Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
giorgio [20. 6. - 37 let]
Kronos [20. 6. - 67 let]
orsi [20. 6. - 67 let]
Pítr-postacka [20. 6. - 34 let]
ringo158 [20. 6. - 29 let]
Skin [20. 6. - 45 let]
Suky [20. 6. - 40 let]
Veitovaa [20. 6. - 23 let]
Svátky
Dnes slaví: Květa

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodSui | před 17 lety | ... Rozhovory

Kdo ze zlínských fanoušků by neznal Rostislava Vlacha a Juraje Juríka. Oba borci dlouhá léta působili ve žlutomodrém dresu, mají stejně staré potomky patřící k velkým nadějím zlínského hokeje. Mladí hokejisté mají za sebou první kompletní ročník v juniorském dresu, nebude to jistě dlouho trvat a Roman Vlach a Juraj Jurík ml. se stanou i oporami prvního mužstva. Mají k tomu velké předpoklady, uvidíme, jak se jim bude dařit v druhé sezoně mezi juniory. O jejich postřehy ze skončené sezóny a taky o neúspěchu reprezentační 18 si můžete přečíst v našem článku. Speciálně vás musím upozornit na pasáž o reprezentaci, když to tak půjde dál, tak nás za rok čeká Grónsko.

Máte za sebou první kompletní sezónu v juniorech, jak se povedla?

Jurík: Pro mě ze začátku byla podivná, nějak jsem si s ní v úvodu nepotykal. Neměl jsem ze startu ligy dobrý pocit. Vypadalo to, že nebude úspěšná, ale v play-off jsme se stmelili do výborného kolektivu. Pro mě to byl skvělý zážitek do další hokejové kariéry.
Vlach: Já můžu souhlasit jen s Čurdou. Akorát já hned od začátku věřil, že se do vyřazovacích bojů dostaneme. Určitě mě ale nenapadlo, že půjdeme tak daleko. Nakonec jsme sice titul neudělali, ale i tak to pro nás bylo velice cenné.

Na startu sezóny jste nastupovali v útoku spolu, pak vás ale trenér rozdělil.

Jurík: Hráli jsme ze začátku spolu 5 nebo 6 zápasů, šancí jsme měli hodně, ale nešla nám koncovka. V útočné fázi nám skřípala finální přihrávka, a tak nás kouč dal od sebe. Já jsem pak jezdil mezi dvěma centry. Těsně před startem play-off nás dal trenér zase dohromady - musel to udělat, my dva o sobě víme.
Vlach: Já můžu dát přihrávku naslepo a vím, že tam Čurda bude. Trenér nám argumentoval tím, že jsme oba útočně ladění. Ve vyřazovacích bojích jsme nakonec hráli spolu a přinášelo to výsledky.

Jurík ty tvoje přihrávky ze začátku moc nevyužíval...

Vlach: Tak vždycky přijde období, kdy se nedaří. V nejdůležitější části sezóny se rozstřílel.
Jurík: Je to taky tím, že já místo střely vymýšlím něco lepšího, aby to byla nádherné. Když se střelecky trápím, musím se tlačit před branku a to jsem nedělal. Všechno je to v hlavě – to, co mi nešlo v sezóně, se v play-off dařilo.

To je fakt, ve vyřazovacích bojích jsi ten důraz před brankou měl...

Jurík: Právě jsem si řekl, že se musím změnit. V play-off my mladí nemáme co ztratit. Jak řekl náš trenér v některých rozhovorech, že naše lajna hrála nejstabilněji, toho si ceníme.

Romane, ty jsi byl na začátku play-off zraněný, co se stalo?

Vlach: Zranil jsem se ve druhém zápase na Kladně. Udělal jsem soupeři kličku a ten mi dal loktem do spánku. Údajně to byl faul, ale já si to nepamatuji. Na zápase byl i otec, který mi řekl, co se přesně stalo. Já jsem chtěl nastoupit už ve Zlíně, ale kluci vyhrávali a já jim to nechtěl kazit (smích). Věřil jsem, že postoupíme. I když jsem nehrál, tak jsem jel s týmem i na rozhodující zápas na Kladno.

Chyběl vám Roman?

Jurík: Mně se dařilo, když byl zraněný, tak jsem měl smíšené pocity. Hrál jsem v útoku s Danem Vaňkem a skvěle jsme si porozuměli. Ve Zlíně jsme otočili z 0:2 na 5:2 a to byl zlomový moment celého play-off. Šlapalo nám to i ve druhém domácím zápase. Proto jsem neměl dobrý pocit z toho, že by se měl Roman vrátit do sestavy v sérii s Kladnem. Nakonec se objevil v sestavě až v sérii s Karlovými Vary a to jsme hráli zase spolu.

Na cestě do finále jste vyřadili 3 české týmy, který byl nejtěžší?

Vlach: Určitě to Kladno. Prohrávali jsme 0:2 a všichni nás odepisovali. Dá se říct, že jsme to zázračně otočili. Byli jsme rádi, že všichni "Čecháčci" vypadli a finále bylo moravské. Já byl nadšený, že budeme hrát zrovna se Vsetínem.
Jurík: Každopádně Kladno. To byl mančaft, který jsme přelezli s obrovskou morální vůlí. Měli jsme i štěstí. Soupeř byl rychlý, skvěle kombinoval. Věřím, že i Vsetín by s nimi měl problémy. Kladno mělo výbornou první lajnu, kde hráli Kazatel s Rudovským, v obraně to zase jistil Trončínský. Hráli skvěle i přesilovky, fakt nám šlo štěstí naproti.

Jak se vám zamlouval systém soutěže?

Vlach: Podle mě to byl blbý tah. Měli jsme hrát i s českými týmy. Doufám, že se to změní v dalším ročníku.
Jurík: Já souhlasím. Play-off by se mělo hrát ale na tři zápasy celé, ne jen čtvrtfinále. Pro mě to byla nová zkušenost hrát na tři vítězné zápasy.
Vlach: Je tam větší šance postoupit, když se hraje na tři zápasy. Jinak je po jedné prohře nůž na krku.
Jurík: Na druhou stranu ale nemáme tak širokou hráčskou základnu jak v seniorské extralize, abychom v takovém nasazení utáhli celé play-off.

Ani v sérii s Vary jste nebyli favority.

Vlach: Když jsme přešli přes Kladno, tak jsme si ohromně věřili. Nikdo se neradoval tak, jak když jsme vyřadili Kladno. Bylo to o něčem jiném, každý to musel vidět.

V průběhu play-off lidi na zápasy nechodili, na finále si ale cestu našli...

Jurík: Byla tomu podřízená i kampaň. Vylepily se plakáty, byla i pozvánka v rádiu.
Vlach: Já se na finále těšil jak "sviňa". Já jsem byl na Vsetíně odmala. Mně se tam vždycky hraje dobře - hlavně, když tam bylo tolik diváků. Plné tribuny se na nás dívají, já hraju, všichni fandí. Bylo to super. V rozhodujícím zápase byl Lapač narvaný po strop.
Jurík: Člověk si ani neuvědomí, o co hraje. Až po zápase mi došlo, co jsme prohráli.
Vlach: Někteří kluci byli nervózní. Mne to hrozně povzbudí.

Zažili jste už někdy takovou návštěvu?

Jurík: Když jsme hráli v Hodoníně s Kroměříží (2. liga mužů), tak tam bylo 2000 lidí. Diváci stojí blízko u ledu. To mně vyhovuje, žádnou nervozitu necítím. Hokej je hra pro lidi, proto to hrajeme.
Vlach: Před takovou návštěvou ne. Ale v Rusku na turnaji 16 se na nás bylo podívat zhruba 2000 lidí. Lidi tam celkem fandili, ale se Vsetínem se to nedá srovnat, tam řvali furt. Takové finále bych chtěl hrát každý rok.

Oba jste byli v kategorii 18, ale na MS jste se nepodívali...

Jurík: Před sezónou to byl můj cíl, chtěl jsem se o to poprat. Mrzelo mě, že nebylo bráno v potaz to, co bylo před sezónou slíbené trenéry. Každý měl dostat šanci, my ji nedostali. Byli jsme jen na jednom zápase proti Kanadě na začátku srpna. Fakt mě mrzí, ta šance porvat se o to v kempu měla přijít, mohl jsem za týden vyletět, ale to už je druhá stránka věci.

Romane, ty jsi byl náhradníkem...

Vlach: Já byl náhradníkem tolikrát (smích). Je to fakt jen o té šanci. Kanadské bodovaní nebylo vůbec sledováno. Jakou máme mít motivaci, když víme, že nás nikdo nevezme.
Jurík: Trenéři nás ani nemohli vidět. Pan Šejba (asistent trenéra 18) nás viděl jen v jednom zápase na Kladně, já tam hrál s teplotou a Roman se zranil. Tohle asi rozhodlo. Nikdo nebral v úvahu momentální formu, tu na konci sezóny. Od začátku bylo jasné, kdo na MS pojede.
Vlach: Trenéři nám řekli, že jsme dostali dost šancí, ale neprokázali jsme výkonnost. Pan Pešout nás viděl jen v tom zápase s Kanadou.
Jurík: Pak nám pan Pešout (hlavní kouč 18) nadává, že ho pomlouváme v televizi. Nic jsme přitom neřekli.
Vlach: Každý snad může říct svůj názor, máme svobodu slova (naštvaně).
Jurík: Z Moravy bylo na MS jen pět hráčů, dva beci a tři útočníci. Morava asi víc nabídnout nemohla.
Vlach: Pan Jurík to řekl přesně, nemám, co dodat (smích).
Přečteno: 10412x (naposledy 20.6.2024, 08:33) | Komentářů: 9


Komentáře k článku (9)


BoROSI: názor(04.07.2007)
Váš komentář * Dobrý deň všetkým priaznivcom zlínského hokeja prajem zo Skalice. Veľmi dobrý rozhovor s obidvomi mladíkmi. Poznám obidvoch otcov (a samozrejme aj Jurovho dedu) a pokiaľ vydržia v nasadenom tempe rozhodne o nich budeme výrazným spôsobom vedieť.Aj teraz sa v Skalici povráva, že medzi mužmi tento rok mohli opäť vidieť útok Pálffy - Vlach - Jurík (ako v našej doteraz najlepšej sezóne), pravda ak Bokroš nedá obidvom šancu v A-čku. Rád sa pozriem na prípravné zápasy juniorky a dorostu u nás v Skalici jun.22.8.2007 ( v Zlíne v sobotu 25.8.2007 o 10,00hod. Dorost v opačnom garde. Sú to celkom pohľadné zápasy.Inak držím palce samozrejme Zlínu a už sa teším na prvý zápas so Spartou (dúfam, že konečne Spartu rázne roztrháte). Ale k téme rozhovoru: Obidvom mladým a veľmi nádejným hokejistom prajem veľa športových úspechov a stále tak inteligentný pohľad na život, aký majú obidvaja otcovia. Ešte raz všetko dobré.

Owen: .. SEVCI ..(25.05.2007)
..super clanek Sui ;) .. mam tu k tomu zajimavy clanek na idnes.cz .. ohledne mladych repre .. http://hokej.idnes.cz/hokejove-vedeni-resi-krizi-mladych-vyberu-fiq-/reprezentace.asp?c=A070524_223328_reprezentace_cig .... mrknete na to .. a hlavne je tam zajimava diskuze :)

sui: Klemra(23.05.2007)
Nejlepší je když to autor vidí stejně jak hokejisté a hlavně mlady Vlach byl kapku nasráný

klemra: sakrááá(23.05.2007)
SUI, to mně nedělej, já jak slyším bo vidím nápis, označení či nálepku "PEŠOUT" (páč jméno by mělo mít jenom něco zajímavého či cenného, tento trenérský BRAK si zaslouží tak maximálně nakopat), tak se mně otevírá kudla v kapse, což vyvolává existenční kolaps, protože já žádnou kudlu nevlastním.. :) nicméně rozhovor skvělý, v tomto mi nezbývá než tě alespoň slovně podpořit. BTW vše nej k narozeninám, Veselý člověku :)

sui: kolivo(22.05.2007)
Jo srovnané to maji, ale to je i výchovou, otcove jim nic nedarujou.

kolivo: sui-solidní rozhovor..(22.05.2007)
Téda...musím říct,že tihle ogaři to mají v hlavách (na svůj věk) vcelku solidně uspořádáno...možná se mnou nebude ledaskgo souhlasit,ale kdo jsme bez chyby,hoďme kamenem(mě už kurewski bolí ruka!!)..SUI,dobrý rozhovor!!!jen tak dál...

deffy: docela dobrý rozhovor(22.05.2007)
ale jo dobré, jsem rád, že se mluví tady o mladých....... dobré suii

sui: Dáááne(22.05.2007)
O tom Vsetínu mluvil Vlach sám, přisahám :D

Dáán: hm...(22.05.2007)
Tož dobré,no. :-) Akorát bych měl asi dvě menší připomínky, ale to probereme osobně, toho si nikdo ani nevšimne...:-)


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.4217 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Oldrich Kotvan34 let
Patriks Zabusovs23 let
Robert Říčka35 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690