Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
BAČA [16. 7. - 48 let]
beňa [16. 7. - 33 let]
DHill [16. 7. - 48 let]
Folty [16. 7. - 34 let]
Greguar [16. 7. - 30 let]
iceman [16. 7. - 42 let]
Jirka444 [16. 7. - 30 let]
Kiurdiv [16. 7. - 32 let]
Kolczik [16. 7. - 33 let]
mazu [16. 7. - 31 let]
veverka [16. 7. - 26 let]
Vizovjan [16. 7. - 27 let]
Zizka 75 [16. 7. - 49 let]
ZIZKA75 [16. 7. - 49 let]
Štrba [16. 7. - 72 let]
žižka 75 [16. 7. - 49 let]
žižka75 [16. 7. - 49 let]
Svátky
Boyross [Luboš]
Ludek [Luboš]
Monty [Luboš]
Vajda [Luboš]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodKuba 36 | před 12 lety | ... Reporty

Na choreu se ještě lepí díry, které vznikly při převozu z Mokré, najde se do vlajky omylem zabalená PETka i plechovka barvy a pak už jen čekáme, kdy se přivalí očekávaná několikatisícová vlna. Nakonec se vše stíhá, a když je vše připraveno, jdu ven. Ale i přesto, že jsem označen razítkem, mě nechtějí pustit bokem. Nakonec se blížím k jinému vchodu a: "Jdu proti proudu", ozývá se mi v hlavě. Proti mně se valí sprintem lidi na stání jak tlupa Tatarů a já se jen taktak úhybným manévrem, nalepením na zeď, zachraňuji. Je dobré mít dané místo.

Při nástupu hostí na led se očekává, kolik lidí zatleská, nedejbože začne křičet ONO jméno. Potlesk byl hlasitý, jméno se naštěstí nerozkřiklo. Už nějakých 40 minut před utkáním se ukazuje, kdo tu je doma. Ale je vidět, kdo je na hokeji jen dnes a poprvé, většina očí totiž směřuje k bubnům. Tam si děláme srandu z fanklubu Jardy Jágra, některé momenty, třeba jako hra na zamilované do Osmašedesátky při ohlášení jeho jména na kostce, mě na pár minut naprosto odrovnaly.

Týmy nastupují na led, a ti, co přišli nejdřív, tedy ti, co byli v prvních řadách na stání za brankou, neviděli nastupovat ONOHO hráče. Dolů, dolů, ozývá se z pod plachty, ta však neúprosně stoupá a vlát vydržela celkem dlouho. Pro ty kteří to neviděli: na žlutém podkladu měla vlajka loga klubů NHL spolu se jmény hráčů, kteří z těch klubů přišli sem do Kladna. Na druhé straně byl nápis: Proti hvězdám s úctou, ale beze strachu.

Utkání nám začíná, hned na začátku Chábera nepřesně rozehrál a Čajdovu ránu gólman zastavil bravurní robinzonádou, efektním fotbalovým skokem, a střelu vytěsnil až přilbou. O minutu později vyslal nebezpečnou střelu Béďa Köhler, naopak první střela Jágra se píše v už páté minutě, na druhé straně jsou také dvě střely, které diváky dostávají do varu. Očko se setkává s Kaberlem, ten se přes Zdeňu však nedostal. Polovina šesté minuty a Dragoun přihrává zcela volnému Hovorkovi, Horča však v klidu kryje. O minutu později Leša zachytí nahrávku Židlického, pokusil se nahrát Balaštíkovi, ale Rytíř si do nahrávky lehl. A právě po téhle šanci je posunutá branka, gólman to zjevně vidí, ale zůstává v klidu. Ani o komerční pauze to nikomu nehlásí a tak naše snaha dostat se do vedení by byla asi marná. Kde jsme tohle už jenom viděli? No nic, závěr osmé minuty a Jágr šikovně i nebezpečně tečuje ránu Kaberleho. O chvíli později Hovorka mohl poslat hosty do vedení, Luboš však opět dominuje.

9:08 a Michal Dragoun nalézá před brankou Jakuba Valského, který jen tak nastaví hůl a posílá kotouč až nad Horčovo rameno. 0-1.

Před touto brankou jsme byli lepší tým, po gólu jsme trochu zmrzli, ale klidně jsme mohli vést, jen sudí nechal hru plynout. Až v závěru sedmnácté minuty se pak do povedené šance dostává Čech, puk do branky neprocpal a všímáme si, že v tuhle chvíli už je branka záhadným způsobem ve svém správném postavení.

17:08 a konečně první vyloučení, Patera inkasuje menší trest za vysokou hůl. 17:35 a Tomáš Plekanec na druhé straně dění, u našeho kotle tlačí našeho hráče na branku, rozhodčí tuto situaci posoudil jako nedovolené bránění. Takže pět na tři? Plekyho nástup na trestnou se však protahuje, vymlouvá se na zranění. Nakonec usedne a teď tedy jdeme, hoši, na to. V pásmu se ale nemůžeme udržet. Nakonec tam přece jenom vlítnem a...

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Čas 18:44, Čajda nahrává přes brankoviště na Tondu Honejska a ten puk dotlačil za čáru. Zimní stadión Luďka Čajky s návštěvou přes veškerá opatření zatraceně víc než 7000 diváků se tak dostává do extáze. 1-1.

Závěrečných 13 vteřin první části patří další naší přesilovce. Ivan Majeský totiž vyhodil kotouč do hlediště. Tady už se nic nestalo, kromě další rány Tondy Honejska, tentokrát do Cháberovy masky.

V této třetině Horča zasahoval devětkrát, jeho protějšek Chábera dvanáctkrát a skóre je prozatím 1-1.

Ve druhé třetině nejprve pokračuje přesilovka z první třetiny, která nakonec trvá celých zbývajících 107 vteřin, to když jsme jen dvakrát vystřelili, a navíc ani jednou mezi tyče.

V čase 23:12 přichází naše první oslabení. Za sekání si odsedí dvě minuty Očko. Jenže ani kompletní první lajna kladenských se nedostala ke střele, a tak je Zdeňa zpět na ledě. V závěru šestadvacáté minuty byl Holas v útočném pásmu tak aktivní, že si pro kotouč dojel Chábera až do rohu a následně ho raději přikryl. A Luboš na druhé straně zasahuje proti zcela volnému Jágrovi. Brankáři dominují hře, Luboš zlikvidoval šance Plekance a Židlického, na druhé straně Chábera zasahuje proti Zámorskému a Honejskovi.

35:46 a vedeme proti lajně NHL!!! Petr Leška u pravé tyče dostal na hůl kotouč od Balaštíka, na první pokus už zimák jásá, Petr však trefuje tyč a až na druhý pokus zasunuje. 2-1.

V závěru osmatřicáté minuty Plekanec nahrával Tlustému, ten kotouč před skoro prázdnou brankou netrefil. Tak teď jsme měli obrovské štěstí. Do konce třetiny neinkasujeme, což je výborné a můžeme jít s dobrým pocitem do závěrečné části.
Ve druhé třetině Horčička zasahoval sedmnáctkrát, Chábera pouze devětkrát.

A atmosféra nám graduje. Kladno se nemůže dostat do našeho pásma, a tak v čase 42:24 z toho plyne nedovolený zákrok. Jakubu Valskému vyletěla hůl moc vysoko. V polovině přesilovky se Zámorského rána odrazila šikovně od zadního mantinelu, v závěru Béďa Köhler netrefil prázdnou branku, a tak se Rytíři ubránili.

Jenže pak přijde čas 45:11 a přepisujeme dějiny: Oldřich Horák svou první extraligovou trefou zvyšuje vedení. Raduje se nehorázně a o nic míň než drtivá většina v hale, vedeme nad Kladnem o dvě branky a takovou atmosféru tu dlouho nepamatuji. Možná na legendárním utkání Zlín-Sparta, neboli ledová plocha proměněna v boxerský ring.

45:58 a vysokou holí se teď naopak proviňujeme my. Jirka Ondráček zasáhl Hovorku. A právě když chtěl Larry vyhodit, tak byl zahákován, háček se Jágrovi se však nepíská. Však to bude náležitě kompenzováno až mnohem později.

Ovšem mezitím to přišlo. Čas 48:26 a Pavel Patera střelou nad rameno klečícího Luboše zblízka snižuje a utkání se tak dramatizuje. Zatím posily nedostávají moc prostoru a tak góly střílejí Kladeňáci z původní sestavy.

A vše mohlo dopadnout ještě hůř. Kotouč poskakující v blízkosti zlínské brankové čáry se zastavil těsně na ní. Pavel Kubiš je ale vyloučen za hrubost. Naše defenzíva je ovšem perfektní. Jen třináct vteřin se hrálo v plném počtu a pak se role obrátí. Jan Hlaváč byl odsouzen za podražení. Leša mohl opět rozjásat tribuny, kotouč ale přehlédl mezi svými bruslemi, po chvíli Tomáš Linhart zase pálí jen do výzbroje. 52:23 a kapitán hostů Patera neudržel nervy a tak inkasuje osobák. A Olda Horák mohl být ještě slavnější, jeho dělovka však skončila jen v Cháberově betonu.

Na nervy nám zabrnká časomíra která vypoví službu na celou minutu (!) než si toho někdo z povolaných všimne. No kdyby v té chvíli padl gól, to by bylo asi veselo. Ohlášena návštěva 7000 diváků, vyprodáno a je tedy nejvhodnější doba vytáhnout posměšný transparent, jako reakci na všudypřítomnou Jágrmánii: ZLÍN - CHOMUTOV 4000 DIVÁKŮ, ZLÍN - KLADNO 7000, ZDRAVÍME 3000 KLADEŇÁKŮ. Podle toho, kolik v civilu oblečených diváků radostně vyskočilo ze sedadel po jednotlivých kladenských gólech jak čertíci z krabičky, bych si tak tipl, že těch "domácích", co fandili hostům, mohlo být i pár tisíc. Jako když v O2 Aréně hraje Prasklý Led proti Petrohradu a my bychom provokativně vlezli do bývalého slávistického kotle a řvali tam "SKA Pitěr!".

Ale tak, přejme jim to, těm našim divákům, Jaryna i s ostatními jako Pleky, Kabelka, Židla i Tlustý, tyhle sledovat ve Zlíně na ledě živě v regulérním extraligovém zápase, to se jen tak nevidí a Džegra tu nejpíš vidíme naposledy, tak budiž. Ale stejně jsou tu samé naplaveniny... :-)

Blíží se závěr, naskočil čas 59:34 a Kladno to po oddechovém času zkusí v power-play. Kladenští mají neuvěřitelný tlak, ale už to vypadá nadějně. Najednou... časomíra se znovu zastavuje na pěti vteřinách před koncem utkání a stále ne a ne se rozjet. Divže přítomní lékaři nemuseli po zápase asistovat u mrtviček a infarktů. A tak Čajdovi upadává hůl ve směru ke kotouči a kotouč je ve středním pásmu. Jestli to byl úmysl nebo ne, to ví snad jen on, však mu také zatrnulo, ale trestné střílení se nepíská. Je tu konec a nezastavitelná kladenská mašina už tuší, kde má brzdy. Oslavy přímo na zimáku pak trvají dlouhé desítky minut.

Vítěznou šňůru hostů definitivně přetrháváme a tak tři bodíky zůstávají doma. Hvězdám to trvá trochu déle, ale - přes veškeré řeči zlých jazyků o neochotě - nakonec opouštějí šatnu a nechají se vyfotit, i podpisy rozdají a Jarda Jágr, na to, jak byl zpočátku otrávený, vykouzlí svůj typický úsměv, takže pohoda.3 2
Zlín Kladno
Diváci: 7000 (100% kapacity stadionu)
Hráno: 5.10.2012, v 17:30, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín


Přečteno: 6469x (naposledy 16.7.2024, 07:07) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.8247 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Karel Beran52 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690