Minulý zápasPříští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PCE
sobota 24.2.2024, 18:00
50. kolo
Domácí
PRE
Hosté
ZLN
středa 28.2.2024, 17:30
51. kolo

Tabulka
V P SK B
1. POR 30 8 4 7 166:104 110
2. VSE 28 3 3 15 166:125 93
3. PRO 23 6 2 18 140:126 83
4. LTM 22 4 5 18 153:149 79
5. TRE 20 5 9 15 125:123 79
6. PRE 19 7 3 20 108:113 74
7. ZLN 17 5 11 16 122:130 72
8. JIH 17 7 3 22 130:140 68
9. SOK 18 5 3 23 121:128 67
10. KOL 16 6 5 22 111:123 65
11. PCE 15 5 7 22 125:134 62
12. SLA 17 3 5 24 122:144 62
13. FRM 16 4 5 24 119:141 61
14. ZNO 15 2 5 27 126:154 54
Narozeniny
Aja [23. 2. - 33 let]
Karitka [23. 2. - 36 let]
PanTucnak [23. 2. - 36 let]
Plhalsky [23. 2. - 35 let]
Richard [23. 2. - 32 let]
Surka [23. 2. - 36 let]
vasan23 [23. 2. - 40 let]
Svátky
jurenas [Svatopluk]
svatousek [Svatopluk]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodLuke | před 13 lety | ... Výjezdy

Je šest hodin ráno a mně zvoní budík. Jakožto vzorný student se výdávám do školy, ale v baťohu mám i dres a šálu, jelikož už se nestihnu vrátit po škole domů. Dopoledne uběhne celkem rychle a než se naději, tak už je dvanáct hodin. Říkám učitelce angličtiny, že už potřebuji jít, protože jedu do Pardubic za rodinou. Učitelka se značně pokřiveným obličejem svolí a já se vydávám do víru velkoměsta. Při odchodu ještě slyším pár narážek od spolužáků, kteří vědí, že jedu na hokej. „Užij si to v Pardubicích s rodinou!“(smích)

12:15 už stojím na zastávce Náměstí Práce a čekám na příjezd trolejbusu č.2 ve kterém by už měl být Dim společně s Venďas. Trolejbus přijíždí. Nastupuji do trolejbudu a u dveří vidím sedět Venďas s Dimem. Připojím se tedy k nim a slušně pozdravím „ Nazdar ševci.“ Cesta do Otrokovic probíhá v poklidu vykládáme o hokeji, škole a vůbec o všem. Najednou Venďas zazvoní telefon. Kdo jiný by to mohl být než další účastník výjezdu Ešli, která k nám přisoupí až v Hulíně. Telefonují spolu asi deset minut a to nám to už s Dimem nedá, tak se zeptáme, proč spolu teď volají, když se za půl hodiny uvidí a pak spolu budou celý den. Na to Veňdas blesku rychle odpoví: „Dlouho jsme se neslyšeli, máme absťák!“

Do Otrokovic příjíždíme cca ve 12:50.Ještě máme něco přes půl hodiny času, tak si jdeme s poklidem koupit lístky. Lístky jsou koupeny a jdeme si koupit něco ne pití a Venďas něco k snědku. Jde na ní vidět, že už má trému(předvýjezdovou). Venďas si dá ještě jednu kouřovou, pak už se přesunujeme na nástupiště a čekáme na příjezd vlaku.

Asi 13:25 přijíždí vlak a my už celý natěšení nasedáme. Hledáme nějaké volné kupéčko v přední části vlaku. To se nám nakonec povedlo, tak usedáme na značky. Chvíli mi trvá než vytáhnu těch 8 piv a flašku z batohu, potom se ještě oblečeme do kroje. „A je to.“ můžeme vyrazit. Najednou si k nám přisedá nějaká slečna. Nechceme ji vyhazovat, tak ji tam necháme sedět, ale po té co si podrobně prohlédne nás a pak flašku a plécháče na stolečku, tak to vzdá a odchází. Přijíždíme do Hulína. Venďas už vykukuje z okínka a hledá mezi nastupujícími Ešli. Hledá no spíš na ni volá: „Ešli tady jsem, tady!“ Samozřejmě Ešli nás vidí a nastupuje do našeho vágonu. Připojí se k nám a můžeme vesele pokračovat směr Pardubice. Otevřeme si pivka a připíjíme si na tři body. To ještě netušíme, že je opravdu přivezeme. Vanďas vytáhne dvoje lentilky a všem nabízí. Ešli se ujme krabičky a vybere žluté a modré, které si pak s lehkostí šoupne do pusy. Cesta v poklidu pokračuje popíjíme a posloucháme písničky na mém telefonu. Čím více se blížíme k Pardubicím, tím jsme více nervozní, hlavně někteří. Dvě zastávky před Pardubaka už začínají do vlaku nasedat i fanoušci Pardubic. Vše se, ale obejde bez problémů.

Je 16:00 a my vysedáme z vlaku. V poklidu se vydáváme na cestu městem k ČEZareně. Přicházíme k areně, kde na nás už čeká Jarka(Dimova mamka). Ešli a Venďas si odkládají věci do auta, jelikož po hokeji míří k Jarce do Chrudimy. Tam přespí a do zlína pojedou až v sobotu na poledne. Poté se vydáváme do hospody kousek od zimáku. Zde je už i další posádka zlínských fanoušků v čele s Nikou. Ani si nesednu na zadek a už mi volá pan Šolc, že mu zbyly ještě tři lístky. Vydávám se tedy s Dimem na vrátnici. Tam nám pan Šolc předá lístky poděkujeme a z dálky na nás pak ještě křičí: „A pořádně se snažte!“ na což mi odpovíme: „ No vy se taky snažte!“ Vracíme se zpět do hospody. Jeden lístek si nechávám, další dávám Nice a jeden Ešli. Sedíme popíjeme, pokecáváme a čekáme na začátek utkání. Asi o půl šesté se přesunujeme ke stadionu. Ostatní členové si koupí lístek a můžeme jít dovnitř. Jdeme do sektoru hostů a hledáme výhodné místo. Po chvilce se usídlíme a už jenom čekáme až to vše vypukne. Zatím jsme v sektoru sami. Deset minut před začátkem se do sektoru začnou loudit i ostatní ševci. Nakonec se nás tam sejde něco kolem 40( přesně jsem to nepočítal).

Hokejisté obou týmů nastupují na ledovou plochu za ovací svých fanoušků. A je to tady úvodní buly zápasu bylo vhozeno. V první třetině se oba týmy spíše rozehrávaly. Pardubičtí si vypracovali pár slibných šancí, ale všechno to pochytal výborný Duba! Ke konci třetiny se dostal do šance Petrl Leška, ale na Růžičku nevyzrál. Konec první třetiny 0:0!

O přestávce jdeme ven na kouřovou( já teda nekouřím, ale tak zašel jsem si na čaerstvý vzduch). Venku prší a všichni se schodneme, že to prší štěstí ševcům. Na Venďas už venku čeká ikona Pardubic(jak se posléze dozvím) Olívek. Poté jsme ještě navštívili Fan Shop. Mimochodem měli tam ještě náš Dres RI OKNA i přesto, že už jsme dva roky PSG. No a potom už zase pěkně honem na značky začíná druhá třetina.

Ze začátku druhé třetiny si ševci vytvořili celkem dobrý tlak, který vyústil v přesilovku. Na led přicházím první fomace vedená Lešounem.

Gooooooooooooooooooooooooooooooool!!

V čase 22:47 se trefuje z mezi kruhů kapitán Jarda Balaštík 0:1. Poté přichází dva tresty pro ševce v rozmezí deseti minut a Pardubice se dostanou na koně. Když už konečně máme hrát přesilovku, tak zbytečně dostaneme trest za příliž mnoho hráčů na ledě. Hraje se 4 na 4. do konce třetiny už moc šancí nemáme ba ještě nebídne soupeři dvě přesilovky a ten se dostane ne koně. Ještě že druhá třetina končí. Trest Standy balána, ale rozdělila siréna a tudíž začneme tečtí část v oslabení a to ještě téměř celé dvě minuty.

Nevím co si hoši po zápase z KV řekli, ale když ZV tvrdil, že by jsme měli přestat zbytečně faulovat, tak jsem myslel, že to už bude v pohodě. Jenže jsme se ve druhé tetině nechali několikrát zbytečně vyloučit a byly z toho nebezpečné přesilovky soupeře, které jej dostali do tempa a posléze do tlaku.

Druhá pauza se linula ve stejném duchu jako ta první. Venďas tak dlouho valila do Olívka ať jde s náma do kotle, že nakonec svolil..

Třetí třetina začal pro nás velmi smolně když jsme ještě v oslabení inkasovali gol a bylo vyrovnáno v čase 41:44 se trefil Martin Bartek 1:1. Každopádně to byl takový malý zázrak. Všichni víme, že se Pardubicím letos v přesilovkách daří a tohle byla až sedmá přesilovka, kterou Pardubice využily. Domací se začali tlačit do útoku a byla z toho velká šance Václava Kočího, která naštěstí pro nás skončila kousek od tyče Dubovy branky. Pardubice byly v laufu. Domací kotel to vycítil a začal svůj tým hlasitě hnát dopředu. Jenže začali skandovat něco co neměli. „My chceme goool, my chceme gol!“ Na což se Řidič naštval a zařval „My Vám ho dáme!“ No a tak se taky stalo.

Gooooooooooooooooooooooooooooooool!!

Michal Důras našel krásně volného Ivana Rachůnka a ten v čase 43:43 trefil parádně horní rožek Růžičkovi branky. 1:2 Pěkně jsem si s Ešli po vstřelené brance hned vzpomněli na Radečka. Jak musí být asi rád, že jeho oblíbenec dal zase gool. Hned po vyvolání jména střelce jsme škodolibě začali řvát: „ Už ho tam máte!“ Hned se ozvala nějaká slečna se spodní části sektoru: „ No nevím jak vy, ale já ho tam teda rozhodně nemám!“

Neskutečné se stalo skutečností.

Gooooooooooooooooooooooooooooooool!!

Po 34 vteřinách dostal Pavel Kubiš přihrávku do jízdy od Tomáše Sýkory a v čase 44:17 zvýšil na 1:3. Náš minikotlík byl v tu chvíli jako v extázi. Řvali jsme, křičeli a všechno možné. A ševci se rázem dostali na koně. Poté jsme dostali ještě výhodu tří přesilovek prakticky za sebou. Akorát jedne byla dopněna faulem Standy Balána, který usedl na trestnou lavici již potřetí v tomto utkání. Takže se hrálo 4 na4. Bohužel se nám ani jednu z přesilovek nepodařilo využít. A toho využili domácí, když se dva hráči domácích dostali do přečíslení dva na jednoho, tak to vypadalo dost špatně, ale nakone to dopadlo dobře a jeden z našich obránců( teď už přesně nevím kdo) zblokoval přihrávku na úplně volného hráče soupeře. Naše euforie vrcholí po střele Jardy Balaštíka rozhodčí ukazuje, že je to gol. V tu chvíli střelu nikdo z nás neviděl, tak jsme se začli radovat až posléze.

Gooooooooooooooooooooooooooooooool!!

V čase 53:13 střílí Jarda Balaštík svůj dvousetpadesátý gol v extralize a zapisuje se tím to klubu střelců. Sektorem zní píseň Vyskoký Jalovec!! Ale víme, že to ještě nebude jednoduché a to nám dokazují domácí hned po buly, když se dostanou do útočného pásma a pěkně nás sevřou. Nakonec v čese 56:50 střílí jan Starý gol na 2:4.

Menší vsuvka po vstřelení druhého golu domácích přiběhne k plexisklu, které rozděluje sektory domácích a hostujících fanoušků nějaký malý klučina. Mohl mít tak deset let a začal na nás ukazova prostředníček. Tím si, ale podepsal ortel. Ihned za ním vyrazil jeden z policistů a začal na něj řvát. Hoch se sklopenou hlavou nedobrovolně musel opustiti domácí kotel. Tohle si za rámeček asi nedé. Aspoň bude pro příště vědět jak se má chovat. Teď už ale zpět k hokeji.

To je teprve nápor. Po faulu Siváka si domácí berou oddechoví část aby nastřádali nějaké ty síly do závěrečného tlaku, který posílí odvoláním brankáře.Záčíná přesilovka domácících 6 na 4. Pardubice nás sice zamkly v útočném pásmu, ale nedaří se jim vytřelit puk na Dubu a to je hlavní. Půl minuty před koncem končí naše oslabení a už to začíná vypadat hodně dobře ještě poslední zámek domácích, ale to už se skore nemění! Zní siréna a můžou začít osalvy. „Hoši děkujem, hoši děkujem“ se ozývá z našeho kotlíku. Ševci nám děkují a my děkujeme jim. Hvězdou zápasu se stal po třetí ze čtyř posledních utkání Ivan Rachůnek(Něco pro Radečka)!

V poklidu opouštíme sektor hostů za doprovodu chorálu Naši hoši od Dřevnícééé... Venku se loučím s Ešli, Venďas a Dimem a odcházíme se Říďou a jeho kamarády k autu, které stojí za rohem.

Ze začátku zažijeme malé drama, když se nám nějak nedaří otevřít kufr od auta, ale to se nakonec povede a konečně můžeme usednout do vozidla. Vydáváme se směr Zlín. Čas odjezdu z Pardubic je asi 21:15. Cesta se line v poklidu bez nějakých větších problémů až na mlhu, která nás doprovází asi pět kilometrů zhruba 50 km od Olomouce. V autě je hrobové ticho jen nám hraje tiše rádio a najednou se ozve jeden pasažér ze zadu: „ Máme tři body, kur*áá!“ Asi dvacet kilometrů od Olmiku stojíme na benzínce a najednou kolem projíždí bus s hokejkama, tak chlapci rychle dokouří a vyrážíme na stíhací jízdu ševců. Řidič jakožto správný řidič na to dupne a pár kilásků před olmikem je máme. Chystá se akce „Š“(ŠEVCI). Řidič: „Až řeknu, tak stáhnete okínka a začnete řvát mávat a všechno, já budu troubit.“ A tak se i stalo jedem vedle ševců stáhnem okínka křičíme, troubíme, máváme šálama! V buse byla před naším příjezdem úplná tma, ale po našem průjezdu se tam pár světel rozsvítilo a dokonce na nás řidič i zatroubil. Takže akce se povedla, ale asi jsme ševce vzbudili.

Přijíždíme do Zlína vysazujem posádku. Já jsem jako předposlední a řidič mě vyhazuje u Barcuchů na parkovišti. Domů to mám kousek, takže to je v pohodě. Vyjdu kopec a jsem doma. Valím se opláchnout a hurá do peřin.

Krásný výjezd s výhrou a třemi body. Děkuji všem účastníkům a doufám, že takových výjezdů bude čím dál víc.

Díky Ševci!!2 4
Pardubice Zlín
Diváci: 8544 (84% kapacity stadionu)
Hráno: 7.1.2011, v 18:00, ČEZ Arena, Pardubice


Přečteno: 5993x (naposledy 23.2.2024, 14:11) | Komentářů: 4


Komentáře k článku (4)


Chico: luke(22.01.2011)
Díky za článek. Nicméně mé a jistě ne jen mé češtinářské srdce pláče... Tolik hrubek a překlepů - přitom stačí si to po sobě v klidu přečíst. Každopádně je to začátek, příště to bude jistě lepší

luke(22.01.2011)
Tak to dopadá, když na chvilku odejdete od počítače. Hned tam vleze máti a napíše tohle : to jsem teda nevěděla že mame doma spisovatele jen tak dal mamka... Já se z ní po.eru...

luke(21.01.2011)
to jsem teda nevěděla že mame doma spisovatele jen tak dal mamka

Zaorik7(21.01.2011)


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.7321 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PCE, 24.2.2024, 18:00]
Dnes slaví:

Tomáš Kapusta57 let
Michal Pšurný38 let
Roman Pšurný38 let
Pavel Rajnoha50 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 688