě vsítil a na čtyři nahrával. Proto se nelze divit oněm konspiračním teoriím, z nichž se nakonec vyklubala holá skutečnost. Arogance, nadutost, faleš, pohrdání soupeřem a zesměšnění fair-play. A to, že slávistickému kouči již před rokem a půl vypršela platnost jeho trenérské licence a nikdo se nad touto skutečností ani nepozastavil, jen podtrhuje smutnou skutečnost o zneuctění českého hokeje, kterému se skandály narozdíl od fotbalu doposud vyhýbaly.

Zlínské fanoušky mohou nyní potěšit pouze dvě věci: veřejné tajemství o prodeji největší domácí hvězdy do NHL mělo své druhé jednání právě při tomto posledním čtvrtfinálovém zápase. Agenti ze všech koutů hokejového světa s nadšením sledovali hru svého potenciálního hráče a zběsile se předháněli ve svých nabídkách. Pouze však do chvíle, než i k nim pronikla zmiňovaná zpráva o pozitivním dopingu, takže znechuceně odešli a slibovali nedozírné následky.

Druhou pozitivní událostí je jistá satisfakce za nešťastné čtvrtfinále, to když tým zlínských juniorů porazil na svém ledě celek Slavie Praha 3:2 a stal se tak mistry republiky, navíc krutou rozhodující brankou v prodloužení, a to Pražané ještě nejprve vedli a následně srovnali skóre minutu a půl před koncem třetí třetiny. Junioři totiž celou sezónu poněkud tápali a nebylo jisté, zda se vůbec probojují do vyřazovacích zápasů. Jistá reminiscence s jejich soupeři v A-týmu je zde více než nabíledni.

Co říci závěrem? Snad jen: bez komentáře.


Případné žalobce upozorňujeme na datum vydání tohoto článku a také na to, že článek byl sepsán právě s ohledem na toto datum :-)
Přečteno: 7875x (naposledy 22.6.2024, 05:46) | Komentářů: 9


Komentáře k článku (9)


Jarda007(07.04.2010)
Dotaz: Dobrý den,
na fans stránkách ševců je článek o tom ,že někdo ze slávistů dopoval
co je na tom pravdy??

Martin

Odpověď: Apríl

Miroslav Michalovský
zdroj: hokej.zlin.cz

klemra(01.04.2010)
muhehe, bomba jen jste tam nemuseli dopsat ten konec o datu, možná by následná diskuze byla ještě srandovnější

luke(01.04.2010)

atemi7(01.04.2010)

SEM!R(01.04.2010)
A co ten výsledek posledního zápasu juniorů, ten do toho patří taky?

PlysaCZECH(01.04.2010)
precetl sem prvni 3 odstavce s naprostou vaznosti a az pak me doslo co je dnes za den...tak to uz je dneska druhy

Kubas(01.04.2010)
jsem šokován.... Tohle se vážně může stát jen v Česku....

No co už.....

Radeček(01.04.2010)

Zawa(01.04.2010)
Nooo ??? Tak to je síla .....


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.3203 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690