Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
kalimero43 [12. 7. - 48 let]
mezi [12. 7. - 30 let]
Ocelář [12. 7. - 43 let]
Svátky
stavitel [bořek]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodLegendární | před 17 lety | ... Různé

Právě jsem se vrátil z Kladna, abych vám mohl s radostí oznámit, že naši Ševci vybojovali další fantastické druhé místo a na jejich žlutomodrých hrudích se opět zaleskla stříbrná placka. Ptáte se, jak je to možné, když už je dávno po sezóně? To proto, že po stříbrných juniorech a zlatých dorostencích sehráli svá mistrovství republiky také žáci sedmých tříd a naši Zlíňáci se v obrovské celostátní konkurenci rozhodně neztratili.

Zápasy mistrovství republiky 7. tříd se hrály na Kladně. Tedy ne na tom stadiónu Jaromíra Jágra na samotě u lesa, nýbrž hned vedle na tréninkové hale, což by pro jiný podnik bylo dozajista místo k uzoufání, ale tady byla alespoň vynikající akustika.

Prvním zápasem tohoto mistrovství bylo střetnutí mezi domácím HC Kladno a hostující HC Spartou Praha. Přes počáteční poměrně vyrovnaný stav nakonec zvítězila Sparta 4:2.

Následoval další zápas HC České Budějovice a HC Kralupy n. Vltavou. Nekonalo se žádné překvapení a Budějovice hladce zvítězily 5:0.

Ve třetím zápase turnaje se ovšem rozpoutalo opravdové peklo. Naši sedmáci dostali na úvod toho nejméně příjemného soupeře: HC Vsetín. Ač hnáni neúnavným povzbuzováním svých žlutozelených příznivců, brzy však vsetínští v zahajovacím derby prohrávali 2:0 a to Zlín ještě nejméně dvakrát nastřelil tyčku a jednou břevno. Postupem času se však hra vyrovnala a nakonec se z úspěchu radovalo družstvo Vsetína, poněvadž v nervydrásající třetí třetině se štěstím otočili na 3:2 a tento stav přes zoufalou snahu zlínských borců také uhájili. Je třeba ještě podotknout, že vsetínský gólman musel v průběhu zápasu odolat zlínské kanonádě neuvěřitelných 64 střel!

Po přestávce pokračoval odpolední program zápasy Českých Budějovic s Kladnem (9:2) a Kralup n. Vltavou se Spartou (0:10) a tím také první den turnaje skončil.

Nazítří nastoupil již v 8:30 HC Vsetín proti domácímu Kladnu, a třebaže dosud nejvyšší návštěva především domácího publika vytvořila utkání tu pravou atmosféru, nepřipustili vsetínští žádné kompromisy a smetli domácí 1:5. (Onen jediný gól ve vsetínské síti byl ovšem přivítán s takovým jásotem, jakoby právě rozhodl finále Stanley Cupu). Je třeba ještě uvést, že na začátku třetí třetiny, kdy byl stav 3:1 pro Vsetín, získali domácí výhodu trestného střílení za podražení při samostatném úniku, gól však nevsítili, což mohl být klíčový moment zápasu.

Pak nastoupili opět naši zlínští borci proti papírově nejslabšímu soupeři z Kralup. Zápas se měl vyvíjet jednoznačně, ovšem naši se dlouho trápili sice s nemotorným, avšak běžně o hlavu větším soupeřem. Utkání tak skončilo - s ohledem na předchozí střelecké koncerty - relativně hubeným výsledkem 4:0.

Příští zápas byl pro vývoj turnaje nesmírně důležitý. V zápase pravdy mezi Českými Budějovicemi a Spartou již mohl případný vítěz získat značný náskok a velkou šanci na konečné prvenství. Utkání však skončilo nerozhodně 3:3, což výrazně posílilo šanci našeho celku na mnohem lepší umístění.

Odpoledne se pak spolu utkali domácí Kladeňáci právě proti Zlínu. Zápas se v mnohém podobal tomu se Vsetínem. Naši měli opět více ze hry, opět vedli na začátku utkání již 2:0, pak ale Kladno snížilo na 2:1 a druhá polovina utkání se mohla ještě vyvíjet hodně zajímavě. Štěstí však stálo tentokráte na naší straně a všichni žlutomodří si jistě hodně vydechli úlevou, když na ukazateli skóre v samém závěru třetí třetiny naskočila rozhodující trojka. 3:1.

Posledním utkáním druhého hracího dne byl zápas HC Vsetín versus HC Kralupy nad Vltavou a pokud jste sledovali předchozí výsledky, myslím, že vám nemusím ani sdělovat, jak to dopadlo, zvláště, když již po druhé třetině burácel halou oslavný chorál "Vysoký jalovec", na skóre svítila výmluvná cifra 8:0 a nebylo již prakticky o co hrát.

V pátek se vše rozhodlo. Nejen o vítězi, nýbrž i o všech ostatních místech. Bylo zde však ještě několik utkání, jejichž výsledky řádně zamíchaly tabulkou, jako třeba hned to první: HC České Budějovice - HC Hamé Zlín. Naši začali pěkně zostra a po vzoru všech předchozích utkání opět vyhrávali v úvodu 2:0. Ani ne za minutu však bylo srovnáno a za stavu 2:2 se začínalo pěkně odznovu. Zlínští se naštěstí z této ledové sprchy velmi brzy otřepali a třemi brankami definitivně zvrátili vývoj utkání na svou stranu. 5:2.

Následoval další zápas pravdy. Vítěz tohoto utkání již mohl slavit titul a za určitých okolností si dokonce mohl dovolit i prohrát v posledním zápase. Proti HC Sparta Praha nastoupil HC Vsetín. Jelikož šlo o hodně, byl to nejnapínavější, nejdramatičtější a také nejvyhecovanější zápas turnaje. Dlouho se váhy zápasu přechylovaly na tu či na onu stranu, jednu chvíli měla navrch Sparta, jednu chvíli zase Vsetín, až nakonec vše rozhodla jedna šťastná střela, Vsetín otočil na 4:3 a stal se mistrem republiky.

Poté se odehrál existenční zápas ze dna tabulky, kdy si to mezi sebou rozdaly celky, které dosud ani jednou nezvítězily (a jedno družstvo dokonce nevstřelilo ani jednu branku): HC Kladno proti HC Kralupy n. Vltavou. Celek domácích byl mírně favorizován, o to větší však bylo překvapení, když jim Kralupy nastřílely své první 4 branky a jelikož ze strany domácích to byly jen dvě, skončil zápas 4:2 pro předposlední Kralupy, které tímto porazily již definitivně poslední Kladno.

V prvním odpoledním utkání již opět nebylo o co hrát: Vsetín měl již titul v kapse a mohl si dovolit prohrát. A tak si tedy dovolil přepych ostudné prohry 1:7 s Českými Budějovicemi.

Poslední odpolední utkání mělo naopak definitivně rozluštit hádanku jednotlivých umístění veškerých zbývajících celků: HC Hamé Zlín proti HC Sparta Praha. Obě družstva si velmi dobře uvědomovala, že jde o hodně - vítěz by se posunul na druhé místo a prohra by naopak znamenala nelichotivou bramborovou medaili. Výsledek utkání ovšem vyzněl jednoznačně pro domácí a po výhře 4:0 se naši sedmáci mohli radovat z dalšího vynikajícího úspěchu: stříbrné medaile na mistrovství České republiky.

Hoši, děkujem!
Přečteno: 7012x (naposledy 12.7.2024, 23:27) | Komentářů: 8


Komentáře k článku (8)


Fanoušek: menší oprava(10.04.2007)
Dobrý komentář. Nicméně pro přesnost zápas HC Rabat Kladno - HK Kralupy skončil 4:6 (a ne 2:4).

gygy24: bubenice(03.04.2007)
Ta slečna u bubnu je Hanka Grygerová.

hromi: páťáčci(03.04.2007)
MISTŘÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!! sem fakt netušila, že si toto někdy na kometě zařvu :)) ŠEVCI dík za pomoc jako, zvláštní poděkování slečně u bubnu :) tolik žlutomodře oděných lidí řvoucích Kometa jsem ještě neviděla :))

Legendární: to sui:(02.04.2007)
že si nedáš pokoj :-P ale že vaši páťáci na mistrák vůbec nepostoupili, jelikož na republiku jel právě místo nich hádej kdo, o tom už se nezmiňuješ :-)))))

Legendární: To hromi:(02.04.2007)

šak neboj! :)

akorát eště přijde retro sparta čtvrtfinále
a dvojzápas SLA-PAR

Legenda: dík(02.04.2007)
dík za report!

sui: Legenda(31.03.2007)
zase mistříííííííííí

hromi: Brno(31.03.2007)
Byl jsi viděn na Rondu včera :)) Viděn, a nutno podotknout i slyšen :) tak něco taky napiš o pátých třídách :))


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.3122 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Související clánky
ládné clánky
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690