Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
BacisDeSlice [25. 5. - 33 let]
čaja-16 [25. 5. - 35 let]
Janda [25. 5. - 32 let]
Týna [25. 5. - 32 let]
Ševča [25. 5. - 63 let]
Svátky
Dnes slaví: Viola

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodRadeček | před 11 lety | ... Různé

Vzpomeňme na Karla Rachůnka a podpořme dobrou věc

Dne 7. září 2013 uběhnou dva roky od tragické nehody letounu Jak-42, na jehož palubě zahynul i zlínský rodák a vynikající český hokejista Karel Rachůnek přezdívaný “Rachna.” U této příležitosti se rozhodl Hokej Fan Club Zlín uspořádat aukci, jejíž výtěžek bude věnován na podporu organizace HANDICAP(?). Dražit se bude dres Karla Rachůnka reprezentující ČR v sérii Euro Hockey tour s vlastnoručními podpisy hráčů reprezentačního týmu a další hokejové předměty.

Aukce dresu odstartuje 31. srpna 2013 na největším tuzemském aukčním portálu www.aukro.cz.

Vyvolávací cena činí symbolické 4 koruny. Majitel dresu bude známý 7. září 2013. V rámci aukce bude možné získat i další předměty přímo či nepřímo spojené s “Rachnou.” Jde např. o dres PSG Zlín s číslem 4 a jmenovkou Rachůnek (tyto dresy hráči PSG Zlín oblékali na před zápasová rozbruslení v období bezprostředně po letecké tragédii), dres s číslem 4 a jmenovkou Rachůnek z benefičního utkání Zlín - Jaroslavl, šála z benefičního utkání, puk z benefičního utkání a také unikátní set puku, šály a dresu, který hráči nosili před benefičním zápasem.

Také u těchto předmětů potrvá aukce od 31. srpna do 7. září 2013. Dražit se bude dres Karla Rachůnka reprezentující ČR v sérii Euro Hockey tour s vlastnoručními podpisy hráčů reprezentačního týmu.

Prezident HFC Zlín Tomáš Vitásek k tomu řekl: „Jsme rádi, že se nám podařilo získat dres Karla Rachůnka a další zmíněné předměty. Věříme, že aukce přiláká mnoho (nejen) hokejových příznivců a podaří se vybrat co nejvyšší částku, která pomůže potřebným.”

Výtěžek akce bude věnován humanitární organizaci HANDICAP (?), která poskytuje služby lidem se zdravotním postižením.

„Oceňujeme nápad Hokej Fan Clubu Zlín, který dražbou dresu Karla Rachůnka oživí vzpomínku na tohoto skvělého zlínského hokejistu. Jsme moc rádi, že výtěžek aukce podpoří klienty naší neziskovky,“ uvedl Aleš Chudárek, ředitel sdružení HANDICAP(?)”

Občanské sdružení HANDICAP(?) Zlín poskytuje přes dvacet let lidem s tělesným postižením nebo seniorům osobní asistenci a speciální přepravu. Po celý rok také připravuje desítky akcí pro děti s různým zdravotním postižením.

„Právě na činnost Klubu dětí a mládeže bude výtěžek aukce použit. Děkujeme předem pořadatelům aukce i všem, kdo se do ní zapojí,“ dodal Chudárek.

Organizátor akce Radek Pobuda k celé aukci říká: “Myšlenka udělat tuto akci vznikla už před rokem. Bohužel díky časovému presu a spoustě akcí plánovaných na první výročí tragédie postoupila myšlenka do ústraní. Cíl této akce je podpořit sdružení, které naprosto úžasným způsobem pracuje s lidmi, ke kterým i já mám vřelý vztah a moc tyto pracovníky obdivuji. Proto si myslím, že si všichni pracovníci i samotní postižení zaslouží finanční pomoc pro zpříjemnění jejich života.”

O Karlovi Rachůnkovi

Karel Rachůnek se narodil 27. srpna 1979 ve Zlíně. Také hokejově vyrostl v tomto městě, odkud v roce 1999 odešel do zámoří. V NHL působil v klubech Ottawa Senators, New York Rangers a New Jersey Devils, poté odešel do Ruska, kde nastupoval za Dynamo Moskva a Lokomotiv Jaroslavl. Na mistrovství světa získal zlato (2010) a bronz (2011). Jeden z nejslavnějších odchovanců zlínského hokeje tragicky zahynul 7. září 2011 při havárii letadla JAK-42, v němž cestoval kompletní hokejový tým Lokomotiv Jaroslavl k úvodnímu zápasu ruské KHL do Minsku. V letadle zemřelo 44 ze 45 cestujících včetně dalších českých hokejistů Jana Marka a Josefa Vašíčka nebo slovenského útočníka Pavola Demitry.

Hlavní partner akce

Mediální záštitu nad celou akcí převzala společnost Firestarter multimedia. “Nastoupili jsme do rozjetého vlaku. Na vše bylo opravdu málo času, ale nedovedu si představit, kdy jindy bychom měli napnout síly a pracovat dnem i nocí pro dosažení nejlepšího výsledku. Jde přece o vzpomínku na skvělého hokejistu a člověka a také podporu skupiny lidí, kteří se bez ní dokáží jen těžko obejít,” říká Petr Kopčil, jednatel společnosti. Během 14 dní se podařilo dát dohromady skutečně vše pro zajištění hladkého průběhu akce.

Vznikly webové stránky www.rachnakachna2013.cz (zprovozněny budou 27.8.2013 ve večerních hodinách - děkujeme za trpělivost), fandovská stránka na sociální síti Facebook - www.facebook.com/rachnakachna2013, fotografie, videa, speciální prezentační místa dražených předmětů v centru města, ale hlavně originální píseň, kterou nazpíval Jirka Koběrský a která bude Karla navždy připomínat včetně skutečnosti, že pomáhá ostatním, i když tady nemůže být fyzicky s námi. Výstava dražených předmětů proběhne na zlínském náměstí Míru v prní školní den, tedy 2. září 2013 od 15:00.

Petr Kopčil k tomu dodává: “Je to věc mého osobního přístupu k životu a pomoci druhým a totéž se týká i všech členů týmu Firestarter multimedia. Je prima posílat peníze do Afriky, ale ti, kteří potřebují naši pomoc, bydlí i tady, ve stejném městě a zemi jako já. Proto na kampani pracujeme od začátku do konce zadarmo a věříme, že dosáhneme cíle. Tím je uctít památku Karla Rachůnka a pomoci handicapovaným lidem, kteří tady žijí s námi.”

Další partneři akce

PSG ZLÍN
MĚSTO ZLÍN
"HANDICAP(?)" ZLÍN
AUKRO.CZ
Přečteno: 6354x (naposledy 25.5.2024, 11:05) | Komentářů: 1


Komentáře k článku (1)


Rada HFC(31.08.2013)
CHARITATIVNÍ AUKCE PRÁVĚ ODSTARTOVALA.

VÍCE INFO NA WWW.RACHNAKACHNA2013.CZ


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.7872 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Miroslav Blaťák42 let
Tomáš Dolák ✝72 let
Jan Svoboda25 let
David Vodák53 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690