Příští zápas
Domácí
ZLN

???
sobota 14.9.2024, 17:30
1. kolo

Tabulka
V P SK B
1. POR 31 9 4 8 178:113 115
2. VSE 29 3 3 17 174:137 96
3. PRO 26 6 2 18 151:130 92
4. LTM 23 4 6 19 163:160 83
5. TRE 20 5 11 16 130:132 81
6. PRE 20 8 3 21 116:118 79
7. JIH 18 7 4 23 139:151 72
8. SLA 19 4 5 24 133:150 70
9. PCE 17 5 7 23 133:139 68
10. SOK 18 5 4 25 128:141 68
11. KOL 16 7 5 24 120:136 67
12. FRM 17 4 5 26 127:152 64
13. ZNO 16 2 5 29 135:164 57
14. ZLN 0 0 0 0 0:0 0
Narozeniny
Lampion [20. 4. - 27 let]
Marty79 [20. 4. - 45 let]
Svátky
Aantares [Marcela]
Marse [Marcela ]
Maurseth [Marcela]
Mersii [Marcela]
mmmersi [Marcela]
Murín31 [Marcela]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 17 lety | ... hfczlin.BLOG

HC Slovan Ústečtí Lvi Už mi to chybělo. Odpočítávání posledních vteřin. Euforie. Vůně vítězných doutníků. Stříkání šampaňského a nekonečné oslavy ve všech hospodách, restauracích a barech ve městě. Tohle nikdy nezevšední, pocit vítěze je krásný. Soudržnost, vůli, výdrž, nervy ze železa, štěstí a v neposlední řadě i určité hokejové dovednosti musí mít ten, kdo chce vystoupat na vrchol.

Letos se to vyvinulo tak, že pro mě osobně bylo zajímavější finále první ligy mezi ústeckým Slovanem a Chomutovem, než finále extraligové, Pardubice versus Sparta. Již čtvrtým rokem jezdím (ne)pravidelně do Ústí a nedá mi to, abych nezavítal do tamní Lví arény. K tomuto klubu jsem si získal určitý vztah, takže bylo zřejmé, že jsem jim moc přál, aby postoupili do extraligy, zabydleli se mezi hokejovou smetánkou a sváděli napínavé bitvy mezi našimi Ševci, což by pro mě znamenalo splnění velkého snu a prestižní vyhecované bitvy by tak zase nabraly na dramatičnosti a kráse. Zaznamenal jsem z řad zlínských fanoušků na nového účastníka většinou negativní ohlasy, protože cestovat přes celou republiku není moc pohodlné. Navíc v očích fanoušků se může zdát, že Ústí bylo v první lize, něco jako Sparta, Slavia nebo Pardubice v extralize. Mocný a silný, nepříliš oblíbený, ale právě proto atraktivní soupeř, na kterého bylo většinou všude plno. Už jednou před rokem byli kousek od splnění svého dlouhodobého cíle. Avšak do cesty se jim postavil nevyzpytatelný Vsetín, v extralize pouze do počtu. V baráži valašskému celku pomohl "božský" Sasu Hovi, který zastínil slavnějšího Romana Málka. Podle jmen na ústecké soupisce se mohlo zdát, že to bude jednoduchá záležitost. Ústí mi ale přišlo nezkušené, asi proto selhávalo v rozhodujících momentech zápasů. Vsetín se naopak vzepřel svému osudu, nevzdal se a vybojoval si tak právo účasti v extralize, třebaže se topí v dluzích. Pokud však dlouhodobě nemá z čeho platit své závazky, tak v elitní soutěži nemá co pohledávat. Bohužel pánové nahoře se tuto situaci bojí nebo nechtějí řešit.

Situace v letošním finále byla taková, že Chomutov vedl v sérii na tři vítězné zápasy před domácím čtvrtým utkáním 2:1 a zbýval mu poslední krok od extraligové účasti. Proto jsme se vydali s davem žlutomodře oděných fanoušků do nedalekého Chomutova shlédnout možná poslední zápas, což si nikdo z nás moc nechtěl připouštět. Všichni doufali, že se série vrátí do Ústí a v pondělí se rozhodne. První třetina tomu moc nenapovídala. Slovan hrál v křeči, nervozita byla znát. Soupeř se tlačil do útoku a vytvořil si několik slibných příležitostí. Proměnili jedinou, což bylo pro ústecké ještě milosrdné. Před druhou třetinou bylo jasné, že svoji hru musí změnit, jinak nemají šanci uspět. Fanoušci byli ale většinou optimističtí a doufali v obrat. Do druhé třetiny vtrhli ústečtí jako uragán a domácí najednou nevěděli, kam dřív skočit. Ústí vyrovnalo a dál pokračovalo v aktivní hře. Chomutov se taky otřepal a ve druhé části zápasu se hrál hokej extraligové úrovně. Po skončení druhé třetiny svítilo na časomíře skóre 1:2. Ve třetí třetině se už jenom vylučovalo a uklízel led, který domácí fanoušci při každém rozhodnutí proti jejich klubu zaházeli odpadky. Hráči se více váleli po ledě, než hráli a diskutovali s rozhodčími, což mi celý zápas znechutilo. Chomutov stihl ještě vyrovnat po nenápadné akci, takže se zápas dostal až do prodloužení. Domácí byli jeden jediný vstřelený gól od postupu do extraligy. Nervozita by se dala krájet. Dlaně se potily a ruce se třásly. V prodloužení se už hrálo opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Tu osudnou nakonec udělali domácí. Slovan vstřelil rozhodující gól a série se zase stěhovala do Ústí, kde se už muselo rozhodnout.

A je tu pondělí, den, který se může zapsat do historie zlatým písmem ústeckého hokeje, nebo taky jako den, kdy se nezdařil další pokus postoupit do nejvyšší hokejové soutěže. Pro oba týmy platí to samé. Vyhrát!! Bylo krásné jarní počasí. U pokladen se už tvořily fronty na lístky. Hráči se mezitím šli protáhnout na led. Bylo znát, že se připravují na zápas roku. Občas se objevil vtípek i úsměv na rtech. Očekávání jsou však veliká. Generální manažer zdejšího klubu pan David Šafer popocházel sem a tam a byl snad ještě víc nervózní, než samotní hráči. Napětí bylo cítit. Všichni se už nemůžou dočkat. Momentálně jedním ze dvou hráčů v tomto týmu, kteří kdy oblékli zlínský dres, je Pavel Janků. Právě jeho jsem si vybral na rozhovor. Pro zlínské fanoušky je z kádru nejzajímavějším hráčem, proto padla volba právě na něj. Při odchodu do kabiny jsem ho požádal o interview. Čekal jsem přibližně půl hodiny, ale pořád nevycházel. Poprosil jsem tedy maséra Volkeho, který šel zjistit, zda je ještě v šatně. Po chvíli vyšel samotný Pavel, že na mě úplně zapomněl. Čekal venku, než je klubový autobus odveze na hotel. Omlouval se mi, ale čas byl jen chvíli. Vyšli jsme společně ven před autobus a pokládal jsem mu jednotlivé otázky. V půlce odvětil, že už musí jít, ale že ho můžeme dokončit před zápasem. Zařídil jsem se podle toho a 14:30 už jsme byli zase před stadionem, seděli u jednoho ze stánků s občerstvením a čekali, než přijede autobus s domácími hokejisty. To se po chvíli stalo a hráči se trousili do kabiny k poslednímu zápasu sezony. Když mě zahlédl Pavel, automaticky jsme šli stranou a nerušeně mohli rozhovor dokončit. Popřál jsem mu hodně štěstí do zápasu a rozešli jsme se. Já ke stánku z občerstvením popíjet pivo, on připravit se na zápas, který může přepsat dějiny klubu. Čas se neúprosně krátil a zdejší fanoušci se scházeli. Tušili, že bude dlouhá noc. Rozmlouvalo se, debatovalo se snad v každé skupince u stolu, jak to dnes bude vypadat. Popíjelo se pivo, nebo Kofola, pojídaly se klobásy. Další davy lidí se nekonečně hrnuly k aréně. Zájem byl obrovský. Přiblížila se 16. hodina odpolední, brány Lví arény se otevřely, první nedočkavci se dostali dovnitř.

Slovan měl raketový start do utkání, když po necelé minutě vedl 1:0. Po vstřeleném gólu měli ještě několik příležitostí, ale ty už neproměnili. Až po pěti minutách hry se osmělili i hosté a taky vyzkoušeli pozornost brankáře Zikmunda. V 10. minutě už bylo vyrovnáno. Chomutov ožil a Ústí mělo co dělat, aby z několika šancí soupeře nedostalo gól. Ve druhé třetině se hrál ostrý hokej plný osobních soubojů, ve kterých sudí Minář se Šindlerem vylučovali jen za klasické prohřešky. Oba týmy dřely a fanoušci se bavili. Ve 29. minutě bouřili podruhé. Chomutov se dál snažil chodit do zakončení, ale obětavost domácích obránců zblokovala několik nadějných střel. Třetí gól do chomutovské sítě padl po střele v přesilové hře a zdálo se býti jasné, že Slovan si už zkušeně vedení pohlídá, přestože zbývalo ještě hodně času. Na začátku třetí třetiny si ještě jednu šanci vytvořili i hosté, ale tu nevyužili a domácí zamkli střední pásmo a soupeř se přes žlutomodrou hráz dostával s velkými obtížemi. Když pak v 53. minutě domácí zvýšili své vedení na 4:1, propukly oslavy naplno. Chomutov však ještě zbraně nesložil. Dostal minutovou přesilovku pět proti třem, odvolal brankáře a ještě několika akcemi provětral domácí defenzívu, naštěstí bez gólového efektu. Naopak po třech minutách power play potvrdil razítkem postup do extraligy, kdo jiný, než Pavel Janků...

Začaly mohutné oslavy. Bouřící tribuny děkovaly svým miláčkům za předvedený výkon a zasloužený postup. V té době už jsem byl vpuštěn do prostoru ke střídačkám, kde se scházeli ostatní novináři. Byl jsem připraven na další děj, který byl ryze pracovní záležitostí. Stál jsem metr od domácí střídačky a viděl jsem přesně co se tam odehrávalo. Z kabiny někdo donesl postupové kšiltovky s výmluvnými nápisy. Mistr 1. ligy 2006/07 a Extraliga 2007/08. Pan Šaffer přikázal donést šampaňské a se závěrečnou sirénou v domácím kotli se rozzářily ohnivé gejzíry a hráči skákající ze střídačky vytvořili hrozen kolem brankáře Zikmunda. V tu chvíli pořadatelé vypustili na led i několik novinářů i rodinných příslušníků. Nastalo nekonečné objímání a vzájemné gratulace. Obrovská úleva a nefalšovaná radost byla vidět v očích všech hráčů. Generální manažer Šaffer byl v takovém tranzu, že dokonce s pohárem v rukou přišel před domácí kotel, klekl si před něj a dělal velice výmluvné grimasy a nechal se fotit snad všemi fotoreportéry, kteří zrovna byli na ledě. Já byl mezi nimi. Asi po deseti minutách se hráči postupně přesunuli do kabiny a novináři je následovali. Starší hráči jen tak poposedávali na svých místech, jakoby nemohli uvěřit, co právě dokázali. Ti mladší dál hlasitě dávali najevo radost. Ještě musela přijít vítězná odříkávačka, které jsem se měl možnost zúčastnit i já. Ani nevím, kdo to byl, jeden z hráčů, mě chytil kolem ramen a už jsem se vezl... Někdo vytasil krabičky doutníků a všichni naráz si je rozebrali a zapálili. Aroma tabáku provonělo celou kabinu. Na návštěvu dorazila i televize Nova a vybrala si k rozhovoru zrovna Pavla Janků. S pohárem, doutníkem... Všechno zajímavé jsem se snažil fotit. Mezitím se fanoušci dostali na led a čekali u střídaček na hráče. Ti postupně napochodovali na střídačku a mistrovským šampaňským postříkali okolí kolem sebe, včetně mě. Přesunul jsem se do prostoru press zóny, kde se už připravovala Česká televize k rozhovoru. I ostatní novináři čekali na svou šanci. Já už jsem měl splněno, navíc už zde není hráč, který by byl pro mě nějak výjimečně zajímavý. Tudíž jsem se soustředil jen na fotografování. A taky jsem měl školení, jak se dělá novinařina v přímém přenosu. Česká televize natáčela rozhovor s generálním manažerem Ústeckých Lvů Davidem Šafferem. Reportér David Lukšů už zpovídal šťastného šéfa, když najednou jeden z kolegů mu za zády zpovídaného na papír A4 napsal, cituji: "ČALOUN?" Víte, co to znamenalo? Ano, měl se zeptat, jak to je z případným příchodem zdejšího rodáka do Slovanu. Vy, televizní diváci, jste si tohoto detailu v reportáži nemohli všimnout, ale zde je příklad toho, jak pracují novináři a reportéři přímo v akci. Ještě předtím jsem se připletl do záběrů ČT při rozhovoru s Tomášem Klimtem, takže celá sportovní veřejnost, která se v tu dobu dívala na Branky, body, vteřiny měla možnost mě vidět v televizi. Aspoň mi to takhle bylo prezentováno od známých... Potom už jsem opustil tyto prostory a vyšel ven za slavícími fanoušky. Pogratuloval jsem několika křepčícím kamarádům a sledoval, co se děje. A myslel, co se asi dělo, když my jsme slavili náš titul. Nostalgicky jsem vzpomínal, záviděl a zároveň měl radost, že se to povedlo. Už z důvodu rozdílu mezi stadiony obou finalistů. Dodnes jsem si myslel, že vsetínský Lapač snad nemůže v "komfortu" žádný jiný stadion překonat. Avšak ten chomutovský se mu nejméně vyrovná, ne-li ho ještě překoná, protože jsem netušil, že v takových halách se v dnešní době hokej ještě hraje. Ano, bohužel hraje, třeba v Chomutově. Naopak ústecký stadion prošel v posledních letech rekonstrukcí a co se komfortu a estetiky týká, měl by patřit k lepšímu průměru extraligových stadionů. Co zaujme na první pohled, je kostka nad ledem, kterou jim můžeme závidět i my ve Zlíně.

Závěrem bych chtěl celému ústeckému hokeji pogratulovat k postupu do nejvyšší soutěže a mimo našich vzájemných zápasů popřát co nejvíce úspěchů. Za celou sezonu dokázali udržet stabilní formu, bez vážnějších výkyvů, třebaže právě odvolání trenéra Hynka pomohla právě série tří proher. V play off prokázalo odolnost a bojovnost, i když ne všechny zápasy se vyvíjely podle představ, ale psychicky silný tým je většinou dokázal zvrátit na svou stranu. Dokázali se vypořádat pro veřejnost nejasným odchodem Marka Ivana ze dne na den. Co se tam opravdu stalo, vědí pouze hráči a vedení klubu. Nikdo z hráčů se o této kauze nechce bavit a ani se k ní nemůže vyjadřovat. V sérii s Chomutovem rozhodla nejspíš větší zkušenost ústeckých hráčů s vypjatými zápasy. Slovan ze 13 zápasů ve vyřazovací části prohrál pouze dva, takže kdo jiný by si při objektivním posudku zasloužil postup více, než právě HC SLOVAN ÚSTEČTÍ LVI. Co se dělo potom noční cestou domů je zase jiná pohádka...

www.daan.estranky.cz
Přečteno: 9472x (naposledy 20.4.2024, 19:03) | Komentářů: 9


Komentáře k článku (9)


sui: Dááne(22.04.2007)
Tak od tebe to beru, ty jsi ješte v normě rýpač :)))

Dáán: Sui(22.04.2007)
Každého? Vím o mých dvou. A pokud se to téma hodí, navíc se nabízí možnost si lehounce a "nežně" do tebe rýpnout, tak proč toho nevyužít?? :-)

sui: Timur, Dáán(22.04.2007)
Přesně tak. JO někdy určitě nejsu objektivní, ale abych do každeho článku cpal Zlín, tak to zase ne :)))

Dáán: Sui(22.04.2007)
Jasně, tvá zásluha na tomto článku, i na jiných mých příspěvcích je veřejně nedoceněna, ale přece po mě nemůžeš chtít, abych se tím chlubil. Když se mě na to někdo zeptá, rád mu řeknu, že Suimu vděčím za mnohé, ale přece to nebudu automaticky psát do obsahu článku. Ano ,já jsem pouze konstatoval, co je předmětem mnohých diskuzích a dohadů, ale o faktu jako takovém není pochyb. Ty mě OBČAS kritizuješ, že nejsem objektivní, ale v případě tvých příspěvků se jedná o to samé...

timur: sui(22.04.2007)
to je jasné, že každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán :-D

sui: Timur(22.04.2007)
On by to použil i v práci na téma Sovětský svaz nás vzor :)). Když chtěl, abych reagoval, tak mohl zmínit, kdo mu zařídil presky :))

timur: sui(22.04.2007)
já bych řekl, že to tvoje "rýpání do vsetína" je jen konstatováním faktu, který vidí celá republika kromě tebe :-)

Dáán: Sui...:-)))(22.04.2007)
Víš, tak jsem si na tebe vzpomněl, tak jsem musel něco vymyslet, abys to nenechal bez komentáře..:-) Vida povedlo se. Jestli sis všiml, je to o letošním Ústí, ale bylo by chybou nezmínit tam i loňskou baráž.

sui: Dáááne(22.04.2007)
Krásně si to napsal, jen co je pravda. Tradiční rýpnutí do Vsetína. Já myslel, že to ma byt o letošním Ústí.


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.8769 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-???, 14.9.2024, 17:30]