Příští zápas
Domácí
ZLN

???
sobota 14.9.2024, 17:30
1. kolo

Tabulka
V P SK B
1. POR 31 9 4 8 178:113 115
2. VSE 29 3 3 17 174:137 96
3. PRO 26 6 2 18 151:130 92
4. LTM 23 4 6 19 163:160 83
5. TRE 20 5 11 16 130:132 81
6. PRE 20 8 3 21 116:118 79
7. JIH 18 7 4 23 139:151 72
8. SLA 19 4 5 24 133:150 70
9. PCE 17 5 7 23 133:139 68
10. SOK 18 5 4 25 128:141 68
11. KOL 16 7 5 24 120:136 67
12. FRM 17 4 5 26 127:152 64
13. ZNO 16 2 5 29 135:164 57
14. ZLN 0 0 0 0 0:0 0
Narozeniny
anet39 [15. 4. - 34 let]
fanouš z chezy [15. 4. - 57 let]
Kavon [15. 4. - 57 let]
metalista [15. 4. - 31 let]
metalista1993 [15. 4. - 31 let]
nadal99 [15. 4. - 41 let]
Romi [15. 4. - 24 let]
satan [15. 4. - 31 let]
sevec [15. 4. - 27 let]
sved [15. 4. - 37 let]
viking67 [15. 4. - 57 let]
Svátky
Dnes slaví: Anastázie

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodLegendární Kuba 36 | před 12 lety | ... Výjezdy

Tuž zduř, chlopi! Esli se mi zoptatě, čemu že je prvni ofycyjalni report z vyjezdu napisany po našemu, teda v ostravščině, tuž to bysem se aji ja vas zoptal, či vitě, kaj zme se na ten prvni ofycyjalni vyjezd vibrali. Že do Vitkovic? Tuž co se kurva ptatě - jasne, ni? Tuž ale taki fajny vyjezd, to by se jeden dosral, co za cypoviny sme tam zažili. Aji po cestě, aji na zapase, aji cestu dom. No, ale včil pěkně od Adama...

PROHIBIČNI VYJEZD DO VITKOVIC

ANEB

NENAVAZUJME NA MINULOU SEZONU!


Na počatku bylo slovo. A to slovo bylo PROHIBICE. Co, ty cype jakisyk tam z mynysterstva, no ty, co ludi nechavaš scypnuť, dyž nimaju chechtaki na operacyju, ty, co všecki te invalidy na vuzkach tak zazračně uzdravuješ, ty nam tu na Moravě budeš což zakazovať? Že pry prohibice a žaden chlast akurat Radek a krabičaki, no tos posral! Ale u nas tu všecy spravni chlopi maju svoje osobni cysterni s chlastem a dopadne to naisto tajak dycky, dyž něgde vyhlaša prohibicyju: nigde jinde se něchlasta vice, jak tam.

Stačilo, dyž sem přylez k Čajkarni a tam už na mě mavali vipky z Choreo Tymu, teda Luke, Tommy a Oggy. Tolik flašek z lihovinami všeckich barev stě ešče něviděli! Přyvitali mě tradyčně posmješnym řevem: "Ria, ria, Hungaria!" bo tu anabazu z cesty vlakem na Rona Cup do Dubnice nad Vahom, keru sem absolvoval skratku přez Budapešť, to se mi ešče dluho budu všecy smjať. Že o tym něvitě? Tuž to je dobře, němusitě znať všecke podrobnostě.

Na parkovisko přijela černa Oktavka či Superb či kereho šlaka, tuž zme si mysleli, že to dovalili Sedlo aji s Holasem, ale paru černych Škodovek ešče přijelo než zme poznali Sedla, jak vystupil aji s tym svojim černym tackem na hlavě. A hneď debatujeme, že čemu všecy mlaďoši hokejisti u nas jezďa v černych Oktavijach. Chvilu po tym přijela Ešli. A že chce zaparkovať akurat na tym fleku, kaj je ta poulični lampa, tuž to zme ju provokatyvně navigovali, že eště možeš a eště možeš, aby do te lampy fajně nabořila.

Něnabořila.

Tuž toz nas sklamala, robko... :-)

Kimbo objevil taku něnapadnu prasklinu na skle svoji kofoly, co mu doněsli, tuž to se všecy pakovali pod stul, bo se obavali, že by ta sklenica s kofolu mohla eksplodovat a všecki štamgasti by měli svuj fajnovy pysk aji gzycht kontaminovany toxyckim něalkoholyckim sviňstvem. Inemu kamošovi zas spad na zem baťoh, kaj pry měl napchaty mocny štrudel k osobni konzumacyji, tuž všecy hneď natěšeni jak male děcka:

"SPA-DL TI ZÁ-VIN!"

A už se to pomalu schazi jak duchodcy na protivladni demonstracyji. Zdař buch Zvolenovi, kery přijel tajak slibil, aji s tu svoju modrobilu felinu, jak svatečni Vitkovičak. A za chvilu tež Radeček aji s Pralču, sedně si ku stolu, vytahně prezenčku a zrobi admynystracyju. Je při tym nafuněny, bo mu fanklubacy davaju same velke bankofki. Přijede Prd, teda přiveze ho jeho roba, na keru hneď od nas leti luftem poznamka:

"Vysadí manžela a jede pro dceru!"

Prd se rozluči z robku a ide k nam. Ledva mu ale robkino auto zmizně za zakrutu, Prd tryjumfalně zvihně ruki nahoru a zařve:

"SVOBODA!"

Dufam, že tu to ta jeho robka něčita, bo by mu doma istotně dala po pysku a ze svobody naraz totalita jak v gulagu...

Neni čas, pyčo, tuž ideme pro bubny a všecki te fanklubacke propryjety. Bubny enem třy, šak to stači, a k temu sektorofku. Kuba eščě něpřišel, tuž hybaj ze Zvolenem všecko pozbibrať sami. Kluč, ktery mi v patek nězafungoval, včil zajel do ďury jak do masla, tuž kura, co su to za fory! Venku nas vita Kuba, kery přyšel tak akurat, dyž už něbylo třa s ničym pomahať. Z bubnami nas ale naviguju inam, až na venkovni parkovisko. Tam už stal jakisyk autobus, ale že byl pomenši a s cedulu AUTOŠKOLA, tuž to by sme si ani něpomysleli, že s takim autokarem pojedeme na Vitka. Ale ja. Naš dvorni pan šofer s nami dněs němoh ject, bo ho postihla něčekana indyspozycyja. Tuž jasne, včera cosyk viznamneho oslavovali, a přez veškeru prohibicu se všecy zrychtovali jak se patřy, tuž je třa si dněs odpočnuť. Ale autobus inak fajny, aji s klimatyzacyju, akurat mykrofon nězafungoval, tuž prvni ofycyjalni uvitani v nove sezoně nam Radeček předněs s pysku v pysk.

Naš novy pan šofer je jakisyk benevolentnějši, tuž kurde, ale kazeň musy byť, ni? Naščesti teho nigdo z našich gizdu nězněužyva. Autobus nima tuněny, chrchla devadesatku tak akurat ze Syrakova a ešče aji s kopancem do řytě od Hagrida, tuž ve Vsetině deprem za hodinu a štvrť. Nam to ale něvadi, bo zabava je fajna a ešče stale se tam robime prče na Vsetiňaki, bo hokejovy ročnik 1995 im nigdy, nigdy nězapomenem. Tež se řechtame prezydentskym apartma Čunkove Lhoty na peryferyji, tajak dycky.

"Čo vas tak malo!"

No, už to asy něplati, asy se tym barabom z peryferyje cosyk zadařilo, bo te vibite okna tam už zas byli ovješane pradlem, všadě plinki z logem Vsetinska nemocnice a.s. a dole na travě kočarki ešče s modrožlutymi cenovkami z Alberta, a teda se potvrdila zvyšena frekvencyja mistniho reprodukčniho cyklu.

Zastavujeme zase na te tradyčni zelenožlute pumpě za Vsetinem. Chlopi si zašli na přyrodni hajzel tam pod stromek za cysternami s el pe ge, kde trochu postrašili jakihosyk pomladšiho fotra, co tam vedle stražil synka na hupačce. Aji synek čuměl jak krtek v ďuře po motykove demolicy baraku, bo tam u stromku stalo takich zdeset gizdu z galatami na pul řytě, a coš takeho ten maly pajtašek za svuj kratky život naisto ešče něviděl. Jak františkanska jeptiška.

Nima hlad, tuž beru enem jakesyk oplatki, ale nima tež chechtaki, tuž platim kartu. Babě čerpadlařce zaskočil ohryzek a zacukalo v levem oku, že či za taki bebech za šestnast se ešče plati kartu. Šak stoji dvacet sedum, ščuřim se na ni. Baba jedna, šak šestnact s de pe ha nima ani dvacet, tuž ma baba maržu sedum korun za kus. Šak sme ji po tym s Kubikem zrobili tajnu inventuru: krosanty 3 dni do koňca datuma spotřeby a bagety 24 hodin po. Bych se vsadil, že te fajne pochutiny tam leža ešče dněs, šak čim su v regalach uvalanějši, tim su aji chutnějši. Tajak tvargle.

Měli tam aji take te male cedule na sklo, tuž to sme se někerym aji zasmjali:

CO TĚ NEZABIJE, TO SE VRÁTÍ A ZKUSÍ TO ZNOVA!

Pravime, že to včil dobře pasuje na tych dvacet metanolovych smrťaku. Tuž ja, trocha černeho humoru, bo ešče zme si pravili, že coš takeho sme teda eště něviděli, a že tu situacyju vlada vidi černě a take ty dřysty.

A včil dluha cesta bez zastavki, Valmez, Novy Jičin a od tama už po te sylnici na Ostravu, kde se ešče zastavime na dalši tradyčni zastavce, jak je ta pumpa na každe straně. Po tym pokračujeme po te nove dalnici na Ostravu, ale tam sme jaksyk divně odbočili a včil se řytime razovitym regionem od Mošnova. A sme na Dubině. Tuž skratka jak cyp. Šak aji Radeček zobral tydlifon a chce navazat spojeni s ostravsku kryminalku, co nas měla doprovazeť, aby jim oznamil, že přijedeme z ine strany. Na 1180 mu dali jakesyk numero, kaj se ale něda dozvoniť, tuž to Radeček zkusil na stopadesat osmičce.

"Dobrý den, tady Pobuda, mohla byste mě prosím spojit s kriminálním oddělením?"

"Tu neni žadna spojovatelňa!"

A bechla mu s tydlifonem.

Tuž fajne.

Za chvilu se Radečkovi ozyva sam zastupce ostravske kryminalki, ale když se dovi, že sme kajsyk v dupě, tuž se enem usmjal a:

"To je blbe."

Nic s tym už něnarobime, ale všecko fajne, nima stres. Akurat sme se těšili na syrenu z hukačkami, ale to by pry stejnak nězapnuli, aby sme zbytečně něvzbuzovali pozornosť. Zrobime ešče jednu nuzovu zastavku, aji když Radeček vyryva, že už nebylo třa, že je to k areně kusek a že taky nigdo nic něvidrži. Ale se mu podaři aktyvovať mykrofon, tuž nam oznamuje posledni admynystratyvni pokiny, kaj že mame počkať na vstupenki, kaj že bude stať autobus přy odjezdu a take ty dřysty. Mezi tym se už ale vymoceme (aji tak sme jeli furt rovno) a tež už vime, kaj sme. Kole fodbaloveho stadyjonu a dale k areně, kde zaparkujeme.

Ochranka se škňuřy, bo sme tu jaksyk brzo. Nigde nigdo, akurat vedle jezďa dva mali pajtašci na kolobutach. Radeček a Luke se vratili ze vstupenkami, tuž si je rozebereme a po tym ěště zrobime pamatečni skupinove foto, všecy dohromady ze sektorofku roztahlu před nami, moc fajne. Tuž ideme do Areny, kde nam sekuriťaci robi ochotne asystenty při prochazeni přes turnykety, bo někteřy našy barabčicy ani nevi, kaj te vstupenki strčiť, aby je to pustilo dale.

Tuž fajne, mame novy sektor, teda stary, ale s novymi sedačkami a s novu dlažku. Kuba se to pochvaluje, bo včil už mu pry palica nikaj nězapadně. Nachistame propryjety, nima problema ani se sektorofku, akurat že ju musime uvazať o kusek nalevo. A už je to tu, uvodni šou Ha Ce Vitkovice jak v Cinestaru, šak tu maji nejmocnějši zvuk s cele ekstralygi.

Zapas nam začina, ale ja o tym nemožu napisať nic, bo sem vyděl uplne guvno. Tuž včil aspoň jak to po tym dopadlo. No, nima velice co ešče napisať, zapas v řyti, co už. Ale zatleskali sme, hrači nas tež pozdravili, a možeme dom. Cestu do autokaru tež žaden problem, v klidu sme nastupili a v klidu tež odjeli. Ale v autobusi už nima klid: řveme chorali a skandujeme celu cestu, jak bysme dněs vihrali. Raz tež zastavujeme, bo nuzove přypadki už v uličce mezi sedakami tvořa dluhu frontu, ale inač nězastavujeme (možno sme aji zastavili, ale mě zvalil tak ze třy razy mykrospanek, tuž si nejsem isty).

Před zimakem sme se všicy vikutaleli z autobusu, ani sme něbyli extra navaleni, prohibicyja urobila svoje. Tuž včil enem uklid, všecko porychtovane a aji dyž sme ostali s Kubikem sami dva před Čajkarnu, za chvilu pro nas přyjel Kubikuv foter a specyjalně mi zrobil taksyka až před naš barak.

No a včil přepojujeme na našeho legendarniho novynařa juniora, abi ste se dověděli, jak bylo na zapase.

Kubo, dřystej.
NENAVAZUJME NA MINULOU SEZÓNU!

Ani jeden celek nepředvedl nadprůměrný hokej, Vítkovice se ale o něco takového občas pokusily, a úspěšně. Stačilo to na tři puky za Horčou. Zas se ale nedá říct, že bychom nebojovali: bojovali jsme, ale jen tak naprázdno, občas chybělo i štěstí.

Domácí fans se prezentovali hlasitým povzbuzováním, občasným úspěšným hecováním celé haly a nápaditým choreem: vytáhli v kotli kompletní kádr nové sezóny, totiž fotky hráčů zvětšené na asi tak metrové kartóny spolu s jejich čísly a dokonce i s koučem, který měl místo čísla nápis "Trenér". Vytáhli také ještě jeden transparent, ale to bylo spíš přání novomanželům, oba byli nejspíš z fanklubu.

Když vezmeme jen první minutu, tak hned bylo zle. I přesto, že úvodní buly této sezóny ve Vítkovické ČEZ aréně jsme získali na svou stranu, do pásma jsme se nedostali a tak se soupeř hnal na zatím nezasahujícího Luboše. Od mantinelu napálil Burger kotouč na branku a zhruba šest tisícovek fanoušků domácích zvedá své ruce ke stropu za strašlivého řevu. Puk proletěl mezi betony už po třiatřiceti vteřinách. 1-0.

A vyrovnat jsme chtěli hned vzápětí, Málek zasahoval proti střele Hamrlíka, později Linhartova střela vypadla Málkovi z lapačky a byla z toho větší šance. Později Okál vytáhl svůj výborný bodyček a se stejným zraněním jako si při prvním utkání přivodil dnes nehrající Jan Káňa, odpadl Jan Kudělka. 7:08 a můžeme pokračovat v pokusu o vyrovnání. Rehákovi bylo odpískáno hákování. Minutu se domácí stále drželi mimo své obrané pásmo, až na konci začal menší kolotoč, a to se nám konečně zamlouvalo. V přesilovce ale chyběly střely!!!

A ukázat přesilovku svým fandům můžou i vítkovičtí, Ondra Veselý byl vyloučen za nedovolené bránění. Také se na druhý pokus osvobozujeme. Na konci šestnácté minuty Béďa Köhler zkoušel své zápěstí z mezikruží, lapačka Málka je ale svižná. O minutu později se nenechal pozadu ani Horča, když svým betonem zastavil únik Szturce. V posledních desítkách vteřin se ještě snažíme soupeři něco přidat do baťůžku... to, co bychom si asi nejvíc přáli, tam ale nekončí.

Oba týmy mají na svém kontě deset střel mezi tyče, jen jedna ale propadla do sítě a to hned ta první, střela Burgera.

Začátek druhé části byl převážně hra nahoru a dolů, až do poslední sekundy 24. minuty, to totiž Sloboda pyká za sekání. Ale domácí se i tentokrát úspěšně brání nějakému většímu a delšímu tlaku. Na začátku osmadvacáté minuty zatím asi naše největší šance. Jirka Ondráček našlápl, uvolnil se, ale svou bekhendovou kličku nedotáhl, beton Málka byl o pár centimetrů delší než ruce Jirky.

Po téhle šanci ale vzali utkání do rukou spíše favorité, tedy tak alespoň vítkovické nazvali v nejmenovaných novinách, kde tipovali naši prohru 1:4. A z toho tlaku plyne také faul v přesné polovině utkání. Mikulova pravice nečekala ani chvíli na odpískání sekery Radimu Tesaříkovi. Horča v oslabení neměl moc práce, jen pár dobrých zákroků při střele a následných dorážkách.

V závěru třiatřicáté minuty si Strapáč až moc věřil, když se pustil mezi tři naše borce. Jenže nastává problém. Ani jsme si neoddechli a už je tu další hra ve čtyřech. Larry zatáhl za záchranou brzdu a tím nenechává domácí fandy v klidu na svých sedadlech v nově zrekonstruované ČEZ Aréně. Nás ostatně taky, ale z úplně opačných důvodů. I v našem přebudovaném sektoru je výhoda, nad námi už nestávají fanoušci a tak pivo už neteče shora.

Ale zpátky do hry, toto oslabení bylo z naší strany dobré. Jenže vítkovičtí se dostávali blíž a blíž k naší kleci, až si vybojovali buly po Lubošově pravici. Po tomhle vhazování by však hráči mohli dostat pozvánku do divadla: čtyři hráči i se sudím sebou švihli k ledu, domino se naštěstí zvedá všechno.

37:41 a je to vážné. Burger dává dnes svůj druhý gól a celkově již 299. Opět skóruje střelou mezi betony po nahrávce Karola Slobody.

A tlak z naší strany přišel opět až po inkasované brance, Jarda Balaštík dostal nahrávku před branku, střelu na vzdálenější tyč mu však vychytala dlouhá ruka a konkrétně lapačka Málka. A šance na snížení pokračují. Půl minuty před koncem druhé části odchází za katr s trestem držení protihráče Vláďa Svačina.

Domácí jdou do kabin sice s pocitem, že jsou ještě minutu a půl ve třetí třetině oslabeni o Svačinu, na druhou stranu však vedou díky Burgerovi 2:0. Zároveň věří, že Svačina nebude na trestné lavici méně jak devadesát vteřin.

Málek ve druhé třetině zasahoval jedenáctkrát, zato Horča jen pětkrát, jednou inkasoval.

Do poslední části nastupujeme ještě tedy z výhodou minuty a půl dlouhé přesilovky. Ta však slavně nekončí a tak přichází zase šance pro druhou stranu. 42:02 a Larry opět na trestné a opět za hákování, tak přece jenom už má toho dost odehraného na to, aby si mohl dovolit nestíhat.

V přesilovce jsme zahráli dobře, teď si dáme ale od hokeje chvíli pauzu, vrátka od trestné nejdou totiž zavřít. Po této opravě hra lítala nahoru dolů, a to jsme také v závěru šestačtyřicáté minuty skórovali, to když Holík kotouč dorazil ve skrumáži za záda Málka. Branka však okamžitě nebyla uznána, bylo totiž dříve odpískáno. Už zase!

Tato lítačka byla zastavena až v čase 46:36, krásným bodyčekem Linharta, oceněn našim potleskem. Ale jen na chvíli, za chvíli potlesk vystřídalo pískání, Linhart byl totiž za ukázkový bodyček oceněn dvěma minutami za faul loktem. Toto nás velice rozhořčilo, Lukeho až tak, že sudí uviděl jeho holý zadek. Tím chtěl Luke naznačit, co že si to z nás sudí jako dělá. Nebo kam že má s tím svým pískáním jít.

47:11 a je prakticky po nadějích. Navrátilec Michal Barinka se prosazuje střelou od modré, Luboš měl zakrytý výhled.
Ve zbylém čase už domácí nikam nespěchali a my také moc ne. Na začátku třiapadesáté minuty, když se do útoku pustil Strapáč, Luboš si ho s chutí vychytal.

54:51 a jiskra naděje ještě pro žlutomodré. Karol Sloboda poslal z obraného pásma suvenýr mezi diváky. V této přesilovce jsme ještě něco roztočili, hosté se ale ubránili. Jenže pokračujeme, ale už asi pozdě.

57:16 - podražením se provinil Roman. A konečně tóčo z naší strany. Kdybychom tak soupeře točili celý zápas, tak by z toho možná i nějaký ten bod byl. Sice víme, že domácí už závěr vypustili, ale i tak, závěrečná pětiminutovka z naší strany dobrá.

Málek ve třetí třetině úspěšně zasahoval dvanáctkrát, v celém utkání třiatřicetkrát, a vychytal si svou jednačtyřicátou extraligovou nulu. Horča ve třetí třetině kryl pět střel, za celé utkání lapil 19 střel z dvaadvaceti. Nejlepším hráčem za domácí je oceněn autor úvodních dvou gólů, Jiří Burger, za hosty pak Tonda Honejsek.

Hrad rytíře Vítka tak opět zůstal nedobyt. Však z posledních pěti zápasů tu ve Vítkovicích jsme si odvezli jen čtyři body.

Tak ještě trochu statistiky:

Branky a nahrávky: 1. Burger (Malík), 38. Burger (Sloboda, Szturc), 48. Barinka (Klimek)

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) - Barinka, Kudělka, Malík, Ondrušek, Rehák, Sloboda, Voráček - Burger, Hruška, Huna, Káňa, Klimek, Kucsera, Roman, Strapáč, Svačina, Szturc, Šedivý, Ujčík, Walker

PSG Zlín: Horčička (Sedláček) - Hamrlík, Horák, Linhart, Matějíček, Řezníček, Tesařík, Zámorský - Balaštík, Čajánek, Čech, Finsterle, Holík, Honejsek, Köhler, Kubiš, Leška, Melenovský, Okál, Ondráček, Veselý.

Rozhodčí: Mikula, Šír - Skopal, Jindra3 0
Vítkovice Zlín
Diváci: 6050 (63% kapacity stadionu)
Hráno: 16.9.2012, v 17:00, ČEZ Aréna, Ostrava


Přečteno: 6444x (naposledy 15.4.2024, 08:53) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.3451 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-???, 14.9.2024, 17:30]
Dnes slaví:

Lukáš Chmelíř41 let
Lukáš Dobrý41 let