Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Alf [22. 6. - 49 let]
Aluša [22. 6. - 36 let]
Alťák [22. 6. - 40 let]
blek [22. 6. - 63 let]
Damba [22. 6. - 44 let]
Henry07 [22. 6. - 38 let]
jan497 [22. 6. - 46 let]
KAMIKAZE [22. 6. - 35 let]
Kike [22. 6. - 28 let]
misulka [22. 6. - 26 let]
nikdynic [22. 6. - 30 let]
Radek07 [22. 6. - 38 let]
Svátky
Pája [Pavla]
Pajda [Pavla]
Pajuška [Pavla]
Pampeliška [Pavla ]
Pavka [Pavla]
Pavla_4 [Pavla]
Zelca [Pavla]
zelda [Pavla]
Zelča [Pavla]
Zeluška [Pavla]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodHonza, asistence: Kuba 36 | před 9 lety | ... Výjezdy

V den státního svátku to konečně přišlo. Červený puntík v kalendáři jasně upozorňoval, co že se chystá 17. listopadu. Nebyla to žádná demonstrace, ale byl to výjezd roku, jehož cílem byla olomoucká plecharéna. Do města syrečků nakonec vyjelo ševce podpořit něco kolem šesti set hlav. Ve spolupráci s facebookovou stránkou FORZA Ševci je navíc zpracováno video mapující výjezd, od Zawa máme natočeno fandění a také je fotogalerie. Tak se pokochejte.

Již před druhou hodinou se na vlakovém nádraží v Otrokovicích sdružují menší skupinky, převážně oděné do žlutomodrých barev. "Zpáteční Olomouc". říká u okýnka jeden za druhým.

Ve 14:10 je již nádraží zaplaveno žlutomodrou kombinací a davy se postupně hrnou ke třetí koleji. "Žádáme cestující, aby nevstupovali do kolejiště před zastavením vlaku...Vážení cestující, rychlík číslo 809 ve směru Olomouc, který dále pokračuje ve směru Hulín, Přerov, přijíždí k prvnímu nástupišti na třetí kolej," zní z tlampačů. Už je to tady! - výjezd roku je odstartován a všichni ševci se za nepříliš šťastných pohledů ostatních cestujících hrnou do jednotlivých vagónů.

Cesta ve vlaku ubíhá rychle, bodejť by ne. Za zpěvu chorálů a s pivem v ruce ubíhá vše rychleji. V Hulíně se k nám přidávají další fandové Zlína a vlak dále pokračuje na Olomouc.

Poté vlak zastavuje v Přerově. Někteří z naší posádky již bystří zrak a připravují prsty na počítání romských občanů. Ale přerovské nádraží zelo prázdnotou. "Jo vlastně! On je státní svátek, to mají kovosběrny zavřeno!" Stejně si ale rýpnem: "Cikání, do práce!" nese se nádražím. Poslední zastávka na trase do Olmíku tak byla za námi a my se chystali na výsadek.

"Už nás tu máte!." Posádka se tlačí ven z vlaku a shlukuje na nástupišti. "Alealéé, alealéé,.." rozeřvává dav Jedli. Poté se všichni nahrnou na eskalátor, který však najednou vypoví službu, což znamená především pro fanoušky pod vlivem nadlidský úkol. V podchodu si ještě dáme Forzu a jdeme do nádražní haly, kde si něco zazpíváme a poté míříme pěšky k plechárně.


Žlutomodrý dav se za skandování a zpěvu nejrůznějších chorálů pomalu, ale opravdu pomalu, neboť policisté nás vedli kanálama a na okolo města, přibližoval k aréně. Naše chorály poutají pozornost místních, někteří nám z cesty radši uhnou, někteří si náš průvod fotí z oken. Těsně před olomouckým zimákem se naše skupina pomalu rozpouští a každý se vydává věnovat různým aktivitám. Od kupování lístků až po degustaci piv a klobás.


Brány stadionu se konečně otevřely a můžeme dovnitř. "Olomoucký svatostánek," jak jej nazval hlasatel, nabízí pro hosty celý sektor za bránou. Schody jsou poněkud strmé, ale výhled na ledovou plochu je odsud parádní. Kam se hrabe plzeňská nudle, nudlička Brno, nebo pardubický sloup.

Při nástup na předzápasové rozbruslení ševce bouřlivě vítáme, zatímco Hanákům je věnován pískot.

Před nástupem olomouckých na led je hlasatel René hecuje, ať nám ukážou, kdo je tu doma. Holky s třásněmi představují svou show, zatímco my rozjíždíme tu svou. "Heej! Ruce! Pojďme všichni!" hecuje sektor Mireček, který ale zapomněl megafon. Je tak odkázán na své hlasivky. "Šééévci!." V tu chvíli nastupují na led olomoučtí a plechárna bouří.
Na úvod nám ještě zahrají extraligovou znělku a poté je vytaženo choreo. Jedná se o modrou plachtu s nápisem "ZLÍN" a osmicípou Šternberskou hvězdou. V pravém dolním rohu je česká trikolóra s rokem "1989."


Utkání začíná ve velmi vysokém tempu, které udávaly oba sektory. Prakticky z první šance v úvodní minutě však skóruje Laš a plechárna je na nohou. O pět minut později přidává další branku Holec a v našem sektoru zrovna veselo není.

Přesto se snažíme dále aktivně fandit. Ve 14. minutě se ke kotouči dostane Honza Maruna, který dokázal poslat puk až za Vošvrdu a hned bylo bylo lépe!

O přestávce se většina sektoru vydává do téměř nekonečné fronty k bufetu. Celkem vtipné bylo srovnání řady na pivo, klobásy a na cukrovou vatu, popcorn a kdovíco ještě. Fronta téměř neubíhala, a tak se někteří otráveně vrací na druhou třetinu.

Po půlce zápasu nám olomoučtí věnují pokřik "Není vás slyšet!," ovšem okamžitě reagujeme pokřikem "Na vás to stačí! A ještě lepší odpovědí je Góóóóól !. Kotouč se po teči Tomáše Čachotského ocitl za zády Vošvrdy, který lásku k nám projevoval již vloni na svém twitterovém účtu. "není vás slyšet!," posíláme vzkaz směrem k domácímu kotli, když i videorozhodčí posvětí platnost.

Po čtyřiceti minutách se tak začínalo od začátku. Herní projev našeho mužstva se každou minutou zvedal. Poté však ujel do přečíslení Herman s Holcem, druhý jmenovaný dokázal procpat kotouč přes Marušáka na Jakuba Hermana a zlínský odchovanec zvedl fanoušky ze sedadel.

Od tohoto okamžiku někteří jedinci přestanou s fanděním, někteří však křičí z plných plic a ženou ševce za vyrovnáním. V závěru je to v podání našich hráčů křeč, a to i při přesilovce - Mora už si tříbodovou výhru pohlídala.

Derby je naše! ozývá se z protilehlého sektoru olomouckých, na což někteří reagují smíchem.

Před stadionem se rozcházíme, někteří si ještě projdou večerní Olomouc, někteří se trousí do místních hospod a někteří nasedají do tramvaje. Ti, kteří zvolili poslední možnost stihli opožděný vlak a mohou tak směrem k domovům vyrazit zhruba o hodinku dříve.

Cesta tramvají trvala zhruba necelých 10 minut a stála opravdu za to. Jednak tam byl střízlivý asi jen tramvaják - i když ani na to bych moc nesázel - a pak, ty pokřiky v narvané šalině... krásně se to houpalo, když jsme řvali: "Kdo neskáče, není Zlíňák, hop-hop-hop!" V zatáčce poblíž zastávky U Dómu (tam, kde se natáčely Rychlé šípy) jsme se málem vykolejili. Jeden vyžraný metrákový týpek ve zlínském dresu se přitom zapotácel, narazil do tyčky u řidiče a tramvaj se zas poslušně vrátila zpět na koleje.

Policisté byli velice rádi, že už se pakujeme, neboť všechny hlídky chodily po městě a před nádražím a všechny ve žlutém odkazovaly na dřívější vlak.

"Děkujeme za pěkný doprovod," sděluje policistům Bibi, a ti mu hned odvětí: "Když jste hodní, my taky. Však jsme Moraváci. I když Brňáci... No nic, jede vám vlak!" A jdeme z plných plic! Morava se stydí za Brno!!


VIDEO z výjezdu od FORZA Ševci ke shlédnutí ZDE (klik)
Z fandění od Zawa ZDE (klik)

FOTO Fotogalerie na HFC Zlín ZDE (klik)3 2
Olomouc Zlín
Hráno: 17.11.2015, v 17:00, Zimní stadion Olomouc, Olomouc


Přečteno: 6007x (naposledy 22.6.2024, 04:29) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.9989 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690