Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
BacisDeSlice [25. 5. - 33 let]
čaja-16 [25. 5. - 35 let]
Janda [25. 5. - 32 let]
Týna [25. 5. - 32 let]
Ševča [25. 5. - 63 let]
Svátky
Dnes slaví: Viola

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodKuba36 | před 12 lety | ... Výjezdy

Tento report z předposledního výjezdu sezóny 2011/2012 sepsal Kuba36, který se jakožto žák nyní sedmé třídy tímto stává momentálně nejmladším reportérem lokálních hokejových internetových médií. Přejme mu mnoho úspěchů na poli necenzurované žurnalistiky i mnoho tvůrčích nápadů do dalších let!

VÝJEZD DO VÍTKOVIC

ANEB

TOHLE NENÍ SLOHOVKA!


Začal bych asi tím, že na hokej do Zlína nechodí hokejoví a už vůbec ne zlínští fanoušci. Když jsme šli totiž pro bubny, tak jsme si všimli v kotli nálepek Baník Ostrava, GKS Katowice a tak. Dost divné.

Tentokrát žádné problémy u odjezdu. Na nikoho se nečekalo, nikdo očekávaný nechyběl. Vlastně chyběl akorát Radeček, který si užíval na dovolené a tak úvodní přivítání na výjezdu se nekonalo. Ale chyběly i další opory našeho HFC a to zejména Timur a Tommy. No, ale zvládli jsme to i bez nich. Vyrazili jsme.

Už při odjezdu od zimáku zapomněl Blek informovat pana Mikesku, že nesvítí. Po chvilce cesty jsme se ujistili, že všude je sníh, jenom ve Zlíně ne. Krátce před Sirákovem se spustila diskuse, kterou vedl Legendární Vůdce se Zvolenem. Říkali, že pod Zlínem kdysi bylo teplé tropické moře a pod Sirákovem ledovec. To by prý vysvětlovalo, proč vždy ve Zlíně není sníh a všude jinde je. To moře prý bylo pod Zlínem už od dinosaurů a tak se brzo spustila zajímavá debata o dinosauřích hovnech. Jejich hovna prý byly veliké jak autobus a dinosauři prý vymřeli tím, že ty jejich hovna ovlivnily atmosféru metanem. Stručně, jasně: žádný meteorit je nezabil, chcípli ve svých sračkách.

No, poté jsme se soustředili na další úkol, a to vyjet na obávaný Sirákov. Na ten jsme vyjeli bez větších problémů a tak jsme to brzo napálili do Vsetína. Začaly tedy normální pokřiky na Vsetín, jako vždycky. Když jsme ve Vsetíně odbočili na Ostravu, tak se stalo něco, co by nikoho nenapadlo ani v tom nejhorším snu. Na křižovatce vypověděl smlouvu autobus. V tu chvíli všichni dostali strach, že zůstaneme stát zrovna u Vesanů na nadjezdu. Naštěstí zkušený pan Mikeska dokázal nastartovat a rychle jsme ujížděli pryč. A hned bylo:

"Jedeme, Ševci, jedeme!"

Ale zas tak rychle jsme nezdrhali, protože jsme ještě chtěli vidět ty vystěhované Romy tam z té jejich periferie. Když jsme se přiblížili, pan Mikeska řekl, že už tam mají zatažené záclony, tak se hned spustily reakce. Ta nejlepší asi byla:

"Záclony nemůžou být zatažené, protože už jsou spálené!"

Projeli jsme tedy kolem a periferie byla opravdu prázdná a tak následovalo:

"Čo vás tak málo, vy kurvy, čo vás tak málo..."

Za Vsetínem následovala zastávka na benzince. Všichni se vychcali, všichni si oplodnili kóřku (zapálili si), a všichni si nakoupili zásoby. Hlavně Legendární Vůdce, který měl jako vždy bagetu. Tahle benzinka měla ale jeden problém a to ten, že se sem asi z periferie přestěhovali ti Romové. Mrazák s bagetami byl totiž totálně vyrabovaný. Teda až na dvě. Jednu z nich si vzal právě Legendární Vůdce a prý byla dobrá i přes to, že byla prošlá jeden rok a pět dní. Také tam byl v jednom regálu klakson na kolo a tak si každý musel zkusit, jestli funguje.

Fungoval.

Při odjezdu z benzinky Zvolen znovu zkontroloval pana Mikesku, jestli svítí. A když už jsme tedy byli u těch Romů, tak nám pan Mikeska řekl vtip:

"Rom dělá autoškolu a udělá přestupek. Učitel se ho zeptá, víš, co tam bylo za značku? A Rom odpoví: Jo, byla kovová, stříbrná."

Po delší době jsme se blížili k další pravidelné zastávce Benzina. Tam, jak jsou ty dvě, vždycky jedna na každé straně dálnice. Vedoucím zájezdu je sice Alien, ale ten byl moc vzadu, tak pan Mikeska udělal vedoucím Legendárního Vůdce a prý, jestli budeme zastavovat, ale Legenda se jenom zašklebil a jeli jsme dál. Přední čtyřka se dohodla, že jak někdo dojde s dotazem na benzinku, tak odpovíme: Ta už je dávno v prdeli. Asi za minutu právě s dotazem na benzinku došel Wamp a bylo mu tedy za velikého výtlemu sděleno:

"Ta už je dááávno v prdeli!"

a pan Mikeska dodal:

"Kdybys přišel o minutu dřív, tak bychom zastavili."

Bylo tedy dohodnuto, že na další benzince zastavíme. No, byla to jen likvidační odpověď, tak asi za 2 minuty se přišel zeptat i Bilkins. Tomu jsme taky slíbili, že hned na první benzince zastavíme. Po pár minutách přišel Bilkins znovu ze stejným dotazem. Tak jsem mu tedy sdělil provokativní ale zároveň i pravdivou odpověď, že už jsme od jeho předchozí návštěvy minuli čtyři.

Přiblížila se pátá benzinka a na té jsme měli v úmyslu jen přibrzdit a pak to naschvál zase rozjet, ale to už i pan Mikeska byl proti. A tak se dočkali výpitci zastávky. Já, Legenda a Zvolen jsme se šli podívat, jaký výběr baget má tahle benzinka. Měla tedy podstatně větší a Legendární toho hned využil. Když jsme šli k autobusu, tak nám Krtek, druhý nejmladší účastník výjezdu, ukazoval hrubou motorku, kterou tam měli na střeše toho bistra, co bylo propojené s benzinkou. Krtek nám říkal, že zbytek cesty do vítkovické ČEZ arény se dopraví na té motorce. Super nápad, akorát že ta motorka byla vytesaná z nějakého dřeva. Tak se Krtek rozhodl pro výhodnější řešení a jel autobusem. Už jsme odjížděli, když ještě přibíhal Zvolen, který si nesl brambůrky. Pan Mikeska ho varoval, že bude tanec, pokud najde jedinou ertepli na zemi. Zvolen mu to ale bleskurychle vrátil dotazem, jestli pan Mikeska svítí.

Krátce za benzinkou se opravovala cesta a tak tam byly hrby. Začali jsme poskakovat a ze zadní části busu přišly dotazy, kudy to jedeme. Zazněla odpověď, že Romové kradou už i cestu. Zanedlouho jsme dojeli k vítkovické ČEZ aréně a hlasitými pokřiky Lukeho:

"ŠEVCI! ŠEVCI!"

jsme si hned získali pozornost pořadatelů. Pak byly další pokřiky a i když řval jenom Luke, Oggy, Čuřin a ještě asi dva další, tak to bylo hodně nahlas, až se i ozvěna vracela.

Wamp šel koupit lístky a pak je rozdal příslušným osobám. Z ostravské zimy jsme vstoupili do vyhřáté Arény. Legendovi tentokrát prošel držák na buben, který mu třeba minule nepustili. Ale měli tam ti sekuriťáci kolem toho blbých keců furt. Neprošly ale jiné věci, jako třeba dřevěný držák na vlajce. Shodli jsme se tedy na tom, že u nás ve Zlíně na ZS Luďka Čajky projde i zbraň hromadného ničení a jinde nám neprojde nic. No, život není fér.

Po vstupu do arény jsme si všimli opět slavných Vítkovických novin. Někteří jim věnovali pozornost nebo spíš těm prodávajícím dívkám a jiní zase mířili hned do sektoru hosté. Všichni nakoupili nezbytné zásoby pro úvodní část utkání a umístili se. Do ČEZ arény nadále proudily davy lidí, mezi nimi i malinká část zlínských příznivců. Nutno dodat, že skoro celou cestu do Ostravy se zpívaly chorály a tak se doufalo, že se bude zpívat i na hokeji a ještě líp, za zlínského vedení.

Jenomže to vedení nebylo tak jednoduché. Hned na začátku první třetiny do nás Vítkovice vletěli a my jsme mohli tak akorát vyhazovat. Až po několika minutách jsme se poprvé rozjeli na Šindeláře, ale nic z toho nebylo. Pak nám vyloučili Larryho a to ještě domácí řvali, že byl další faul. Napřed se Vítkovicím nedařilo, ale pak už to rozjeli a moc nechybělo, abychom dostali gól. Béďa Köhler tam dobře padl do jedné střely a vítkovický kotel hned: "Měls ho zabít!" Pak už hrajem v plném počtu, ale i když jme v pásmu, tak nám puk hned sebrali a jedou na Sedla, který skočil po puku těsně u brankové čáry. Další střely na naši branku, až konečně máme puk my a jedem na Vítka. Napřed Leša, pak Béďa, potom ještě Vlašák, ale zas nic. Tak jdem zas do oslabení, je to Jirka Ondráček. Vítkovice to ale kazí a oslabení se nám povedlo.

Ve druhé komerční přestávce roztáhl domácí kotel obrovský transparent. JSME HRDÍ NA HISTORII A VĚŘÍME V BUDOUCNOST. Mělo to být připomínka na 60 let o d prvního titulu mistra republiky ve Vítkovicích. Jak rychle to vyvěsili, tak to zase sbalili. Nebo spíš roztrhali, tak se jim smějeme, protože my si našich transparentů vážíme.

Zbývá pět minut do konce první třetiny, střídají se útoky, ale domácí jsou u nás o moc častěji než my u nich. Úplně jsme ztichli, když se těsně před koncem třetiny Šedivý dostal sám před Sedla, ale natřikrát netrefil.

O pauze jdeme do bufetu a tam mě překvapuje, když nám seberou vršky z Mirindy. Prý abychom s tím neházeli. Tak to si příště vezmu svůj vršek. Na ledě tančí roztleskávačky a všichni na ně čumí.

Ve druhé třetině jsme na domácí vletěli zase my, ale nedařilo se nám. Aspoň že jsme je donutili chvíli jenom vyhazovat puky. Pak máme konečně přesilovku, tak hned skandujeme: "To není možné!" Hned střílí Peťa Zámorský a minul jen těsně. Konečně hrajeme pořádnou přesilovku a Vítkovice jenom vyhazují. Nakonec se ubrání, ale pořád zůstáváme v pásmu. Pak ujedou Vítkovice a jejich útok skončí naší posunuto brankou. Sedlo se vzteká na sudí a cosi jim tam ukazuje. Domácí ale řvou, ať ho vyloučí, že si to posunul sám. Pak se to chvíli přehazuje ve středním pásmu, ale najdnou nám vyloučili Lukáše Galvase a za chvíli dostane ještě Beďa Köhler trest za zásah do hlavy a krku, takže má ještě k tomu desítku. Tak to už je moc, to už řveme na sudí, ale nic to není platné. Bráníme ale dobře, ještě tam nějakého Vítkovičáka pěkně obtiskli na mantinel. Domácí zase řvou, ale pískat se už nebude. Potom jsme vyhodili, Řezňa prošel přes dva hráče a ti ho faulovali, tak je to 4 na 3. Za chvíli se vrací Galvas a je to 4 na 4. A pak máme ještě chvilku přesilovku, ale góla jsme v ní nedali. Místo toho jedou na nás dva na jednoho, ale taky nedali. Máme další přesilovku a v ní Holas si perfektně najel, ale zblízka už nedal. Tak se to vrátilo zase k nám a i když Sedlo chytil, tak Leša prý vysoká hůl, tak těsně před koncem druhé třetiny jdeme zase do oslabení. Ubránili jsme to.

Ve druhé přestávce se domluvíme s těma třema, co stojí přímo pod bubnama, ať se posunou. Řezňa na ně sice trochu řval, ale poslechli ho. Tak dole zůstali akorát Oggy, Bilkins a Luke a rozeřvávají náš kotel.

Na začátku třetí třetiny domácí ještě dohrávají tu přesilovku. V ní jsou současně vyloučení Burger a Veselka a tak se pořád hraje 5 na 4. A Vítkovice nás zase ostřelují, ale Sedlo pořád výborně chytá. Párkrát za sebou jsme ho teď vyvolali. Nakonec se hokejkám podařilo vyhodit a jsou zase v plném počtu.

Pak jsme získali přesilovku, ale přitom se stala zajímavá věc. Napřed ukázal sudí výhodu a Sedlo jel honem na střídačku. Ale než tam dojel, tak zapískali a přerušili hru. Prý že náš hráč, co za Sedla naskakoval, byl na ledě dřív. A hrubě to okomentovali:

"Hra byla přerušena pro naskočení hostujícího hráče před brankářem."

Normálně by nás vyloučili za příliš mnoho hráčů na ledě, ale naštěstí jsme měli výhodu, tak se jenom přerušilo. Tahle přesilovka se nám vůbec nepovedla a málem jsme v ní dostali gól, ale naštěstí to dobře dopadlo. Potom jsme se nasrali, protože nám odpískali hru v šesti, ale střídající hráč už byl dávno z ledu pryč! Tak bráníme oslabení a Vítkovice jsou stále otravnější. Domácí je hlasitě povzbuzují. Kotel rozeřve: "Fandí celá hala!" a úplně celá ČEZ Aréna zvedne ruce nahoru a tleská: "Vít-kovi-ce!". Je jich tady 6885, prý nejvíc v této sezóně. Tohle se u nás doma asi nestane.

Teď už se naši jenom brání a furt vyhazujou. Rosťo, vykašli se na už to! My chceme hokej! A zas po Sedlovi střílí a my se jenom bráníme. A pak jdeme těsně před koncem ještě do oslabení. Naštěstí jsme vyhodili, pak Čajda ještě ujel a pálí na branku, ale minul. Vítkovice si berou oddechový čas a pak na nás znovu vletěli. Sedlo naštěstí všechno pochytal a domácí se vztekali, když tam sudí nechali hodně dlouho hru bez přerušení, i když to u mantinelu už dávno zašlápli. A je tu konec třetiny, u nás máme radost, že jsme získali aspoň bod, tak teď jenom nedostat a zkusit urvat i ten druhý.

V prodloužení se dohrává naše oslabení. Jenom co skončí, tak Linhart bere puk a jede na Šindeláře, ale netrefil. Pak se k nám Vítkovice přestěhovaly a zase nás ostřelujou. Sedlo všecko pochytal a tak budou nájezdy.

Začínají domácí. Slovák Šedivý, kterého Sedlo moc nezná, se hned trefil mezi betony. 1:0. Za nás jede Holas, ale ta jeho pověstná klička k tyčce mu nevyšla. Tak teď jede Ujčík, ale Sedlo chytá. Další neznámý, Pohl. Nedal. Za nás jede Béďa Köhler, domácí na něho pískají a nadávají ale Béďa srovnává! 1:1! Teď se otočí pořadí nájezdů a jede znovu Béďa. A znovu dává! A ještě si dovolí kolečko kolem kotle domácích a ukazuje jim prst na puse, jakože mají být už zticha. Za Vítkovice teď jede znovu Ujčík a tentokrát dává. 2:2. Za Zlín jede Leša, jede úplně jinak a přepálil to. Znovu jede Ujčík a nerozhodl ani teď. Za nás jede Béďa, už potřetí, tak to řveme na Rosťu, protože třikrát za sebou dal akorát Leša a ještě po haluzi. Béďa samozřejmě nedal a tak Vítkovice poslali toho Šedivého, který dal první gól a ten se taky trefuje, takže je to 3:2 a po nájezdech 1:0 pro domácí.

Skončilo utkání a všichni se rozutekli i přes to, že sekuriťáci říkali, ať jdeme pak všichni naráz. No jo, jak po domácím utkání, když všichni zdrhají do hospody. Tak Zvolen, já a Legenda sbíráme všechny věci. Alespoň, že Bilkins vzal tu vlajku a Luke pomohl s věcma. Tak to vše posbíráme a opustíme ČEZku.

Nastoupíme do busu a kontrolujeme v té zácpě u arény, jestli jsme všichni. Hodně lidí zezadu informovalo, že nám chybí Wamp a opakovali to do zblbnutí. Asi neslyšeli, když jsme říkali, že víme, že chčije tam u stromu. No, nikomu nevadilo, že chčije, ale to divadlo pak u busu... pan Mikeska Wampovi ochotně otevírá dveře od busu, ale Wamp frajersky vykuřuje a do busu neleze. Tak Pan Mikeska zavírá dveře a prý, jdi pěšky. Popojeli jsme pár metrů, mezi tím si Wamp dokouřil a vlezl do busu.

Po čtvrt hodině jsme se vytrmáceli z té kolony a zařadili jsme se do normálního provozu, ovšem bez policejního doprovodu. Pan Mikeska to komentoval slovy, že už na to všichni asi serou.

Pustil se Radiožurnál a zatleskali jsme především Kladnu, které v Plzni vyhrálo 0:4. Trochu i Litvínovu, který vyhrál taktéž venku na Spartě 4:5 a Varům, ti doma zdolali Mountfield 3:1. I po prohře 1:0 po nájezdech a teda aspoň s jedním bodem, jsme jeli domů zklamaní, protože nás nasralo, že Rosťa dal 3x po sobě na nájezd Béďu Köhlera, který proměnil jen první dva.

Po chvilce to z nás ale opadlo, uvědomili jsme si totiž, že to mohlo být i bez bodu, což odpovídalo výkonu hlavních sudích Hribika a Šindlera i podřadných čárových Hlavatého a Tošenovjana. Zpívaly se tedy písně a chorály. Hlavně ty písně, které byste na hokeji málo slyšeli.

Mě kousek cesty letělo hlavou, jak může tak malý vítkovický kotel rozeřvat všech 6885 diváků, když zařvou: "Celá hala fandí s námi!" a hned všichni sedící mají ruce nahoře a tleskají: "Vít-kovi-ce!". Moc dlouho jsem nad tím nepřemýšlel, protože je to jasné. Vítkovice hrají hokej a my výsledkově fotbal. U nás lidi chodí nadávat, když se nedaří, ale naše hokejky potřebují naopak povzbudit. Tak bychom se o to měli alespoň snažit.

Cesta zpět byla poměrně pohodová a ani nic zajímavého na benzinkách se nedělo, až na tu bitku o obsazený záchod. Ale to umyvadlo jsme pak nasadili zpátky, tak nikdo nic nepoznal. A zase se pořád vesele zpívalo. Když jsme dojeli k zimáku, tak přijížděl i jiný bus. To přijely hokejky a Bilkins hned zařval:

"Víte kolik to stálo peněz?"

Hokejky radši neodpověděly a zdrhaly. Když jsme zanesly bubny, tak po cestě zpět jsme zkusili heslo od kabiny, které jsem si pamatoval ještě ze své hráčské kariéry a opravdu bylo správné. Sice jsem si myslel, že ho mění každý měsíc, ale ne. Tak teď už ho asi vymění.

Tak skončil náš jednobodový výjezd do Vítkovic dne 19. 2. 2012. Na závěr musím udělit pochvalu našemu nováčkovi, který byl na svém prvním výjezdu, seděl vpředu na VIPce a pomáhal panu Mikeskovi. Také nám pomohl s odnesením bubnů, takže: dík, skvěle a rychle ses zaučil.

To by bylo tak všecko.1 0 snsn
Vítkovice Zlín
Hráno: 19.2.2012, v 17:00, ČEZ Aréna, Ostrava


Přečteno: 6265x (naposledy 25.5.2024, 11:18) | Komentářů: 2


Komentáře k článku (2)


Zvolen...(02.03.2012)

Chico(27.02.2012)
"Jeli jsme domů zklamaní, protože nás nasralo, že Rosťa dal 3x po sobě na nájezd Béďu Köhlera, který proměnil jen první dva." hláška dne


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.0905 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Miroslav Blaťák42 let
Tomáš Dolák ✝72 let
Jan Svoboda25 let
David Vodák53 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690