Příští zápas
Domácí
ZLN

???
sobota 14.9.2024, 17:30
1. kolo

Tabulka
V P SK B
1. POR 31 9 4 8 178:113 115
2. VSE 29 3 3 17 174:137 96
3. PRO 26 6 2 18 151:130 92
4. LTM 23 4 6 19 163:160 83
5. TRE 20 5 11 16 130:132 81
6. PRE 20 8 3 21 116:118 79
7. JIH 18 7 4 23 139:151 72
8. SLA 19 4 5 24 133:150 70
9. PCE 17 5 7 23 133:139 68
10. SOK 18 5 4 25 128:141 68
11. KOL 16 7 5 24 120:136 67
12. FRM 17 4 5 26 127:152 64
13. ZNO 16 2 5 29 135:164 57
14. ZLN 0 0 0 0 0:0 0
Narozeniny
kuba 36 [18. 4. - 25 let]
s-junior [18. 4. - 25 let]
WENSCA [18. 4. - 53 let]
zakovic [18. 4. - 29 let]
Svátky
Irbis [Valérie]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 17 lety | ... Rozhovory

Radeček :-) ZLÍN 20.12. 2006
Nasměroval mě do své kanceláře, abychom tam provedli další díl seriálu rozhovory se zlínskými fanoušky. Tvrdil, že kdyby se odehrál v hospodě u piva, vypadal by zase jinak, což by mohlo být taky zajímavé. Nakonec jsem dal však přednost střízlivější variantě. RADEK POBUDA, jak zní jeho jméno, se nádherně rozpovídal o všech možných tématech. Byl konkrétní, takže si tam někteří přečtete i své jméno, ale pokud je to v dobrém slova smyslu, není to přece na škodu. U některých otázek i odpovědí jsme se oba svíjeli smíchy, takže doufám, že po přečtení budete na tom podobně. Nuže, už stačí jen popřát hezkou zábavu…

Jaký je tvůj největší zážitek z výjezdu?
Jechch... Tak pro mě je ten ideální zážitek, když nastoupíš do toho plného autobusu, stoupneš si tam, vidíš ty ksichty, jak se na tebe smějou, ťukají si tam vzadu pivy. Počínaje zpíváním s Morem „Já chci být…“ na ulicích, přes řádění na zastávce ve Vítkovicích, po skandování různých pokřiků po skončení utkání ve vítkovické aréně, jak jsme tam haluzově vyhráli 3:0 s Kubou v bráně... Další bych vzpomenul výjezd do Pardubic, kde jsme sice vyhráli 3:1, ale v té osudné sezoně jsme skončili třináctí a fanoušci požadovali hlavu Kožely. Pardubičtí spustili „Naposled, naposled, vy fandíte naposled“, tak tehdá jsem se zarazil, nechápal jsem a vím, že to samé i Řezňa. Pak po tom zápase oni začali skandovat „Ševci“ my „Pardubice“ a začalo se fandit „PardubiceZlín“. Toto bych kvalifikoval jako nejsilnější zážitek. Samozřejmě, když pominu mistrovskou sezonu, tam byl každý výjezd super. Toto byl opravdu takový zážitek, že když mi někdo řekne Pardubice, tak je to první věc, která se mi vybaví. Protože nikde jinde jsem se s tím nesetkal. Možná to bylo tím, že oni měli jisté play off, my měli jisté 13. místo. Oni by nikam nespadli, my bychom nikam nepostoupili, takže ten zápas se víceméně hrát nemusel, ale ta atmoška tam byla naprosto suprová. Potom si ještě vybavuju ten samý výjezd, ale letošní první. Tam se přiznám, že jsem nechal ruce, protože to mě ruce bolely ještě dva dny po zápase. Když si lehce přilnu, tak mi jedou i ty rychlejší fáze. Vím, že i Řezňa se na mě díval a říkal: „Šetři ten buben trochu“. Tu náladu jsem měl správnou. Takže ty nejsilnější zážitky jsou do Pardubic. Jen mě mrzí, že ty vlakové už tolik nestíhám. Jinak pro mě je zážitek každý výjezd.

Jestli jsem si dobře všiml, nejsi moc spokojen s výkony sudích naší extraligy?
Já? (podiveně) Z čeho soudíš? Já jsem s výkony sudích určitě spokojený… (směje se) Né, nikdy jsem to nedělal, třeba jak Timur. Ten dělá rozhodčího, ten tomu rozumí trochu víc. Někdy mi připadá, že má před těma očima nasr… fakt nic nevidí, jako když nepískne metrový ofsajd, samozřejmě tak se vzteknu. Některá blána už to nevydržela, myslím si, že ta palička, která mi praskla, tak praskla kvůli tomu ču… Homolovi. Ale nelibí se to ani klukům, komu by se to taky líbilo, když máš dvakrát více přesilovek, odešli ti klíčoví hráči. Blaťák, Veselka, Balaštík jsou jinde, což pro nás znamená, 40-50 gólů za sezonu je pryč. Spokojený určitě nejsu, ale co už.

Co si myslíš o profesionalizaci rozhodčích?
Abych ti řekl pravdu, moc tomuto pojmu nerozumím, samozřejmě mi je jasné, že by ten člověk by bral peníze za svou práci. Myslím si, že by to mělo zvýšit jejich přesnost a tak dál, ale jestli to bude mít nějaký závratný vliv na chod toho zápasu, nevím. Já si myslím, že ne.

Právě teď máš možnost veřejně ukázat oddanost a věrnost Ševcům. Pusť se do toho chlape…
Baník pi... (hlasitě se rozesměje) V jakém smyslu to myslíš? Kurnik, sis připravil zajímavé otázky.

Řekni úplně všechno, co ti na srdci a na jazyku leží… Nevím, aktivním fanouškem už jsem nějaký ten rok, to že jsem bubeník, neberu nějak extra vážně. Oddanost, je celkem jedno, jestli řveš před plným karlovarským stadionem „Pojď jestli máš chuť a sílu“ nebo v hluku otevřeš tu pusu a zařveš si „Ševci“, myslím si, že je to celkem jedno. Oddanost je pro mě, že dojdu na ten domácí zápas, udělám si ten čas, vezmu si volno v práci, pojedu na ten výjezd, koupím si dres, koupím si šálu, jsem ochoten si vyřvat ty hlasivky na úkor toho, že na druhý den nebudu schopen říct „dobré ráno“ své polovičce, což ani ona mi nebude moct říct „dobré ráno“, protože pojede se mnou. Zkus to upřesnit.

Dobře, položím tu samou otázku, jakou Ramíškovi. Co pro tebe znamená pojem ŠEVCI?
Já si vždycky vybavím výjezdy. Já nevím proč, ale třeba teď se mi vybaví vlakový výjezd před třema sezonama na Plzeň. To nás jelo kotel. Každý o nás věděl. Ševci? Je toho moc, nejsem sice nějak dlouho fanouškem, ale je toho strašně moc. Dobrý útočný, blbost obranný hokej. Útočný, to byl přeřek. Obranný hokej, pod klukama, kteří tomu dávají… prostě ševci! Ty sis připravil otázky…zkus něco, kde se dá líp vykládat.

Máš možnost poskládat pětku hráčů plus brankář a trenér. Kdo s hráčů by to byl podle hokejových kvalit i po stránce lidské?
Jujda! Tak tady si budu protiřečit vzhledem povaha a výkon. Alťáka můžu, ale myslím si, že výkonnostně je na tom možná Ičo líp. Ale zas Iča nemusím, kvůli tomu, že on je prostě…. Na něho zařveme, zvedne ruku, pomalu to vypadá, jako by si poklepával vyrážečkou na ruce. Já jsem měl osobně strašně rád Maříka, když tady hrál, protože sedl na bránu, udělal komedii, prostě byl schopný všeho, Ale asi z hlediska kvality Ičo. Jinak obrana, tam není co řešit. „Hamr“, „Bláto“. Tam je to bezkompromisní. A útok? Balaštík, Leška, Veselý. Nevím, zlatý Pepa Štraub. Toho si já osobně nepamatuju. Melenovský je taková malinká náhrada za Balaštíka. Veselka, to je zase hovado, které letí po penězích. Tam ta povaha je trošku o něčem jiném. Lajna Balaštík, Leška, Pivko by taky nemusela být nezajímavá. Ale asi Veselka, Lešoun, Baláš. A trenér? Tam je to jasné. Myslím si, že na Ernesta (Bokroše) nemá nikdo. Akorát se mi nelíbí, že je takový puntičkář, protože já puntičkář nejsu. Ale jinak Ernesto.

Teď příjde na řadu takové vážnější téma. Nedávno se strhla diskuze o přístupu některých fanoušků k fandění. Co bys chtěl jako člen rady HFC těmto lidem vzkázat? Naposledy a veřejně.
(dlouze přemýšlí) Teď budu mluvit sám za sebe, nebudu někoho buzerovat, ukazovat na někoho prstem, prostě nefandíš, nemáš tady co dělat. Pamatuju si hodně kluků, kteří byli ve fanclubu už dávno, vyšuměli, odešli z fanclubu tím, že přestali fandit. Co jim vzkázat? Já si myslím, že je to TEĎ (důrazně) dobré, to že před Vsetínem to stálo za hov.., jako že to stálo za hov.. (žádá o vyšktání sprostých slov) Myslím si, že je to dobré, kdyby k tomu každý přistupoval, tak jak teď, pokud by v sobě každý zlepšil, bylo by to dobré. Chci, aby ty některé vztahy, které tam jsou, aby vymizely, to by bylo takové moje přání do příštího roku. Pokud jeden nemá rád druhého, co už, s tím nic nenaděláš. Takové ty hádky, které tam jsou, že by být nemusely. Aby to fandění bylo s chutí, aby si někteří uvědomili, že když po nich někdo chce koupit třeba prskavky, že těch 15 korun není tolik. Že když po někom někdo chce, aby o půl paté došel na hokej a ten dotyčný mohl, aby do čtvrt na pět neseděl doma a za pět půl vyjížděl trolejbusem z domu. Můj názor je, že jsme banda dobrá. Vždycky to musí zaskřípat, vždycky!

Před dvěma měsíci tě nečekaně opustila tvá milovaná, drahá a zbožňovaná pravá palička. Už ses vypořádal s tímto faktem?
Já už jsem čekal, co s tebe zase vypadne! Abych ti řekl pravdu, tak s tímto faktem nejsem smířený pořád, protože Blek mi slibuje vánoční dárek v podobě paličky nové, ale samozřejmě už to nebude ta moje krásná, sladká pravá moje palička. Abych ti řekl po pravdě v tu chvíli v uvozovkách trochu potěšilo, protože jsem asi dva zápasy nemlátil a mohl jsem se vžít do role těch, které pořád buzerujeme, že nefandí. Taky jsem zjistil, že to není jednoduché tleskat celý zápas, protože mě bolí ruce víc, než když bubnuju. Řvát celý zápas nejenom na rozhodčí, taky není jednoduché. Díky bohu jsem se podíval po šesti letech na tu druhou stránku toho fandění, jsem rád u bubnu, tam se mi to líbí.

K tomu se ještě dostaneme v následující otázce. Jak jsi prozradil na našich stránkách, jsi zhruba od roku 1999 aktivním fanouškem. Už od úplného začátku jsi bubeníkem?
Abych ti řekl po pravdě, nevím. Řezňa by mi to možná potvrdil, možná vyvrátil. Můj první zápas byl na Karlovy Vary. Vyhráli jsme tehdy 7:4, nebo 7:3. Myslím si, že to byla sezona 1998/1999 nebo 1999/2000. Teď nevím. Na prvním zápase jsem stál pod kotlem na zábradlí, to si pamatuju doted’. Bylo mi 14 let. Je to osm let! Jsem přišel domů a řekl jsem otci, že chci na hokej. Ale přišel jsem s pocitem, jako když přicházíš domů s pětkou v žákovské knížce a řekneš? (napodobuje diskuzi syna s otcem i s totožnou barvou hlasu)
„Tati?“
„No.“
„Můžu na hokej?“
„Jasné, běž.“
„Aha, tak jo!“
Takže první hokej dole, druhý hokej už v kotli u bubnů, třetí hokej komunikace tehdy s Blážou, se nějak jmenoval, ted už nevím. Bubnoval ještě tehdy s Jindrou. A čtvrtý zápas moje takzvané střídání. První střídání na třetinu. První to bylo tak, že jednu třetinu já, dvě třetiny on. Asi po pěti, šesti zápasech už jsem bubnoval pořád. Vetřel jsem se tam dost, to se přiznávám. Taková malá vtěrka jsem byl.

Kdo je tvůj největší kamarád, nebo kamarádka ze zlínského fanclubu?
Čekal jsem, že mi tuhle otázku položíš. Odpovím k údivu některých si myslím, že kamarádi jsou všichni bez výjimky. Všichni. Kamarád je ten, kterého potkáš na ulici, řekneš mu ahoj. I když třeba v životě jsem si nevykládal o věcech s některými lidmi, třeba s paní Lečovou, jak jsem včera chlastal s klukama v hospodě a naopak třeba s Palkem si nebudu vykládat, o tom co budu vařit zítra k večeři. Nebo s knězem zpívat „já už chci být…“ Toto by asi nějaký smysl nemělo. Kamarády mám úplně všechny, i přesto, že nás je tam už 99. Znám díky bohu všechny, zatím mi chybí jeden člověk, což je Vanďas, kterého poznám díky bohu ve Varech. S ním jsem se osobně neviděl. Jinak s Klemrou, s Oslíkem už nám chybí jenom ten panák. Všechny ostatní snad znám. Největší kamarádi, nejsem zastáncem toho, jak jsme ve třetí třídě říkávali „Ty si můj nejlepší kamarád“. Dá se říct, že takoví ti lepší kamarádi jsou ti, se kterými jezdím na výjezdy. S něma jsi pořád. Vypiješ si s něma, občas tě někdo táhne na pokoj. To jsou taky dobří kamarádi. Řidič, díky!

V jednom z legendárních článků se autor zmiňuje, že jsi vedoucím na letních dětských táborech. Můžeš být konkrétnější?
Panebože, z kama jsi to vyhrabal tady toto…? Jo, tak jsem členem pionýra. (opatrně) Pro některé, když jsme řešili včera ten sraz fanoušků, tak se tomu strašně smáli. Na pionýrské tábory už jezdím nějakých 16 let od mých šesti let. Vedoucího dělám od svých 18 let. Jo, je to pravda. Já mám děti rád, kromě vlastních. Strašně rád. Baví mě práce s děckama. Stejně tak jsou ostatní členové fanclubu, někteří ani možná neví.

Co říkáš na nový kalendář Ševců? Tvá obliba k jednomu nejmenovanému songu od Tří Sester je společensky známá…
(hlasitě se rozesměje) Abych ti řekl pravdu, mám koupené dva kalendáře už asi týden, ale zatím jsem neměl možnost je vidět, protože leží u Jardy v kufru. Co jsi myslel tou narážkou na song od Tří Sester?

V autobuse zní docela často a většinou z tvých úst…
To je Moreho práce, to More, já nemám silný hlas, to moje práce není…

Ale přišel jsi s tím ty…
Kdybych věděl, kde jsem to slyšel poprvé. Ve Vizovicích na Trnkobraní, tam jsem čekal kvůli tomu. Ale poprvé jsem to slyšel v rádiu v nějaké hospodě. Strašně se mi to líbilo, ale nevěděl jsem, od koho to je. Trvalo mi asi měsíc, než mi kdosi řekl, že je to od Tří Sester. Právě když jsme byli na Trnkobraní a už jsme chtěli odcházet, tak se objevil na podiu Fanánek a řekl, že zahraje šest písniček, z toho druhá byla Homosexuál. Chtěl jsem zapařit, ale byla mi zima, tak jsem seděl na lavičce. Je to rytmická písnička, mně se líbí.

Co na to říká přítelkyně Hanka? Asi není moc nadšená, nebo to bere s humorem?
Ta to bere naprosto s humorem, jsme už spolu nějakou dobu. Já si myslím, že je zvyklá. Doufám. Snad. Možná.

A jak jste se poznali?
To jednou na hudebním táboře… (zase se směje) ve spojení s těma děckama, protože ona taky dělá vedoucí. Poznali jsme se na táboře. My jsme šli na výpravu, kde jsme měli instruktorské zkoušky. Sedělo se na louce, popíjelo se, kdesi cosi, nějak a tak. Já jsem se tam aktivně bavil s jednou slečnou, ta mě potom dá se říct nějak tak lehce odkopla, že je zadaná. Nějak jsem se srazil s Hančou a od té doby už…“

Kolik je to let?
Je to, abych ti to řekl přesně, chtěl jsem si to spočítat. (vyvodí nesrozumitelný zvuk, něco jako když produkuje čert) Moc, šest a půl roku.
Přečteno: 6016x (naposledy 18.4.2024, 20:01) | Komentářů: 4


Komentáře k článku (4)


Radeček: jujda(24.12.2006)
to miroos: ha ha ha ha vole :))

to dáreček: tak nemůžu vše prozradit ty moje bukvičko růžová ( zelenáááá)

to more: ale jdi ty jeden...

More: já už chci býýýýýýýýt(24.12.2006)
Jak moreho prace?? :))

Dáreček: Radeček(23.12.2006)
tak ty ja chci byt neberes vazne a jeste to svadis na jine no pockej od ted nic nebude :))

miroos: Radeček(23.12.2006)
Hele a jaká byla tvá oblíbená hra, když jsi byl malý? Já jsem slyšel něco o tom, že na hru na schovávanou nedáš od jisté doby dopustit :D


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.8792 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-???, 14.9.2024, 17:30]
Dnes slaví:

Ondřej Němec40 let