Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
kalimero43 [12. 7. - 48 let]
mezi [12. 7. - 30 let]
Ocelář [12. 7. - 43 let]
Svátky
stavitel [bořek]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodNarci | před 8 lety | ... Výjezdy

Uběhly téměř dva týdny od výjezdu na pražskou Spartu, na kterou jsme se vydali tentokrát v pěti – kromě Bibiho, Kuby a Narci se k nám přidal Zvolen a Pool středně starý. Celou cestu panovalo v autě nadšení, neboť se na hokej jelo po dlouhé pauze.

Po cestě tam jsme měli jednu zastávku, a přitom jsme na benzínce celou dobu mluvili o možnosti letět na výjezd vrtulníkem nebo letadlem. Navazujeme tak na několika roční plán Lečíka s Legendou, jenž nikdy nevyšel (a asi ani nevyjde). Do té matičky měst, zkurvené z nejzkurvenějších, jsme dorazili celkem dobře naladěni. Na jedné z mnoha červených předtím, než jsme dorazili ke stadionu, jsme měli tu čest ve vedlejším autě vidět Řeka.

„Tady vidíš, jak jde doba. Před dvaceti rokama by jezdil kolečkama a dneska už má auto,“ poznamenal na jeho adresu Paulův táta, načež celá posádka smíchy lehla na zem.

U O2 arény jsme byli poměrně brzy, a tak jsme se rozhodli po zakoupení lístků jít alespoň na chvíli do Harfy. Proběhlo několik přesných plánů na kradení šál sparťanským fanouškům, k žádné akci však pohříchu nedošlo. Někteří z nás se rozhodli najíst zaručeně zdravého jídla, jiní raději šli na pivo. A udělali líp.

"Nééééééé, jebat HFC! Tedy KFC!" prohlásil zoufale Kuba, když při objednávky jídla dostal zase, stejně jako při cestě z Bolky, lísteček místo jídla. "Já su kurva z Moravy, tam žereme to hnusné maso, žádné lístečky," upozornil prodavače Kuba. Nakonec po zhruba dvaceti minutách čekání mu tak lísteček proměnili za to hnusné jídlo.

Pak už byl konečně čas jít na hokej. Vrátili jsme se k autu, pobrali buben, megafon a další nezbytné věci. Kupodivu tentokrát při průchodu kovovými rámy a turnikety nebylo nutné táhnout buben na rentgen, což bylo jedině plus, protože času nebylo na rozdávání a Zvolen by pravděpodobně přišel po začátku utkání. Netušil, kde přesně to je. Do sektoru jsme dorazili těsně před začátkem a zabrali si místa v prvních dvou řadách.

Tentokráte jsem tak přišli o setkání s manažerem vstupu, žádali jsme však manažera osvětlení, bo na chodbě nesvítila nějaká světla. Na co začali fóry vzhledem k těmto manažérům. "To nebude na manažera světel, to bude na manažera žárovek. A nebo ne, to bude na manažera rozvodů. Jinak, to bude na manažera tlačítek, jenž nerožnul tuto stranu," smějeme se.

Na led vstoupili domácí, pak i naši, nás se v sektoru sešlo snad přes stovku, ale slyšet jsme moc nebyli. Nevadí, utkání ještě neskončilo. Tahle počáteční nechuť se však zdá se ještě prohlubovala, když už se ve druhé minutě dostala Sparta do obrovské šance. Bez žádného většího tlaku ze strany Zlínských navíc i v šesté minutě. A poté přišla sedmá a osmá minuta, kdy byl vyloučen Kubiš za podražení a Sparta ani ne za minutu překonala Kašíka a vstřelila první GÓL utkání. Zasloužil se o to Juraj Mikuš. Zlínští fanoušci jako by nemohli najít potřebnou sílu k podpoře svého celku, zvlášť ve chvíli, kdy Zvolen předal buben Kubovi a odmítl vyřvávat do megafonu.

To vyústilo v menší a úplně zbytečné nedorozumění, neboť Zvolen odmítl dělat spíkra i tak. Naštěstí se střelec jediného gólu nechal právě vyloučit, ve dvanácté minutě, a tak se mezi zlínskými fanoušky našla naděje na srovnání a pustili se do nesmělého tleskání a povzbuzování ševců. Bohužel, přesilová hra nepřinesla ovoce a hned po ní se opět do několika šancí dostali hokejisté Billy. Snažili se Pech, Kumstát, Ružička i další, ale nepodařilo se jim vyzrát na hostujícího brankáře. To zlínské moc nepotěšilo, navíc se v poslední minutě znovu nechal vyloučit Kubiš, a znovu za podražení. I tak se však zasloužil o jednu dělovku na Pöpperleho.

O přestávce byl jedním z fanoušků donesen batoh plný Billa tašek. Jednu Kuba pověsil na mantinel, kupodivu to nikomu nevadilo. Však je to reklama.

Druhá třetina začala velmi slibně a probudila všechny, co v sektoru hostů usínali. Ještě v oslabení totiž bylo vyrovnáno! O první GÓL žluto-modrých se zasloužil Jiří Ondráček ve spolupráci s Ondřejem Veselým. Najednou jako by z nás padla jakási tíha, hrálo se od začátku a my viděli možnost výhry. Bohužel se náš kapitán nechal brzy vyloučil za sekání. Díky této přesilovce se Spartě podařilo vytvořit si tlak, který zužitkovala těsně po srovnání počtu hráčů. O druhý GÓL hráčů domácího celku se postaral Štefan Ružička, asistoval mu Richard Nedomlel. Nešťastné bylo jen to, že o dvě minuty později měl tu šanci pokusit se o bekhendový blafák Petr Kumstát, prosadil se však až o několik minut později, když překonal Kašíka a zvýšil tak náskok Sparty o další GÓL.

Vyloučil se následně nechal Forman za podražení, což nám opět vykřesalo trochu naděje, pár vteřin před koncem našeho prodloužení však znovu usedl na trestnou Veselý za sekání. Přesto však k žádné výraznější šanci nedošlo. V sedmatřicáté minutě byl vyloučen Barinka, Pöpperle za svá záda kotouč ani tak nepustil. V osmatřicáté minutě byl znovu poslán na trestnou Veselý, tentokrát za podražení. Potkali se tam s Chytilem, který si odpykával osobní desetiminutový trest, který dostal sotva pár vteřin po zlínském kapitánovi. To vedlo k nešťastnému momentu pro všechny zlínské příznivce nebo odpůrce Sparty, neboť Miroslav Forman umožnil sparťanským se počtvrté radovat. Jeho GÓL posunul domácí na rozdíl tří gólů, asistenci u tohoto neštěstí mají připsanou Lukáš Pech a Štefan Ružička. V poslední minutě se jako tradičně nechal znovu vyloučit Kubiš, tentokrát za faul kolenem. Sparta si u tohoto „zákeřného, naplánovaného, hrubého a agresivního chování“ ukázkově poplakala.

„Dívej se jak vstal, kurva, jak rybička,“ neslo se z pravé strany. Někdo za námi si zpíval: „Čo bolí, to prebolí…“ za spousty nadávek domácích fanoušků na adresu Kubiše, Zlína, Zlínských, žlutých, modrých, bílých, černých, zelených, zkurvených, ovcovymrdaných..."

Ve třetí třetina už šla špatná nálada stranou. "Toto už nevyhrajeme, jdeme si to užít" zavelel na megafonu Kuba. „Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselóó, „hlavně nesmí býýýti smutno, natož aby se brečelóó…“ neslo se sektorem. Proběhla i spousta pokusů o mexickou vlnu, do které se zapojilo jenom pár domácích, holt ten zbytek asi preferuje sezení na prdelích, škoda.

"Pennymarket, pennymarket, hej hej hej!" či "Kaufland bojovat," řvali jsme.

Náladu ještě zlepšily ony igelitky, rozdány byly mezi všechny, co o ně měli zájem. Na hlavách se nám vyjímaly, Zvolen a další si udělali díry na oči a fandili s nimi.

Nakonec jsme si zazpívali ještě pááátou...

Cesta zpátky do Zlína probíhala zábavně, neboť se Zvolen s Kubou rozhodli hrát si s megafonem a jeho sirénou. Několikrát vyděsili Pražany stojící na zastávkách nebo řídící kolem nás.

A tak, BILLA to sranda :)5 1
Sparta Zlín
Hráno: 30.9.2016, v 18:30, O2 arena, Praha


Přečteno: 3504x (naposledy 12.7.2024, 21:59) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.8618 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Související clánky
ládné clánky
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690