Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
BAČA [16. 7. - 48 let]
beňa [16. 7. - 33 let]
DHill [16. 7. - 48 let]
Folty [16. 7. - 34 let]
Greguar [16. 7. - 30 let]
iceman [16. 7. - 42 let]
Jirka444 [16. 7. - 30 let]
Kiurdiv [16. 7. - 32 let]
Kolczik [16. 7. - 33 let]
mazu [16. 7. - 31 let]
veverka [16. 7. - 26 let]
Vizovjan [16. 7. - 27 let]
Zizka 75 [16. 7. - 49 let]
ZIZKA75 [16. 7. - 49 let]
Štrba [16. 7. - 72 let]
žižka 75 [16. 7. - 49 let]
žižka75 [16. 7. - 49 let]
Svátky
Boyross [Luboš]
Ludek [Luboš]
Monty [Luboš]
Vajda [Luboš]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodKuba 36 | před 11 lety | ... Reporty

Mistrovský pohár Tisková konference po základní části. Na tiskové konferenci po základní části, kterou jsme vyhráli po osmi letech, odpovídali na dotazy: hlavní kouč týmu PSG Zlín Rostislav Vlach a nejlepší střelec zlínského klubu a třetí nejlepší střelec ELH Jaroslav Balaštík, který má v dosavadních zápasech na kontě šestadvacet úspěšných střeleckých pokusů.

Po osmi letech výhra v základní části je úspěch, avšak jen dílčí a s velikou dávkou štěstí, šetří slova pro Prezidentský pohár Rostislav Vlach. Po postupném zvýšení cílových kroků, které byly nejdříve - předkolo, poté první šestka a nakonec začínat play-off doma. Nakonec se situace vyvinula v to, že budeme začínat všechny série na domácím ledě.

Cíl zlínského klubu je překročit brány čtvrtfinále, což by zajistilo PSG minimálně bronzovou medaili. Ale samozřejmě myšlenky jdou už i do finále.

„My samozřejmě chceme překročit tu naši nekonečnou sérii čtvrtfinálových proher, takže to semifinále by bylo dobré, ale titul by taky nebyl špatný.“

„Snažili jsme se hrát zápas od zápasu, cíle se tedy zvyšovaly a ta sezóna se nějak vyvíjela, jsme rádi, že jsme dosáhli na takový úspěch, ale ty pravé zápasy začínají až teď,“ reaguje Jaroslav Balaštík.

Pohár pro vítěze základní části si však tým převezme oficiálně zítra v pražském hotelu Corinthia. Za zlínský tým bude přítomen prezident klubu a zlínský primátor Miroslav Adámek a vedoucí klubu Oldřich Šolc. Pohár poté poputuje do Zlína, uložen bude s největší pravděpodobností v sekretariátě ZS Luďka Čajky, dotýkat se ho však raději z pověrčivých důvodů nebude nikdo z těch, kteří mají co dočinění s klubem.

Tým pauzu využije především k doléčení některých svých hráčů, konkrétně Luboše Horčičky, který má ještě ortézu a Marka Melenovského, ten se však může připravovat nejdřív na případné semifinálové boje, dlahu sundá až 15. března. Martin Matějíček se už s týmem snaží trénovat a jeho start ve vyřazovacích částech je ze všech tří výše zmíněných hráčů údajně nejpravděpodobnější.

Co se týče oslabení, což má Zlín nejlepší v lize, trenér Vlach chválí své svěřence: “Pracujeme na tom na tréninku, ale je potřeba při zápase samém i improvizovat, ale určitě jsme za tu procentuální úspěšnost rádi, protože ty přesilovky a oslabení jsou v zápasech důležité. Každopádně jde vidět, že s porovnáním s minulou sezónou hráči na tomhle zamakali.“ Totéž se týká i přesilovek, které má Zlín třetí nejlepší v lize.

Jaroslav Balaštík zase chválí mládež A týmu, která zaplňuje značnou část zlínské sestavy. „Honejsek, Holík či Zámek, to vše jsou hráči, kteří udělali za ten rok, který jsem strávil v Mladé Boleslavi, obrovský pokrok a začínají být jedněmi z tahounů týmu. Také ale nesmím zapomenout na Pacu Urbance, který dal včera, jak trefně pojmenovali lidi, ten „Miliónový gól.“

„Takováto hra musí být hlavně nepříjemná soupeři, protože my hrajeme tělem a najednou jim tam někdo rychlý proklouzne, také ta dravost, jakou má Tonda a Holas v přesilovkách.“ Při takových spoluhráčích také nepadá na Jardu ta potřeba táhnout tým společně s ostatními zkušenějšími. „Díky tomu se určitě hraje líp, jsem takový uvolněnější,“ dodává Jaroslav Balaštík, který si se svými šestadvaceti přesnými trefami vystřílel prvenství v gólové produktivitě týmu PSG. Sám ale nevylučuje, že Tonda Honejsek ho v průběhu play-off přestřílí.

Oba hosté se shodli na tom, že na nás do play-off zřejmě vyjde včerejší soupeř, tedy Pardubice. Ale že by měli nějakého soupeře, kterého by si přáli, to ne. „Kdo přebírá, přebere a my musíme bojovat s každým.“ Hlavní kouč také týmy z předkola nepodceňuje. „Mají dobré hráče, brankáře atd. Se všema třema mančaftama máme téměř shodnou bilanci, takže těžko říci, kdo by byl pro nás lepší.“ Tým PSG může dostat tři soupeře, buďto osmé České Buďějovice, deváté Vítkovice či desáté Pardubice.

Martin Hamrlík, týmový pesimista, ani tuhle sezonu nemíní měnit tradice, stojí spíše nohama pevně na zemi. Ale běží zřejmě poslední zápasy v profesionální kariéře Larryho, takže snad nějaký ten optimismus v sobě má.

Jarda Balaštík jako jeden z mála nebude mít nabarvenou hlavu v klubových barvách jako mladší hráči. „Nevím, co by na mě říkaly paní učitelky ve školce, až tam povedu dceru. Alespoň si nechám narůst knír, a doufám, že budu co nejvíc zarostlý,“ dodává.

Zlín má také tři vyrovnané pětky, to tedy svědčí o tom, že tým netáhnou jednotlivci a že zranění jednoho hráče nemusí znamenat K.O. pro celý tým. U nás to není jako dřív, kdy táhla tým jedna pětka a výkony záležely na jednotlivcích, jaký mají zrovna den.

Soupeře z předkola pro čtvrtfinále se dozvíme nejdříve v pondělí, nejpozději poté ve čtvrtek. První čtvrtfinále sehrajeme v neděli 10. března na domácím stadionu Luďka Čajky.
Přečteno: 8332x (naposledy 16.7.2024, 09:15) | Komentářů: 2


Komentáře k článku (2)


kuba 36: binczech(27.02.2013)
Tak díky za vypůjčení Jo a snad pořídíš tuto sezónu další fotku, jak pohár drží Čája v ruce Kluci jen tak dál

binczech(27.02.2013)
A hele, obrázek mistrovského poháru z mého khlo.cz Tak aspoň poslouží :D


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.3598 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Karel Beran52 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690