Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
BacisDeSlice [25. 5. - 33 let]
čaja-16 [25. 5. - 35 let]
Janda [25. 5. - 32 let]
Týna [25. 5. - 32 let]
Ševča [25. 5. - 63 let]
Svátky
Dnes slaví: Viola

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodKuba 36 | před 12 lety | ... Reporty

Tuto větu jsem několikrát zaslechl v kotli, o přestávkách v ochozech zimáku i před zimákem samotným. Je pravdou, že herního stylu plno šancí - žádný gól jsme si užili dost i minulou sezónu, tehdy to ovšem bylo trochu jiné. Hlavně těch šancí a dravého stylu z letoška bylo loni poskrovnu. A ačkoliv jsou Budějky zatím marné, naše léčitelské schopnosti vůči propadajícím soupeřům jsou pověstné, a dopadlo to tedy tak, jak to dopadlo.

Dnes nemusely být vůbec bubny, kdyby býval nedošel spasitel, pan prezident Timur: Luke totiž jaksi neumí odemknout dveře od kumbálu. Ale vlastně Legenda taky ne. To já si vždycky prozíravě počkám, až mi otevřou...

Abych to shrnul úvodem, po předchozích zápasech nezvyklá návštěva našim borcům ve žlutomodrých moc neuškodila. Šance měli, jen branka žádná.

Hned v úvodu nastal Pekelně Spolehlivý Gólostroj Zlín, totiž, co se šancí týče. Balaštíkova, Čajánkova či Okálova střela mohla skončit v brance, Kántor je ale jako zeď. Na začátku čtvrté minuty se ukázala budějovická posila z NHL, Horčička si ovšem s Kotalíkem poradil. O minutu později Honejsek dostal nahrávku od Čajdy, bekhendový blafák stačilo jen o trochu zvednout, aby se na kostce rozblikala 1 na naší straně, ale bohužel.

V čase 7:55 přišlo naše první oslabení. Dalibor Řezníček podrazil Kotalíka. Budějovičtí však v přesilovce téměř nezahrozili, jen Ptáček v závěru vypálil. Tom Linhart pak dostal nahrávku od Tondy Honejska mezi kruhy, mířil doprostřed klece, tam byl však Kantor.

11:09 a za hákování odjíždí za katr Andrew Ference. Naše přesilovka byla ovšem ještě horší než ta budějovická. Řezníček dvakrát vypálil, leč branku ani jednou netrefil. 16:52 a následuje naše další přesilovka. Rastislav Dej inkasuje menší trest za hákování. Přes naši veškerou snahu se dokonce Kotalík spolu s Šimánkem v oslabení pustili dopředu, zakončení se nevydařilo.

Třetina se dohrála víceméně ve středním pásmu, a tak je skóre bezbrankové. Oba brankáři nám předvedli jednu desítku zásahů.

I začátek druhé části jsme trochu chytli (Legenda ne, ten furt něco spravoval :-), Olda Horák nastřelil břevno. 22:20 a Aleš Kotalík jde za katr s trestem za hrubost. Tak že by teď? Hned na začátku měl šanci Köhler, dostal se do samostatného nájezdu, v poslední chvíli ale něco nevyšlo a to způsobilo, že Béďa při střele branku minul. Tohle byla zatím naše nejlepší přesilovka dnešního utkání. V závěru osmadvacáté minuty se do šance procpal Honejsek, v poslední chvíli ho tvrdě odzbrojil Kohn. V závěru třicáté minuty přišla dorážka střely Deje Ference, Luboš nás zatím drží.

Kdo nahryzne, ten jí. Uplynulo jen osm vteřin z druhé poloviny utkání a skóre se otevírá. Ale my z toho moc radost nemáme: Jiří Šimánek střelou od modré propálil k tyči Horčičku, i když Luboš měl výhled krásný. 0-1.

Ke střele se vzápětí dostal opět Béďa Köhler, Kántor je stále pozorný. A aby toho nebylo málo, přišel čas 32:45 a Mountfield odskakuje už na rozdíl dvou branek. Opět Jiří Šimánek, tentokrát dostal pas od Rouska až za obranu a střela do šibenice byla pro Horčičku velké sousto. Zámorský mohl vstřelit kontaktní branku, protože Kántor měl se střelou problémy, ovšem tím také naše naděje končí.

Následuje naše další přesilovka v čase 36:43 a je tu opět šance na snížení. Bohumil Jank si odpočine za krosček. V přesilovce měl největší šanci Köhler, jeho střelu do břevna ještě posvětil videorozhodčí. Byla to spíš formalita, protože sudí vybruslil z boxu časoměřičů dřív než tam vůbec vjel.

Tak si to shrňme: ve druhé části Horčička zasahoval dvanáctkrát, jeho protějšek jedenkrát méně. Bohužel však jdeme do poslední části s dvoubrankovým mankem.

Také start do třetí části se nám povedl, Honejsek vyslal jedovatou ránu na Kantora, jehož švih lapačkou dohnal celý zimák k potlesku. 46:35 a další přesilovka. Za vražení na hrazení inkasuje, ovšem po dohadech, menší trest Tomáš Mertl. Zdeňa Okál se těžce zvedá z ledu. Lidi by ale mohli právem argumentovat, zda tento zákrok nebyl na objektivnější posouzení v podobě vyššího trestu. Při zápase s Kladnem se ani neuklízela krev a stejně jsme dostali čtyři minuty. Tak či tak, tahle přesilovka opět bohužel nestála za nic.

51:06 a čtyřtisícová návštěva se rázem ztenčuje na zhruba dvě tisícovky a za to vděčíme jednak zlínské divácké nátuře a především Kotalíkovi. Ten se totiž ve zmatku před naší klecí zorientoval nejlépe a tak utkání posílá do už asi jasných kolejí.

52:49 a kapitán hostů se ohřeje na trestné lavici za podražení. V polovině šestapadesáté minuty Zdenek Okál poslal čistě k zemi Robina Soudka, ten ledovou plochu opouští až po několika minutách za pomocí několika dalších osob. Odchází do šatny, tak to bude asi vážnější.

56:33 a Petr Leška neudržel nervy, menší trest za nedovolené bránění. Ani hosté v přesilovce nic nevymysleli a tak jsme se v pohodě ubránili. 58:50 a naším posledním vyloučeným se stává Larry, tentokrát však za vysokou hůl, ne jako normálně za hákování nebo sekání.

A už to vypadá, že oslabení přežijeme do konce utkání bez další inkasované branky, jenže opak je pravdou. Střelu Kotalíka dorazil Šimánek a to znamená, že se po dlouhé době přepisují dějiny. Naposledy vstřelil hattrick na tomto ledě Broš před jedenácti lety, teď tedy Šimánek. Ale u nás v kotli je to jedno, mohl bych dokonce přesně napsat, jak moc je nám to jedno, protože to dáváme hodně hlasitě najevo, a vítězné a gólové chorály se zpívají dál a neustávají...

... ani když utkání definitivně skončí výsledkem 0:4. Hattrickem se prosadil Šimánek a skóre doplnil Kotalík. V neděli se utkáme před kamerami ČT s Plzní, týmem který je o bod před námi, na bronzovém místě.0 4
Zlín Č. Budějovice
Hráno: 12.10.2012, v 17:30, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín


Přečteno: 5092x (naposledy 25.5.2024, 22:40) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.0102 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Miroslav Blaťák42 let
Tomáš Dolák ✝72 let
Jan Svoboda25 let
David Vodák53 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690